Описание: Описание: Описание: Описание: Описание: Описание: Описание: Описание: Описание: Описание: Описание: http://www.cct.com.ua/images/avk-5.jpgЛицензионная АВК-5 ред. 3.3.0. от производителя (7200 грн. с НДС на 2 П.К.).

Учебный  видеокурс и Методическое пособие в подарок

Бесплатно установка, обучение, обновление, консультации, обслуживание.

(044)331-63-18      (050)330-54-00    (063)152-61-27   (068)201-77-62

 авк3 авк5 авк-5 официальный сайт предоставляет обновление скачать бесплатно на авк3 авк5 авк-5 официальный производитель авк-5 Созидатель  авк3 авк5 авк-5 3.2.0 ключ таблетка crack авк3 авк5 авк-5 3.1.5 ключ  авк3 авк5 авк-5 3.1.6 ключ  авк3 авк5 авк-5 группа поддержки  авк3 авк5 авк-5 скачать бесплатно  авк3 авк5 авк-5 3.1.0 скачать бесплатно  авк3 авк5 авк-5 3.1.1 скачать бесплатно   авк3 авк5 авк-5 3.1.5 скачать бесплатно  авк3 авк5 авк-5 3.1.6 скачать бесплатно авк-5 3.2.0 скачать бесплатно

 

Огляд нових нормативнх актів України

(травень 2017).
Повний текст нормативних документів містить законодавча база України

"Юрист+Закон" ( 70 грн. ) на DVD або USB-FLASH-носіях.

 

 

 

19.05.2017

Держкомтелерадіо затвердило Рекомендації з підготовки рецензії щодо оцінки та характеристики змісту видання

З метою реалізації ст. 281 Закону "Про видавничу справу" Держкомтелерадіо наказом від 21.04.2017 N 69 затвердило Рекомендації з підготовки рецензії щодо оцінки та характеристики змісту видання.

Відповідно до ст. 281 Закону для отримання дозволу на ввезення видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України на митну територію України, суб'єкт господарювання зобов'язаний подати рецензію щодо оцінки та характеристики змісту видання.

У Рекомендаціях зазначено, що рецензування видань можуть виконувати фахівці (експерти), які є членами всеукраїнських творчих спілок, науковими, науково-педагогічними працівниками вищих навчальних закладів, наукових установ Національної академії наук України та національних галузевих академій наук.

Рецензування видання полягає в неупередженому критичному розгляді його змісту та наданні висновків щодо його відповідності або невідповідності Критеріям оцінки видавничої продукції, що дозволена до розповсюдження на території України.

Рецензія складається державною мовою в стислій формі та має бути скріплена підписом рецензента та печаткою установи (організації), у якій він працює, а також засвідчена підписом власника прав на видання.

 

 

18.05.2017

Затверджено Загальні вимоги до управління старінням елементів і конструкцій та довгострокової експлуатації енергоблоків атомних станцій

Держатомрегулювання наказом від 13.04.2017 N 136 затвердила Загальні вимоги до управління старінням елементів і конструкцій та довгострокової експлуатації енергоблоків атомних станцій.

Ці Загальні вимоги встановлюють вимоги до організації та здійснення діяльності з управління старінням елементів і конструкцій, важливих для безпеки енергоблоків атомних станцій, та до довгострокової експлуатації енергоблоків атомних станцій і є обов'язковими для всіх юридичних і фізичних осіб, які беруть участь у здійсненні діяльності з управління старінням елементів і конструкцій та довгострокової експлуатації енергоблоків атомних станцій. 

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 05 травня 2017 р. за N 578/30446 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

Внесено зміни до Положення про порядок реєстрації та ліцензування банків, відкриття відокремлених підрозділів

Нацбанк постановою від 16.05.2017 N 38 затвердив зміни до Положення про порядок реєстрації та ліцензування банків, відкриття відокремлених підрозділів.

