Описание: Описание: Описание: http://www.cct.com.ua/images/avk-5.jpgЛицензионная АВК-5 ред. 3.3.0. от производителя (7200 грн. с НДС на 2 П.К.).
Бесплатно установка, обучение, обновление, консультации, обслуживание.

(044)331-63-18      (050)330-54-00    (063)152-61-27   (068)201-77-62

 авк3 авк5 авк-5 официальный сайт предоставляет обновление скачать бесплатно на авк3 авк5 авк-5 официальный производитель авк-5 Созидатель  авк3 авк5 авк-5 3.2.0 ключ таблетка crack авк3 авк5 авк-5 3.1.5 ключ  авк3 авк5 авк-5 3.1.6 ключ  авк3 авк5 авк-5 группа поддержки  авк3 авк5 авк-5 скачать бесплатно  авк3 авк5 авк-5 3.1.0 скачать бесплатно  авк3 авк5 авк-5 3.1.1 скачать бесплатно   авк3 авк5 авк-5 3.1.5 скачать бесплатно  авк3 авк5 авк-5 3.1.6 скачать бесплатно авк-5 3.2.0 скачать бесплатно

 

Огляд нових нормативнх актів України

(березень 2017).
Повний текст нормативних документів містить законодавча база України

"Юрист+Закон" ( 70 грн. ) на DVD або USB-FLASH-носіях.

 

 

13.03.2017

Оновлено форму Податкової декларації з плати за землю

Мінфін наказом від 23.01.2017 N 9 виклав у новій редакції форму Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності).

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 16 лютого 2017 р. за N 225/30093 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

ДФС щодо оподаткування ПДФО та військовим збором суми компенсації за недотримання стандартів якості надання послуг з електропостачання (Лист від 03.03.2017 N 4445/6/99-99-13-02-03-15 "Щодо оподаткування податком на доходи фізичних осіб та військовим збором суми компенсації за недотримання гарантованих стандартів якості надання послуг з електропостачання").

Грошова сума у вигляді компенсації, що нараховується (надається, сплачується) енергопостачальником (юрособою) споживачу (фізособі) у разі недотримання таким енергопостачальником гарантованих стандартів якості надання послуг з електропостачання, включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку як інші доходи і оподатковується ПДФО та військовим збором на загальних підставах.

 

 

10.03.2017

Замість народних засідателів у цивільному процесі будуть присяжні

Верховна Рада Законом від 09.02.2017 N 1847-VIII ввела у цивільний процес присяжних замість народних засідателів.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, однак до приведення підзаконних актів у відповідність із ним щодо присяжних у цивільному судочинстві застосовуються ті самі правила, що діяли щодо народних засідателів.

У справах, судовий розгляд яких за участю народних засідателів розпочато до набрання чинності цим Законом, і на цю дату не закінчено, особи, які брали участь як народні засідателі, вважаються присяжними.

 

Врегульовані питання повноважень старости в об'єднаній територіальній громаді

Верховная Рада Законом від 09.02.2017 N 1848-VIII врегулювала питання повноважень старости в об'єднаній територіальній громаді.

Зокрема, введено поняття "старостинський округ" - частина території об'єднаної територіальної громади, утвореної відповідно до Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад", на якій розташовані один або декілька населених пунктів (сіл, селищ), крім адміністративного центру об'єднаної територіальної громади, визначена сільською, селищною, міською радою з метою забезпечення представництва інтересів жителів такого населеного пункту (населених пунктів) старостою.

На старосту, крім іншого покладені наступні обов'язки:

1) представляти інтереси жителів відповідного села, селища у виконавчих органах сільської, селищної, міської ради;

2) брати участь у пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради та засіданнях її постійних комісій;

3) сприяти жителям відповідного села, селища у підготовці документів, що подаються до органів місцевого самоврядування;

4) брати участь в організації виконання рішень сільської, селищної, міської ради, її виконавчого комітету, розпоряджень сільського, селищного, міського голови на території відповідного старостинського округу та у здійсненні контролю за їх виконанням;

5) брати участь у підготовці проекту місцевого бюджету в частині фінансування програм, що реалізуються на території відповідного старостинського округу;

