Лицензионное программное обеспечение для строителей, архитекторов, сметчиков: установка, обучение, обновление.
(044)331-63-18, (050)330-54-00, (068)201-77-62, (093)810-80-69
Лицензионная АВК-5 ред. 3.0.7.1. (5100 грн. с НДС на 2 ПК).
Срочная установка - через 1 час после оплаты. Бесплатно: установка, начальное обучение и обновление (1 год).
«ЗОДЧИЙ» (880 грн.) - лицензионная компьютерная база строительных нормативов Украины (ДБН, ДСТУ, ГОСТ, СНИП, ВСН, НПАОП).
"Норматив-ПРО" - Пожарная безопасность, Охрана труда, Санэпиднадзор. Лицензионный DVD-сборник

<br><br><title>Про визначення категорії складності об'єктів будівництва

МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 04.04.2011 р. N 24-10/2759/0/6-11

Центральним та місцевим органам виконавчої влади
Органам місцевого самоврядування
Замовникам будівництва 


Про визначення категорії складності об'єктів будівництва

У зв'язку з набранням чинності Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності" (далі - Закон) та зверненнями, які надходять від суб'єктів господарювання стосовно визначення категорій складності об'єктів будівництва, Міністерство регіонального розвитку та будівництва України інформує.

Відповідно до статті 32 зазначеного Закону віднесення об'єкта будівництва до тієї чи іншої категорії складності здійснюється проектною організацією і замовником будівництва.

Порядок віднесення об'єктів до IV і V категорій складності визначається Кабінетом Міністрів України.

Стосовно вищевикладеного слід зазначити наступне.

Положення чинного ДБН А.2.2-3-2004 "Склад, порядок розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва" (у т. ч. і довідкового додатка П) діють у частині, що не суперечать положенням нормативно-правових актів більш високого рівня.

Відповідно до п. 2 ст. 32 Закону категорія складності об'єкта будівництва визначається відповідно до державних будівельних норм та стандартів на підставі класу наслідків (відповідальності) такого об'єкта будівництва.

Клас наслідків (відповідальності) будівлі або споруди визначається відповідно до п. 5.1 чинного ДБН В.1.2-14-2009 "Загальні принципи забезпечення надійності та конструктивної безпеки будівель, споруд, будівельних конструкцій та основ".

У зв'язку з чим визначену проектною документацією категорію складності об'єктів будівництва необхідно перевіряти з урахуванням класу наслідків (відповідальності).

При цьому пропонується наступна схема урахування класу наслідків (відповідальності) СС-1; СС-2; СС-3:

класу наслідків СС-1 відповідають I та II категорія складності;

класу наслідків СС-2 відповідають III та IV категорія складності;

класу наслідків СС-3 відповідає V категорія складності.

Проект постанови Кабінету Міністрів України про порядок віднесення об'єктів до IV і V категорій складності розробляється Міністерством та буде внесено на розгляд Уряду у строки, визначені підпунктом 2 пункту 12 розділу V "Прикінцеві положення" Закону.

Отже, у зв'язку з набранням чинності Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності" для всіх об'єктів, що проектуються, будуються чи приймаються в експлуатацію, визначена у проектній документації категорія складності може бути уточнена проектною організацією разом із замовником будівництва з урахуванням вищезазначеного.

 

В. о. першого
заступника Міністра
 

А. В. Беркута