Зокрема, передбачено, що одночасно з документами на паперових носіях, які подаються до Нацбанку відповідно до цього Положення, також подаються копії цих документів в електронному вигляді (далі - електронні копії документів).

Електронні копії документів мають створюватись у вигляді файлів, які містять скановані з паперових носіїв зображення документів.

Сканування з паперових носіїв зображення документів здійснюється з урахуванням таких вимог:

документ сканується в файл формату pdf;

сканована копія кожного окремого документа зберігається як окремий файл;

файл повинен мати коротку назву латинськими літерами, що відображає зміст та реквізити документа;

документи, що містять більше однієї сторінки, скануються в один файл;

роздільна здатність сканування не нижче ніж 300 dpi.

Документи в електронному вигляді можуть подаватися на цифрових носіях або надсилатися засобами електронної пошти Нацбанку (для банків).

Постанова набрала чинності 18 травня 2017 року у зв'язку з її опублікуванням на офіційному веб-сайті Нацбанку від 17.05.2017 р.

 

 

17.05.2017

Внесено зміни до Типового статуту ОСББ

Мінрегіон наказом від 03.04.2017 N 67 вніс зміни до Типового статуту об'єднання співвласників багатоквартирного будинку.

Зокрема, уточнено, що рішення загальних зборів не пізніше 10 днів після його прийняття надається в письмовій формі кожному співвласнику під розписку або шляхом поштового відправлення рекомендованим листом на адресу квартири або нежитлового приміщення, що належить співвласнику в цьому багатоквартирному будинку, а також розміщується у загальнодоступному місці при вході до кожного під'їзду.

Також визначено, що доходи об'єднання використовуються виключно для фінансування видатків на його утримання та реалізації мети створення, цілей, завдань та предмета діяльності об'єднання, визначених Статутом.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 20 квітня 2017 р. за N 522/30390 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

Правила організації статистичної звітності, що подається до Нацбанку, зазнали змін

Нацбанк постановою від 05.05.2017 N 35 затвердив зміни до Правил організації статистичної звітності, що подається до Національного банку України.

Зокрема, виключено три форми статистичної звітності (N 302, N 523 та N 529) та запроваджено дві нові форми статистичної звітності (N 217 та N 511).

Форму N 217 подаватимуть банки. Ця форма запроваджена з метою здійснення моніторингу ефективності прийнятих персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) відповідно до чинного законодавства.

Форму N 511 подаватимуть уповноважені фінансові установи та національний оператор поштового зв'язку. Ця форма запроваджена з метою отримання інформації про обсяги валютно-обмінних операцій окремих структурних підрозділів небанківських фінансових установ для подальшого їх аналізу та контролю.

Крім цього, зазнали зміни ще 32 форми статистичної звітності. Зокрема, для небанківських фінансових установ та національного оператора поштового зв'язку запроваджено надання статистичних даних до Нацбанку у форматі XML через веб-портал Нацбанку.

Постанова набирає чинності з 1 червня 2017 року.

 

 

16.05.2017

Затверджено Порядок організації роботи органів доходів і зборів із надання індивідуальних податкових консультацій

ДФС наказом від 25.04.2017 N 293 затвердила Порядок організації роботи органів доходів і зборів із надання індивідуальних податкових консультацій.

Цей Порядок розроблено з метою забезпечення єдиного підходу до розгляду та надання відповідей на звернення платників податків до органів доходів і зборів на отримання індивідуальної податкової консультації у письмовій формі та визначає процедуру взаємодії між структурними підрозділами ДФС, головними управліннями ДФС в областях, м. Києві, Офісу великих платників податків ДФС, Інформаційно-довідкового департаменту ДФС у ході розгляду запитів платників податків на отримання індивідуальних податкових консультацій, які надійшли з 1 квітня 2017 року.

 

 

Вводяться нові антиросійські санкції

Президент Указом від 15.05.2017 N 133/2017 ввів у дію рішення РНБО від 28.04.2017 "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)".

Документом передбачено застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) щодо 468 юридичних осіб (додаток 2) і 1228 фізичних осіб (додаток 1).