6) брати участь у підготовці проектів рішень сільської, селищної, міської ради, що стосуються майна територіальної громади, розташованого на території відповідного старостинського округу;

7) брати участь у здійсненні контролю за використанням об'єктів комунальної власності, розташованих на території відповідного старостинського округу;

8) брати участь у здійсненні контролю за станом благоустрою відповідного села, селища та інформує сільського, селищного, міського голову, виконавчі органи сільської, селищної, міської ради про його результати;

9) сприяти утворенню та діяльності органів самоорганізації населення, організації та проведенню загальних зборів, громадських слухань та інших форм безпосередньої участі громадян у вирішенні питань місцевого значення у відповідному селі, селищі.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

Парламент ратифікував Угоду про співробітництво між Україною та Європейською організацією з питань юстиції

Законом від 08.02.2017 N 1839-VIII Верховна Рада ратифікувала Угоду про співробітництво між Україною та Європейською організацією з питань юстиції, вчинену 27 червня 2016 року у м. Брюсселі.

Метою цієї Угоди є посилення співробітництва між Україною і Євроюстом у боротьбі з тяжкими злочинами, зокрема організованою злочинністю і тероризмом.

Компетентним органом в Україні для виконання цієї Угоди є Генеральна прокуратура України.

Угода набирає чинності на наступний день після отримання останнього повідомлення про завершення Сторонами внутрішніх процедур, необхідних для набрання чинності Угодою.

 

Визначено перелік документів для участі банків у проекті кредитування малого та середнього бізнесу

Мінфін наказом від 17.02.2017 N 238 затвердив Перелік документів, які банк повинен надавати для участі у відборі банків - учасників спільного з Європейським інвестиційним банком проекту "Основний кредит для малих та середніх підприємств та компаній з середнім рівнем капіталізації".

Серед документів, зокрема:

1) річна фінансова звітність та річна консолідована фінансова звітність;

2) довідка Державної фіскальної служби України про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів;

3)  засвідчені в установленому законодавством порядку копії:

установчих документів банку;

банківської ліцензії НБУ та інших документів, що дають право на здійснення банківських операцій;

рішення уповноваженого органу банку про призначення на посаду Голови та членів Правління банку.

Документи подаються для участі банку в якості кредитора у спільному Проекті України та ЄІБ "Основний кредит для малих та середніх підприємств та компаній з середнім рівнем капіталізації".

Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

Затверджено форми звітності щодо водопостачання та водовідведення

Постановою від 23.02.2017 N 226 НКРЕКП затвердила нові форми звітності:

- N 13-НКРЕКП-водопостачання (квартальна) "Звіт щодо показників надійності водопостачання та якості питної води";

- N 14-НКРЕКП-водопостачання/водовідведення (квартальна) "Звіт щодо показників комерційної якості надання послуг з централізованого водопостачання та (або) водовідведення".

Подавати таку звітність зобов'язані суб'єкти господарювання, які отримали ліцензію НКРЕКП на право здійснення господарської діяльності з централізованого водопостачання та (або) водовідведення.

Постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її опублікування в офіційному друкованому виданні - газеті "Урядовий кур'єр".

 

 

09.03.2017

Уряд визначив базовий норматив відрахування частки прибутку на виплату дивідендів для госптовариств, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави

Кабмін постановою від 01.03.2017 N 120 затвердив базовий норматив відрахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів за результатами фінансово-господарської діяльності у 2016 році господарських товариств, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави, а також господарських товариств, 50 і більше відсотків акцій (часток) яких належать господарським товариствам, частка держави в яких становить 100 відсотків, у тому числі дочірніх підприємств, у розмірі 50 відсотків.

Для публічних акціонерних товариств "Укргідроенерго" та "Державний ощадний банк України" базовий норматив затверджено у розмірі 30 відсотків.

 

 

Затверджено Порядок інформаційної взаємодії між Держреєстром прав на нерухомість та Єдиним реєстром документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт

Мін'юст та Мінрегіон спільним наказом від 27.02.2017 N 675/5/37 затвердили Порядок інформаційної взаємодії між Державним реєстром речових прав на нерухоме майно та Єдиним реєстром документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів.