Указ набирає чинності з дня його опублікування.

 

 

Нацбанк вніс зміни до Інструкції про організацію виготовлення, випуску в обіг і реалізації пам'ятних та інвестиційних монет, сувенірної продукції

Нацбанк постановою від 05.05.2017 N 34 затвердив зміни до Інструкції про організацію виготовлення, випуску в обіг і реалізації пам'ятних та інвестиційних монет України, сувенірної продукції.

Зокрема, Інструкцію доповнено положеннями, якими визначено, що Нацбанк може здійснювати реалізацію пам'ятних монет та сувенірної продукції фізособам через приймання замовлень у реальному режимі через Офіційне інтернет-представництво (офіційний веб-сайт) Нацбанку (далі - on-line замовлення) у кількості, визначеній відповідним розпорядженням Нацбанку.

Фізособа замовляє пам'ятні монети та сувенірну продукцію шляхом заповнення реєстраційної форми з одночасним наданням згоди на оброблення персональних даних для відповідної реєстрації. Після оформлення замовлення на електронну пошту фізособи надходить номер замовлення, що свідчить про те, що її замовлення прийняте до виконання Нацбанком.

Купівля пам'ятної монети або сувенірної продукції за on-line замовленнями може здійснюватися за готівкові кошти у визначеному в замовленні відділі (управлінні) грошового обігу певного регіону Нацбанку в установлений Нацбанком строк продажу пам'ятних монет та сувенірної продукції за on-line замовленнями. Під час купівлі монет фізособа має зазначити номер замовлення та пред'явити паспорт або інший документ, який посвідчує особу. Якщо протягом цього строку фізособа - замовник не здійснила купівлю пам'ятної монети та сувенірної продукції, то замовлення анулюється.

Купівля пам'ятної монети або сувенірної продукції за on-line замовленнями може здійснюватися за безготівковим розрахунком фізособою з дати випуску монети в обіг на підставі on-line замовлення за умови попередньої оплати її повної вартості за роздрібною ціною, яка діє на день оплати.

Нацбанк здійснює відправлення пам'ятної монети або сувенірної продукції фізособі - замовнику з використанням послуг поштових підприємств, логістичних компаній тощо після надходження на рахунок Нацбанку попередньої оплати від фізособи - замовника за on-line замовлення за роздрібною ціною, яка діє на день оплати.

Постанова набрала чинності 16 травня 2017 року у зв'язку з її опублікуванням на офіційному веб-сайті Нацбанку від 15.05.2017 р.

 

 

Удосконалено Правила організації статистичної звітності, що подається до Нацбанку в умовах особливого періоду

Нацбанк постановою від 10.05.2017 N 37 вніс зміни до Правил організації статистичної звітності, що подається до Національного банку України в умовах особливого періоду.

Зокрема, Правила доповнено положеннями, якими передбачено, що інші фінансові установи, національний оператор поштового зв'язку надсилають зведені дані по установі в цілому, у розрізі відокремлених підрозділів, у розрізі регіонів за операціями, здійсненими відокремленими підрозділами установи.

Зазначені установи подають дані в електронному вигляді в строки, визначені в додатку до Правил. Дані подаються у форматі XML через веб-портал Нацбанку, який розміщено за адресою https://portal.bank.gov.ua.

Постанова набирає чинності з 1 червня 2017 року.

 

 

15.05.2017

Продовжено строк дії тимчасових надзвичайних заходів на ринку електроенергії

Кабмін в розпорядженні від 11.05.2017 N 309-р продовжив строк дії тимчасових надзвичайних заходів на ринку електричної енергії, передбачених розпорядженням Кабміну від 12.04.2017 N 261 "Про вжиття тимчасових надзвичайних заходів на ринку електричної енергії", на один місяць.

 

 

13.05.2017

Мінекономрозвитку передано повноваження Державної служби інтелектуальної власності

Кабмін постановою від 11.05.2017 N 320 прийняв рішення щодо передачі Мінекономрозвитку функцій і повноважень з реалізації державної політики у сфері інтелектуальної власності, які до цього здійснювала Державна служба інтелектуальної власності, що ліквідується.

 

.

12.05.2017

Скорочено повноваження органу державного управління автомобільними дорогами загального користування

Закон від 04.04.2017 N 1991-VIII "Про внесення зміни до статті 12 Закону України "Про автомобільні дороги" щодо уточнення деяких повноважень органу державного управління автомобільними дорогами загального користування".

Із Закону "Про автомобільні дороги" виключено норму, згідно з якою орган державного управління автомобільними дорогами загального користування мав право обмежувати або забороняти рух транспортних засобів, навантаження на вісь, загальна маса або габарити яких перевищують норми, визначені для них державними стандартами, у разі відсутності відповідного спеціального погодження.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

 

 Порядок допуску до професії приватного виконавця зазнав змін

Мін'юст наказом від 05.05.2017 N 1513/5 вніс зміни до розділу V Порядку допуску до професії приватного виконавця, яким регулюється порядок складання кваліфікаційного іспиту.

Зокрема, зменшено мінімальну кількість балів, які потрібно набрати для виконання теоретичної частини автоматизованого анонімного тестування, - з 40 до 35.

Також з 80 до 70 зменшено мінімальну кількість балів, які потрібно набрати для складання кваліфікаційного іспиту в цілому.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 05 травня 2017 р. за N 577/30445 та набрав чинності 12 травня 2017 року у зв'язку з його опублікуванням в Офіційному віснику України від 12.05.2017 N 37.

 

 

11.05.2017

Внесено зміни до Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів

Мінфін наказом від 06.04.2017 N 415 затвердив зміни до Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів.

Зокрема, Порядок доповнено нормою, якою передбачено, що у разі повернення надміру сплачених податкових зобов'язань з ПДВ, зарахованих до бюджету з рахунка платника податку в системі електронного адміністрування ПДВ у порядку, визначеному п. 2001.5 ст. 2001 Податкового кодексу, такі кошти підлягають поверненню виключно на рахунок платника в системі електронного адміністрування ПДВ, а у разі його відсутності на момент звернення платника податків із заявою про повернення надміру сплачених податкових зобов'язань з ПДВ чи на момент фактичного повернення коштів - шляхом перерахування на поточний рахунок платника податків в установі банку.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 25 квітня 2017 р. за N 546/30414 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

Поліпшено умови ведення будівельної діяльності

Закон від 13.04.2017 N 2020-VIII вносить зміни до деяких законодавчих актів щодо поліпшення умов ведення будівельної діяльності.

Зокрема, із Кодексу цивільного захисту виключено положення, згідно з якими:

замовники будівництва отримують на безоплатній основі у центральному органі виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, вихідні дані у порядку, визначеному Законом "Про регулювання містобудівної діяльності";

центральний орган виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, надає на запити замовників вихідні дані та вимоги, необхідні для розроблення та проектування інженерно-технічних заходів цивільного захисту.

Законом також визначено, що заходи цивільного захисту об'єктів будівництва визначаються у проектній документації відповідно до будівельних норм.

Крім цього, надано нове визначення поняттю "технічні умови", що вживається у Законі "Про регулювання містобудівної діяльності". Технічні умови - це комплекс умов та вимог до інженерного забезпечення об'єкта будівництва, які повинні відповідати його розрахунковим параметрам щодо водопостачання (з урахуванням потреб забезпечення пожежогасіння), тепло-, електро- і газопостачання, водовідведення, зовнішнього освітлення, відведення зливових вод та телекомунікації.

Закон набирає чинності з 12 травня 2017 року у зв'язку з його опублікуванням в газеті "Голос України" від 11.05.2017 N 83.

 

 

Затверджено новий Порядок реєстрації випуску опціонних сертифікатів та проспекту їх емісії

НКЦПФР рішенням від 23.03.2017 N 209 затвердила Порядок реєстрації випуску опціонних сертифікатів та проспекту їх емісії.