Інформаційна взаємодія здійснюється на центральному рівні в електронному вигляді телекомунікаційними каналами зв'язку.

Інформаційну взаємодію забезпечують технічний адміністратор Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Держархбудінспекція.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 28 лютого 2017 р. за N 270/30138 та набирає чинності з дня, наступного за днем його офіційного опублікування.

 

 

07.03.2017

Зменшено строки опрацювання проектів будівельних норм

Кабмін постановою від 01.03.2017 N 112 вніс зміни до Порядку розроблення, погодження, затвердження, внесення змін до будівельних норм та визнання їх такими, що втратили чинність, якими передбачено зменшення строків опрацювання проектів будівельних норм.

Зокрема, зменшено строк подання пропозицій до проекту будівельних норм (з місяця до 15 робочих днів), строк розгляду проекту будівельних норм заінтересованими органами (з 30 днів до 15 робочих днів) та строк його перевірки базовою організацію (з 45 днів до 15 робочих днів).

 

 

06.03.2017

Спрощено реєстрацію змін до кредитних договорів з нерезидентами

Нацбанк постановою від 02.03.2017 N 18 вніс зміни до Положення про порядок здійснення банками аналізу та перевірки документів (інформації) про фінансові операції та їх учасників, якими передбачено спрощення процедури надання документів для реєстрації змін до договорів на залучення резидентами кредитів в інвалюті від нерезидентів.

Положення доповнено нормою, якою передбачено, що банк не надсилає до Нацбанку копії документів, визначених абз. 1 п. 17 Положення, за наявності індикаторів ризикової фінансової операції, що визначені рядками 1, 2, 5 колонки 2 додатка 2 до Положення, якщо реєстрації в Нацбанку потребують зміни до відповідного договору, які стосуються виключно таких випадків:

зниження розміру процентної ставки, комісій, неустойки, інших установлених відповідним договором платежів, що впливають на розмір виплат за користування кредитом, позикою;

переходу резидента-позичальника на обслуговування в інший уповноважений банк;

зміни юридичної адреси позичальника;

пролонгації строку кредиту, позики.

Постанова набирає чинності з 22 березня 2017 року, за винятком вищезазначеної норми, яка набрала чинності 4 березня 2017 року.

 

Затверджено Порядок переміщення товарів до району або з району проведення АТО

Кабмін постановою від 01.03.2017 N 99 затвердив Порядок переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції.

Цей Порядок визначає правовий режим переміщення товарів, у тому числі тих, що визнані в установленому порядку гуманітарною допомогою, до району або з району проведення антитерористичної операції (через лінію зіткнення та/або в її межах) та поширюється на фізичних осіб і суб'єктів господарювання, які здійснюють такі переміщення.

Суб'єкт господарювання для переміщення товарів повинен бути включений до переліків суб'єктів господарювання, які здійснюють переміщення товарів, відповідно до цього Порядку.

Форма заяви про включення до переліків, необхідні документи та електронні поштові адреси ДФС оприлюднюються на її офіційному веб-сайті.

Суб'єктам господарювання забороняється переміщувати на тимчасово неконтрольовану територію та з тимчасово неконтрольованої території товари, за винятком:

харчових продуктів у визначенні Закону "Про безпечність та якість харчових продуктів", які переміщуються у складі гуманітарних вантажів;

лікарських засобів у визначенні Закону "Про лікарські засоби" та виробів медичного призначення, які переміщуються у складі гуманітарних вантажів;

товарів та продукції (в тому числі тих, що забезпечують функціонування та обслуговування або є необхідними у виробничому процесі) металургійної, гірничозбагачувальної, вугледобувної та енергогенеруючої галузей, об'єктів критичної інфраструктури за переліком та обсягами (вартість, вага, кількість), які затверджуються спільним рішенням МТОТ та Мінекономрозвитку.

Суб'єктам господарювання дозволяється переміщувати товари виключно залізничним транспортом, крім випадків, передбачених п. 31 Порядку.