Цей Порядок установлює порядок здійснення емісії, обігу опціонних сертифікатів, реєстрації в НКЦПФР випуску опціонних сертифікатів та проспекту їх емісії, змін до проспекту емісії опціонних сертифікатів, звіту про результати розміщення опціонних сертифікатів, надання до НКЦПФР звіту про результати виконання зобов'язань за опціонними сертифікатами та скасування реєстрації випуску цих опціонних сертифікатів.

Рішення зареєстровано в Міністерстві юстиції 21 квітня 2017 р. за N 525/30393 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

НКРЕКП визначила планову ставку внеску на регулювання на 2018 рік у розмірі 0,065 відсотки.

Постанова від 28.04.2017 N 617 "Про визначення планової ставки внеску на регулювання на 2018 рік"

 

 

Визначено процедуру ведення реєстру рішень, прийнятих НКРЕКП, та забезпечення доступу до них на офіційному веб-сайті

НКРЕКП постановою від 25.04.2017 N 543 затвердила Порядок ведення реєстру рішень, прийнятих Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, та забезпечення доступу до них на офіційному веб-сайті.

НКРЕКП веде реєстрацію рішень, прийнятих:

на засіданнях у формі відкритих слухань - у системі електронного документообігу,

на засіданнях у формі закритих слухань - в окремому журналі відповідно до Типової інструкції про порядок ведення обліку, зберігання, використання і знищення документів та інших матеріальних носіїв інформації, що містять службову інформацію.

Постанови і розпорядження, прийняті на засіданнях НКРЕКП у формі відкритих слухань, на підставі інформації, що міститься в системі електронного документообігу, систематизуються в реєстрі рішень НКРЕКП на її офіційному веб-сайті.

Рішення, прийняті на засіданнях НКРЕКП у формі закритих слухань, до реєстру рішень НКРЕКП не вносяться.

 

 

10.05.2017

Оновлено Порядок визначення відсоткового співвідношення державної частки та частки орендаря у ринковій вартості єдиного (цілісного) майнового комплексу, переданого в оренду

Фонд державного майна наказом від 04.04.2017 N 523 виклав у новій редакції Порядок визначення відсоткового співвідношення державної частки та частки орендаря у ринковій вартості єдиного (цілісного) майнового комплексу, переданого в оренду.

Цей Порядок установлює процедуру визначення відсоткового співвідношення державної частки та частки орендаря у ринковій вартості єдиного (цілісного) майнового комплексу, переданого в оренду, під час проведення його незалежної оцінки з метою приватизації у відповідності до вимог п. 86 Методики оцінки майна.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 25 квітня 2017 р. за N 540/30408 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

Затверджено Технологічний процес взаємодії телекомунікаційних мереж під час надання послуги перенесення абонентського номера і його подальшого обслуговування

Адміністрація Держспецзв'язку наказом від 14.04.2017 N 244 затвердила Технологічний процес взаємодії телекомунікаційних мереж між собою під час надання послуги перенесення абонентського номера і його подальшого обслуговування, який визначає формат передачі адресної інформації та технологічний процес взаємодії телекомунікаційних мереж під час маршрутизації викликів, коротких текстових та мультимедійних повідомлень до перенесеного абонентського номера рухомого (мобільного) зв'язку в телекомунікаційній мережі загального користування України.

Цей Технологічний процес може застосовуватися при організації, проектуванні, налаштуванні та експлуатації телекомунікаційних мереж у складі телекомунікаційної мережі загального користування України.

 

 

05.05.2017

Нацбанк щодо здійснення банками купівлі-продажу інвалюти у зв'язку з перенесенням робочих днів у травні

Національний банк, Лист від 03.05.2017 N 40-0005/32430 "Щодо здійснення банками купівлі-продажу іноземної валюти у зв'язку з перенесенням робочих днів у травні 2017 року"

У зв'язку з перенесенням робочих днів у травні 2017 року Нацбанк повідомив наступне.

13 травня 2017 року Система підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України Національного банку України для уповноважених банків не працює.

Таким чином, банки не здійснюють купівлю-продаж інвалюти у безготівковій формі. Валютно-обмінні операції з готівковою інвалютою проводяться у звичайному режимі.

Обов'язковий продаж надходжень в інвалюті, установлений п. 2 постанови Нацбанку від 13.12.2016 N 410 "Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України", здійснюється наступним чином:

надходження за 12 травня та 13 травня 2017 року підлягають обов'язковому продажу на міжбанківському валютному ринку України 15 травня 2017 року.

При цьому, розгорнута заявка за 13 травня 2017 року щодо загального обсягу обов'язкового продажу інвалюти, запланованого на 15 травня 2017 року, банками не подається. Інформація за операціями з купівлі-продажу інвалюти (файл #2G) за 13 травня 2017 року банками не подається.

Щодо застосування вимог пп. 11 п. 6 постанови N 410, то Нацбанк зазначив, що купівля інвалюти, яка запланована банками на 13 травня 2017 року (включно), за рахунок коштів в гривнях, які обліковуються на окремому аналітичному рахунку балансового рахунку 2900 "Кредиторська заборгованість за операціями з купівлі-продажу іноземної валюти, банківських та дорогоцінних металів для клієнтів банку", здійснюється 15 травня 2017 року.

 

 

Внесено зміни до Порядку проведення перевірок платників податків з питань повноти нарахування і сплати податків під час здійснення контрольованих операцій

Мінфін наказом від 30.03.2017 N 399 вніс зміни до Порядку проведення перевірок платників податків з питань повноти нарахування і сплати податків під час здійснення контрольованих операцій.

Зокрема, визначено, що перевірка платника податків з питань повноти нарахування і сплати податків під час здійснення контрольованих операцій за звітні періоди 2013 та 2014 років проводиться відповідно до положень гл. 8 розд. II Податкового кодексу з урахуванням особливостей, визначених ст. 39 розд. I Кодексу, у редакції, що діяла до 01 січня 2015 року, та цим Порядком.

Крім цього, уточнено строки, протягом яких платник податків повинен надати посадовим особам контролюючого органу документи для проведення перевірки контрольованих операцій.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 21 квітня 2017 р. за N 526/30394 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

 04.05.2017

Визначено порядок складання посадовими особами СБУ протоколів про адмінправопорушення

СБУ наказом від 22.03.2017 N 173 затвердила Інструкцію про порядок оформлення в Службі безпеки України матеріалів про адміністративні правопорушення.

Ця Інструкція визначає порядок складання посадовими особами СБУ протоколів про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 164 (у частині, що стосується правопорушень у галузі господарської діяльності, ліцензії на проведення якої видає СБУ), ст. 17210 - 17217, 17219, 17220, ч. 4 ст. 184, ст. 1854, 18511, 1955, 2122 (крім п. 9 ч. 1), 2125, 2126 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порядок проведення адміністративного затримання, особистого огляду і огляду речей, вилучення речей та документів.

Протоколи про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 164 (у частині, що стосується правопорушень у галузі господарської діяльності, ліцензії на проведення якої видає СБУ), 1955, 2122 (крім п. 9 ч. 1), 2125, 2126 КУпАП, уповноважені складати співробітники СБУ відповідно до їх службових (посадових) обов'язків (інструкцій).

Протоколи про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 4 ст. 184, ст. 1854, 18511 КУпАП, уповноважені складати слідчі СБУ.

Протоколи про військові адміністративні правопорушення, передбачені ст. 17210 - 17217, 17219, 17220 КУпАП, мають право складати Голова СБУ, перший заступник Голови СБУ - начальник Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління СБУ, перший заступник (заступник) Голови СБУ - керівник Антитерористичного центру при СБУ, керівники органів, підрозділів, закладів та установ СБУ, яким в установленому порядку присвоєно найменування "військова частина".