У виняткових випадках за рішенням координаційного центру та за погодженням з керівником антитерористичної операції з метою оперативного реагування, запобігання та подолання наслідків виникнення особливих соціальних чи економічних обставин, пов'язаних із загрозою життю та здоров'ю людей, порушенням нормальних умов життєдіяльності та ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій, які унеможливлюють дотримання вимог Порядку, через лінію зіткнення можуть бути переміщені товари без обмежень, визначених у Порядку.

Порядок набирає чинності через 10 днів з дня опублікування постанови (постанова опублікована в Урядовому кур'єрі від 04.03.2017 N 43), крім пунктів 9 і 31 Порядку, які набирають чинності через місяць з дня її опублікування.

 

 

Врегульовано правила доступу телекомпровайдерів до об'єктів інфраструктури

Закон від 07.02.2017 N 1834-VIII "Про доступ до об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж".

Цей Закон визначає правові, економічні та організаційні засади забезпечення доступу до інфраструктури об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики, кабельної каналізації електрозв'язку, будинкової розподільної мережі для розташування технічних засобів телекомунікацій з метою забезпечення розвитку інформаційного суспільства в Україні, встановлює повноваження органів державної влади, органів місцевого самоврядування, визначає права та обов'язки осіб, які беруть участь у таких господарських відносинах.

Дія Закону поширюється на відносини між власниками інфраструктури об'єкта доступу всіх форм власності та замовниками, що виникають при доступі до інфраструктури відповідного об'єкта доступу.

При цьому дія Закону не поширюється на відносини з доступу до споруд електрозв'язку, будинкової розподільної мережі та кабельної каналізації електрозв'язку, що перебувають у власності операторів, провайдерів телекомунікацій.

Доступ до інфраструктури об'єкта доступу здійснюється на підставі договору з доступу між власником інфраструктури об'єкта доступу та замовником, що укладається відповідно до законодавства з урахуванням особливостей, встановлених цим Законом.

Укладення договору з доступу здійснюється після видачі замовнику технічних умов з доступу та погодження власником інфраструктури об'єкта доступу проектної документації з доступу.

Підставою для укладення договору з доступу є письмове звернення замовника, підписане уповноваженою належним чином його посадовою особою (представником), до якого додаються два примірники таких документів:

проектна документація з доступу до інфраструктури об'єкта доступу (засвідчені замовником фотокопії проектної документації з доступу);

проект договору з доступу.

Укладення договору з доступу здійснюється сторонами у строк, що не може перевищувати один місяць з дня надходження власникові інфраструктури об'єкта доступу зазначених документів.

Закон набирає чинності через 3 місяці з дня його опублікування, а саме з 4 червня 2017 року у зв'язку з його опублікуванням в газеті "Голос України" від 04.03.2017 N 42.

Чинні на день набрання чинності цим Законом договори, предметом яких є доступ до елементів інфраструктури об'єкта доступу, діють до завершення строку їх дії на умовах, визначених такими договорами.

На вимогу замовника або власника інфраструктури об'єкта доступу такі договори мають бути приведені у відповідність із ч. 6 ст. 16 Закону у місячний строк з дня виставлення вимоги.

 

 

03.03.2017

Підписано Закон щодо імплементації європейських екологічних норм про охорону середовища рідкісних видів тварин і рослин.

Закон від 07.02.2017 N 1829-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації європейських екологічних норм про охорону середовища рідкісних видів тварин і рослин".

Зокрема, Законом розширено підстави припинення права спеціального використання об'єктів тваринного світу. Так, визначено, що право спеціального використання об'єктів тваринного світу припиняється також у разі жорстокого поводження з дикими тваринами (незалежно від виду тварин, форми вчинення такого діяння та наслідків, що настали).

Крім цього, передбачено підвищення розмірів штрафів за введення в експлуатацію виробничих об'єктів без обладнання, що запобігає шкідливому впливу на ліси; засмічення лісів відходами; порушення вимог пожежної безпеки в лісах.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

Дозвіл на спеціальне водокористування видаватиметься за новими правилами.

Закон від 07.02.2017 N 1830-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що регулюють відносини, пов'язані з одержанням документів дозвільного характеру щодо спеціального водокористування".