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 14 квітня 2017 р. за N 506/30374 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

Удосконалено законодавство з питань діяльності закладів охорони здоров'я

Закон від 06.04.2017 N 2002-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань діяльності закладів охорони здоров'я".

 Зокрема, визначено, що залежно від форми власності заклади охорони здоров'я утворюються та функціонують як державні, комунальні, приватні чи засновані на змішаній формі власності. Державні та комунальні заклади охорони здоров'я не підлягають приватизації.

За організаційно-правовою формою заклади охорони здоров'я державної власності можуть утворюватися та функціонувати як казенні підприємства або державні установи.

За організаційно-правовою формою заклади охорони здоров'я комунальної власності можуть утворюватися та функціонувати як комунальні некомерційні підприємства або комунальні установи.

Заклади охорони здоров'я приватної власності не обмежені у виборі організаційно-правової форми.

Заклади охорони здоров'я, утворені в результаті реорганізації державних та комунальних закладів охорони здоров'я - державних та комунальних установ, можуть мати відокремлене майно (в тому числі кошти), закріплене за ними на праві оперативного управління, самостійний баланс, самостійно затверджувати штатний розпис, мати рахунки в установах банків, печатки.

Відповідні зміни внесено до Основ законодавства України про охорону здоров'я.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через 6 місяців з дня набрання ним чинності, крім пп. 3 (щодо нової редакції статті 18 Основ законодавства України про охорону здоров'я) п. 2 розд. I Закону, який набирає чинності з 1 січня 2018 року.

Прикінцевими положеннями Закону передбачено, що державні та комунальні заклади охорони здоров'я - бюджетні установи можуть реорганізовуватися в казенні підприємства або комунальні некомерційні підприємства. Зміна основного виду діяльності державного та комунального закладу охорони здоров'я з медичного обслуговування населення (медична практика) у зв'язку із зміною його організаційно-правової форми забороняється.

Не підлягають реорганізації в казенні підприємства та/або комунальні некомерційні підприємства заклади охорони здоров'я Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної пенітенціарної служби України, а також інші заклади охорони здоров'я відповідно до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

 

 

Ратифіковано Конвенцію з Мальтою про уникнення подвійного оподаткування

Закон від 13.04.2017 N 2018-VIII, яким передбачено ратифікацію Конвенції між Урядом України і Урядом Республіки Мальта про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи та Протоколу до неї, вчинених 4 вересня 2013 року в м. Києві.

Конвенція та Протокол до неї набирають чинності з дати отримання дипломатичними каналами останнього повідомлення про завершення Договірними Державами всіх внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання ними чинності.

 

Визначено нову процедуру здійснення контролю за додержанням законодавства з питань видачі дозвільних документів

Мінекономрозвитку наказом від 24.03.2017 N 442 затвердило Порядок здійснення контролю за додержанням вимог законодавства з питань видачі документів дозвільного характеру.

Цей Порядок визначає процедуру здійснення Державною регуляторною службою України як спеціально уповноваженим органом з питань дозвільної системи у сфері господарської діяльності контролю за додержанням дозвільними органами (їх посадовими особами) вимог законодавства з питань видачі документів дозвільного характеру та встановленого порядку їх видачі.

Контроль за додержанням дозвільними органами (їх посадовими особами) вимог законодавства з питань видачі документів дозвільного характеру та встановленого порядку їх видачі здійснюється шляхом проведення планових та позапланових перевірок.

Планові перевірки проводяться згідно з річним планом, який затверджується наказом Мінекономрозвитку до 01 грудня року, що передує плановому.

Планові перевірки дозвільного органу (його посадової особи) щодо додержання порядку видачі кожного окремого документа дозвільного характеру (його виду) проводяться не частіше одного разу на рік.

Позапланові перевірки проводяться в разі наявності підстав, визначених ч. 2 ст. 91 Закону "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності".

Строк проведення планової або позапланової перевірки не може перевищувати 5 робочих днів.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 19 квітня 2017 р. за N 514/30382 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

Затверджено Процедуру встановлення тарифу на послугу з захоронення побутових відходів

НКРЕКП постановою від 27.04.2017 N 602 затвердила Процедуру встановлення тарифу на послугу з захоронення побутових відходів.

Ця Процедура застосовується НКРЕКП при встановленні тарифу на послугу з захоронення побутових відходів і поширюється на суб'єктів господарювання, які в установленому порядку отримали ліцензію НКРЕКП на провадження господарської діяльності з захоронення побутових відходів.

Постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її опублікування в офіційному друкованому виданні - газеті "Урядовий кур'єр".

 

Затверджено Порядок формування тарифу на послугу з захоронення побутових відходів

НКРЕКП постановою від 27.04.2017 N 601 затвердила Порядок формування тарифу на послугу з захоронення побутових відходів, який визначає механізм формування тарифу на послугу з захоронення побутових відходів для суб'єктів природних монополій, які провадять або мають намір провадити господарську діяльність з захоронення побутових відходів та є ліцензіатами НКРЕКП з провадження господарської діяльності з захоронення побутових відходів.

Цей Порядок застосовується під час встановлення НКРЕКП тарифу на послугу з захоронення побутових відходів для вищезазначених суб'єктів природних монополій та поширюється на цих суб'єктів під час розрахунку такого тарифу.

Постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її опублікування в офіційному друкованому виданні - газеті "Урядовий кур'єр".

 

 

03.05.2017

Положення про реєстрацію платників ПДВ зазнало змін

Мінфін наказом від 17.03.2017 N 368 затвердив зміни до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість.

Основною метою змін є приведення норм Положення у відповідність до підпункту 4 п. 2 розд. XIX Податкового кодексу, згідно з яким з 1 січня 2017 року втратила чинність стаття 209 розд. V Кодексу, що регламентувала спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства.

Наказом установлено, що сільськогосподарські підприємства, які станом на 01 січня 2017 року зареєстровані як суб'єкти спеціального режиму оподаткування ПДВ, вважаються платниками цього податку на загальних підставах, починаючи з 01 січня 2017 року, і стосовно таких сільськогосподарських підприємств:

з 01 січня 2017 року втрачають чинність витяги з реєстру платників ПДВ, що були видані контролюючими органами до 01 січня 2017 року;

контролюючі органи, в яких такі сільськогосподарські підприємства перебувають на обліку, приймають рішення та вносять до реєстру платників ПДВ записи про зняття підприємств з реєстрації як суб'єктів спеціального режиму оподаткування з одночасною реєстрацією платниками податку на загальних підставах.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 07 квітня 2017 р. за N 465/30333 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

Посилено захист трудових прав працівників передпенсійного віку

Закон від 06.04.2017 N 2005-VIII "Про внесення зміни до статті 42 Кодексу законів про працю України щодо захисту трудових прав працівників".

Законом розширено перелік категорій працівників, яким надається переважне право на залишення на роботі (за рівних умов продуктивності праці і кваліфікації) при скороченні чисельності чи штату працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці.

До переліку категорій працівників, яким надається перевага в залишенні на роботі, включено працівників, яким залишилося менше трьох років до настання пенсійного віку, при досягненні якого особа має право на отримання пенсійних виплат.

Закон набрав чинності 30 квітня 2017 року у зв'язку з його опублікуванням в газеті "Голос України" від 29.04.2017 N 79.

 

Огляд інших нових нормативнх актів України на головній сторінці http://www.cct.com.ua/

 

Повний текст нормативних документів містить

інформаційно-довідкова система "Зодчий"  (880 грн.)

 Описание: Описание: Описание: Описание: Описание: Описание: Описание: Описание: Описание: Описание: Описание: http://www.cct.com.ua/images/image002.jpg

Нормативна база будівельних документів і стандартів

(СНИП, ГОСТ, ДБН, ДСТУ, ВСН)