Зокрема, Законом визначено, що забір та/або використання води в об'ємі до 5 кубічних метрів на добу, крім тієї, що використовується для виробництва (входить до складу) напоїв та фасованої питної води, не належать до спеціального водокористування.

Також уточнено, що дозвіл на спеціальне водокористування видається територіальними органами центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері розвитку водного господарства.

Видача (відмова у видачі, переоформлення, видача дубліката, анулювання) дозволу на спеціальне водокористування здійснюється відповідно до Закону "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" в установленому Кабміном порядку.

Для одержання дозволу на спеціальне водокористування юридична або фізична особа, фізична особа - підприємець звертається до вищезазначених органів із заявою, до якої додаються:

обґрунтування потреби у воді з помісячним нормативним розрахунком водокористування і водовідведення;

опис та схема місць забору води та скиду зворотних вод;

нормативи гранично допустимого скидання (гдс) забруднюючих речовин у водні об'єкти із зворотними водами (з розрахунком на кожний випуск (скид) окремо);

затверджені індивідуальні технологічні нормативи використання питної води (для підприємств та організацій житлово-комунального господарства, суб'єктів господарювання, які надають послуги з централізованого водопостачання та/або водовідведення, житлово-експлуатаційних підприємств та організацій);

копія правовстановлюючих документів на водні об'єкти (для орендарів водних об'єктів).

Зазначений перелік документів є вичерпним.

Подання юридичною або фізичною особою, фізичною особою - підприємцем заяви про одержання (переоформлення, одержання дубліката, анулювання) дозволу на спеціальне водокористування та відповідних документів, а також видача (відмова у видачі, переоформлення, видача дубліката, анулювання) їй цього дозволу здійснюються в паперовій або електронній формі.

Видача або надання відмови у видачі дозволу на спеціальне водокористування здійснюється протягом 30 календарних днів з дня надходження заяви та документів, необхідних для видачі дозволу.

Крім цього, встановлено вичерпні підстави для припинення права спеціального водокористування.

Закон набирає чинності через 3 місяці з дня його опублікування.

 

 

Підписано Закон про антидопінговий контроль у спорті

Закон від 07.02.2017 N 1835-VIII "Про антидопінговий контроль у спорті".

Цей Закон визначає правові та організаційні засади здійснення антидопінгового контролю в Україні, участі відповідних закладів, установ та організацій у профілактиці, запобіганні застосуванню та поширенню допінгу у спорті.

Організація та здійснення допінг-контролю у спорті покладаються на національну антидопінгову організацію України - Національний антидопінговий центр, що є спеціалізованою державною установою. Особливості діяльності Національного антидопінгового центру визначаються положенням, що затверджується Кабміном.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім ст. 4 та п. 3, 7 і 9 ч. 2 ст. 5, які набирають чинності з 1 січня 2027 року.

 

 

02.03.2017

Нацбанк спростив клієнтам банків процедуру проведення валютних операцій.

Нацбанк прийняв постанову 28.02.2017 N 15 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України".

Цією постановою спрощено процедуру проведення операцій клієнтів банків з купівлі інвалюти/перерахування коштів за межі України на користь нерезидентів та змінено порядок контролю з метою попередження ризикових валютних операцій на банківському ринку України.

Зокрема, клієнтам банків не потрібно чекати дозволу Нацбанку на проведення зазначених валютних операцій. Уповноважені банки інформуватимуть Нацбанк про такі операції клієнтів після їх проведення.

У разі виникнення у Нацбанку сумнівів у законності операцій, до банку може бути направлено вимогу, якою Нацбанк, зокрема, може призупинити здійснення окремих валютних операцій клієнтів. Відновити проведення таких операцій банк зможе лише після отримання окремого повідомлення від Нацбанку.

Крім того, якщо клієнт, валютні операції якого визвали сумніви у Нацбанку, перейшов на обслуговування до іншої банківської установи, уповноважений банк зобов'язаний повідомити про це Нацбанк.

Банк, у якому клієнт відкриває поточні рахунки, має право звернутися до попередніх обслуговуючих банків за інформацією, яка отримана від Нацбанку та стосується сумнівних операцій клієнтів.

Згідно з постановою всі норми, що стосуються інформування уповноваженими банками Нацбанк про валютні операції та перевірки регулятором цієї інформації, об'єднані в окрему Інструкцію про порядок формування уповноваженими банками інформаційного файла.

Постанова набирає чинності з 22 березня 2017 року.

 

Оновлено форми податкової накладної та звітності з ПДВ

Мінфін наказом від 23.02.2017 N 276 виклав у новій редакції:

форму податкової накладної;

форму податкової декларації з податку на додану вартість;

форму уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок;

форму розрахунку податкових зобов'язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник податку на додану вартість, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками податків, на митній території України.

Також внесено зміни до Порядку заповнення податкової накладної та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 28 лютого 2017 р. за N 269/30137 та набрав чинності 1 березня 2017 року у зв'язку з його опублікуванням в Урядовому кур'єрі від 28.02.2017 N 39.

 

 

Визначено нову процедуру сертифікації насіння

Кабмін постановою від 21.02.2017 N 97 затвердив Порядок проведення сертифікації, видачі та скасування сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал.

Цей Порядок установлює процедуру проведення сертифікації насіння (комплексу заходів, спрямованих на визначення сортових і посівних якостей насіння та сортових і товарних якостей садивного матеріалу), видачі сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал та їх скасування.

Також затверджено форми:

сертифіката, що засвідчує сортові якості насіння;

сертифіката, що засвідчує сортові якості садивного матеріалу;

сертифіката, що засвідчує посівні якості насіння;

сертифіката, що засвідчує посівні якості насіннєвої картоплі;

сертифіката, що засвідчує посівні якості насіння цукрових буряків;

сертифіката, що засвідчує товарні якості садивного матеріалу.

Постанова набрала чинності 2 березня 2017 року у зв'язку з її опублікуванням в Урядовому кур'єрі від 02.03.2017 N 41.

 

 

Удосконалено Положення про застосування Нацбанком стандартних інструментів регулювання ліквідності банківської системи

Нацбанк постановою від 28.02.2017 N 16 затвердив зміни до Положення про застосування Національним банком України стандартних інструментів регулювання ліквідності банківської системи, згідно з якими, зокрема:

Нацбанк укладатиме з банками договори за операціями з розміщення депозитних сертифікатів Нацбанку у формі публічної пропозиції на укладення Єдиного договору банківського обслуговування та надання інших послуг;

удосконалено порядок розміщення депозитних сертифікатів Нацбанку. Регулятор буде задовольняти заявки банків на участь у проведенні операцій з розміщення депозитних сертифікатів овернайт/кількісного тендера без оголошення загального обсягу коштів, що залучаються Нацбанком, та надсилати банкам повідомлення про задоволення заявок в міру їх надходження, а не після завершення прийому заявок, як це відбувається зараз;

скасовано умову щодо необхідності дотримання банком порядку формування та зберігання обов'язкових резервів для участі у проведенні операцій з розміщення депозитних сертифікатів Нацбанку;

банки отримали можливість надавати змішану заставу за кредитом овернайт. Застава зможе складатися з державних облігацій України, депозитних сертифікатів Нацбанку та облігацій міжнародних фінансових організацій.

Зміни до Положення набирають чинності з 1 липня 2017 року.

 

 

Аграрний фонд реалізує залишки цукру-піску з державного інтервенційного фонду

КМ України, Постанова "Про продаж цукру з державного інтервенційного фонду"від 08.02.2017 N 98

Аграрний фонд здійснить в установленому порядку продаж цукру-піску (бурякового) з державного інтервенційного фонду, не пов'язаний з державним ціновим регулюванням, в обсязі 67,4 тис. тонн за середньозваженими цінами рівноваги (фіксингу), що склалися протягом останніх трьох торгових сесій на Аграрній біржі, але не нижчими за ціну його закупівлі з урахуванням витрат на зберігання та переміщення. При цьому ціни продажу не повинні бути нижчими більш як на 20 % мінімальної інтервенційної ціни та вищими більш як на 20 % максимальної інтервенційної ціни, встановленої на 2016/17 маркетинговий період для відповідного об'єкта державного цінового регулювання.

Постанова набрала чинності 2 березня 2017 року у зв'язку з її опублікуванням в Урядовому кур'єрі від 02.03.2017 N 41.

 

 

Затверджено уніфіковану форму акта перевірки додержання ліцензійних умов діяльності з будівництва об'єктів IV і V категорій складності

Мінрегіон наказом від 21.12.2016 N 331 затвердив уніфіковану форму акта, що складається за результатами проведення планової (позапланової) перевірки додержання суб'єктом господарювання ліцензійних умов провадження господарської діяльності з будівництва об'єктів IV і V категорій складності.

Уніфікована форма акта містить вичерпний перелік питань щодо проведення перевірки.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 18 січня 2017 р. за N 73/29941 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

Внесено зміни до стандартів надання соцпослуг особам, які постраждали від торгівлі людьми

Мінсоцполітики наказом від 14.12.2016 N 1531 затвердило зміни до Стандарту надання послуг із соціальної профілактики торгівлі людьми, Стандарту надання послуг із соціальної інтеграції та реінтеграції осіб, які постраждали від торгівлі людьми та Стандарту надання соціальних послуг із соціальної інтеграції та реінтеграції дітей, які постраждали від торгівлі людьми.

Зокрема, визначено, що вартість соціальної послуги розраховується з урахуванням її собівартості, адміністративних витрат і ПДВ відповідно до законодавства.

Вартість соціальної послуги, що надається за рахунок місцевих бюджетів, формується з урахуванням фінансових можливостей відповідних місцевих бюджетів.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 17 січня 2017 р. за N 62/29930 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

01.03.2017

Мінфін наказом від 23.02.2017 N 275 затвердив форму заяви про внесення сільськогосподарського товаровиробника до Реєстру отримувачів бюджетної дотації.

Заява з позначкою "Внесення" заповнюється та подається в електронній формі або у паперовому вигляді у місяці, який передує початку податкового періоду, з якого особа матиме право на отримання бюджетної дотації, та протягом 5 календарних днів після закінчення граничного строку подання податкової звітності з ПДВ, встановленого для місячного податкового (звітного) періоду. Розглядається контролюючим органом за місцем обліку особи як платника ПДВ.

Заява з позначкою "Перереєстрація" заповнюється та подається виключно в електронній формі протягом 10 робочих днів, що настають за днем, коли у сільськогосподарського товаровиробника відбулася зміна інших даних, що не стосуються найменування та податкового номера і містяться у реєстрі отримувачів бюджетної дотації (зміна переліку видів діяльності, зміна реквізитів поточного банківського рахунку для перерахування бюджетної дотації) (п. 161.4 ст. 161 розд. V1 Закону "Про державну підтримку сільського господарства України").

Також затверджено форму заяви про зняття сільськогосподарського товаровиробника з реєстрації як отримувача бюджетної дотації.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 28 лютого 2017 р. за N 268/30136 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

Мінагрополітики наказом від 19.01.2017 N 6 затвердило Інструкцію з оформлення державними інспекторами у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель матеріалів про адміністративні правопорушення.

Ця Інструкція визначає порядок оформлення матеріалів у разі виявлення державними інспекторами у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель порушень вимог земельного законодавства, їх обліку, розгляду, а також оскарження та контролю за провадженням у справах про адміністративні правопорушення.

Вимоги Інструкції є обов'язковими для виконання державними інспекторами у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру та її територіальних органів, яким відповідно до законодавства України надано право складати протоколи про адміністративні правопорушення, розглядати справи про адміністративні правопорушення та накладати адміністративні стягнення, які діють як державні інспектори сільського господарства відповідно до ст. 244 Кодексу про адміністративні правопорушення.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 07 лютого 2017 р. за N 173/30041 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

Огляд інших нових нормативнх актів України на головній сторінці http://www.cct.com.ua/

 

Повний текст нормативних документів містить

інформаційно-довідкова система "Зодчий"  (880 грн.)

 Описание: Описание: Описание: http://www.cct.com.ua/images/image002.jpg

Нормативна база будівельних документів і стандартів

(СНИП, ГОСТ, ДБН, ДСТУ, ВСН)