Описание: Описание: Описание: Описание: Описание: Описание: Описание: Описание: Описание: Описание: Описание: http://www.cct.com.ua/images/avk-5.jpgЛицензионная АВК-5 ред. 3.2.2. от производителя (7200 грн. с НДС на 2 П.К.).

Учебный  видеокурс и Методическое пособие в подарок

Бесплатно установка, обучение, обновление, консультации, обслуживание.

(044)331-63-18      (050)330-54-00    (063)152-61-27   (068)201-77-62

 авк3 авк5 авк-5 официальный сайт предоставляет обновление скачать бесплатно на авк3 авк5 авк-5 официальный производитель авк-5 Созидатель  авк3 авк5 авк-5 3.1.1 ключ таблетка crack авк3 авк5 авк-5 3.1.5 ключ  авк3 авк5 авк-5 3.1.6 ключ  авк3 авк5 авк-5 группа поддержки  авк3 авк5 авк-5 скачать бесплатно  авк3 авк5 авк-5 3.1.0 скачать бесплатно  авк3 авк5 авк-5 3.1.1 скачать бесплатно   авк3 авк5 авк-5 3.1.5 скачать бесплатно  авк3 авк5 авк-5 3.1.6 скачать бесплатно авк-5 3.2.0 скачать бесплатно

 

Огляд нових нормативних актів України

(жовтень 2017).
Повний текст нормативних документів містить законодавча база України

"Юрист+Закон" ( 70 грн. ) на DVD або USB-FLASH-носіях.

 

 

 

18.10.2017

Роз'яснено питання виконання будівельних робіт

Розглядаючи питання щодо виконання будівельних робіт Держархбудінспекція листом "Щодо виконання будівельних робіт" від 27.09.2017 N 40-701-(90-9)/8128  нагадала, що будівельні роботи можуть виконуватися замовником після отримання документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, або договору суперфіцію та:

подання повідомлення про початок виконання будівельних робіт - щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1), та об'єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта;

видачі замовнику дозволу на виконання будівельних робіт - щодо об'єктів, які за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів із середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками.

Документи, що надають право на виконання будівельних робіт, є чинними до завершення будівництва.

Також Держархбудінспекція зазначила, що віднесення об'єкта до певного класу наслідків (відповідальності) здійснюється проектною організацією за погодженням із замовником будівництва.

 

 

17.10.2017

Затверджено новий Порядок формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення на принципах стимулюючого регулювання

НКРЕКП постановою від 14.09.2017 N 1132 затвердила Порядок формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення на принципах стимулюючого регулювання.

Порядок установлює механізм формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення на принципах стимулюючого регулювання для суб'єктів природних монополій, які провадять (мають намір провадити) господарську діяльність з централізованого водопостачання та/або водовідведення, ліцензування діяльності яких здійснює НКРЕКП.

Виконання обов'язкових умов переходу до стимулюючого регулювання у сфері централізованого водопостачання та/або водовідведення і застосування цього Порядку надає ліцензіату право на звернення до НКРЕКП щодо встановлення тарифів на централізоване водопостачання та/або водовідведення на принципах стимулюючого регулювання.

Розрахунок тарифів здійснюється окремо за ліцензованими видами діяльності з централізованого водопостачання та/або водовідведення.

Параметри регулювання, що мають довгостроковий термін дії, які визначаються НКРЕКП індивідуально для кожного ліцензіата, встановлюються постановою НКРЕКП, дія якої поширюється на окремого ліцензіата, який звернеться до НКРЕКП для встановлення тарифів на централізоване водопостачання та/або водовідведення на принципах стимулюючого регулювання.

Постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її опублікування в офіційному друкованому виданні - газеті "Урядовий кур'єр".

 

 

Розширено перелік товарів, дозволених до провезення через лінію зіткнення в зоні АТО

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України наказом від 27.09.2017 N 95 переглянуло Перелік товарів, дозволених для переміщення до/з гуманітарно-логістичних центрів та через лінію зіткнення.

Зокрема до переліку додано чай фасований в упаковках, призначених для роздрібної торгівлі, та кава в зернах (смажена або не смажена), кава мелена, кава розчинна, в упаковках, призначених для роздрібної торгівлі. Загальна вага кожної з позиції має бути не більше, ніж 2 кг.

Також ддозволено переміщення садово-городнього інвентарю та інструментів (не більше п'яти одиниць), а також одного комплекту (4 штуки) всесезонних або зимових, або літніх шин для легкових автомобілів, радіусом не більше 16 дюймів.

Наказ набрав чинності з 14 жовтня.

 

 

Уточнено правила відбору оцінювачів при реалізації військового майна

Міноборони наказом від 28.08.2017 N 456 затвердило зміни до Положення про конкурсний відбір суб'єктів оціночної діяльності у випадках відчуження військового майна.

Зокрема, встановлено, що  учасники конкурсу подають до комісії документи в запечатаному конверті з описом документів, що в ньому містяться. Копії документів, що подаються, завіряються відміткою "Згідно з оригіналом" із зазначенням назви посади, ініціалів та прізвища особи, яка завіряє копію, її особистого підпису, дати завірення копії.

Одночасно затверджено нову форму заяви про участь у конкурсному відборі суб'єктів оціночної діяльності.

Наказ набирає чинності з дня офіційного опублікування.

 

 

Використовувати печатки під час отримання рефінансування НБУ не обов'язково

Нацбанк рішенням від 10.10.2017 N 668-рш вніс до Технічного порядку взаємодії Національного банку України та банків під час екстреної підтримки ліквідності банків зміни, якими виключив з числа обов'язкових реквізитів документів, які оформлюються під час екстреної підтримки ліквідності банків, відбитки печаток.

Рішення набрало чинності з 11 жовтня.

 

 

Заборонено приймання та використання банкнот та монет ЦБ РФ, які містять зображення та/або тексти, що стосуються окупації території України

НБУ постановою від 13.10.2017 N 103 заборонив банкам та фінансовим установам здійснювати касові операції та валютно-обмінні операції з банкнотами (банківськими білетами) та монетами Центрального банку Російської Федерації із зображенням мап, символів, будівель, пам'ятників, пам'яток археології, архітектури, історії, краєвидів та будь-яких інших об'єктів, розташованих на окупованих Російською Федерацією адміністративно-територіальних одиницях України, та/або які містять тексти, що стосуються окупації Російською Федерацією адміністративно-територіальних одиниць України.

Одночасно уповноваженим фінансовим установам та національному оператору поштового зв'язку заборонено під час здійснення та/або виплати переказів приймати та/або видавати такі банкноти (банківські білети) та монети.

Постанова набрала чинності з 17 жовтня.

 

 

Діє новий Порядок надання розстрочення сплати ПДВ під час ввезення на митну територію України устатковання та обладнання

Кабмін постановою від 04.10.2017 N 775 затвердив новий Порядок надання розстрочення сплати податку на додану вартість під час ввезення на митну територію України устатковання та обладнання за переліком, визначеним пунктами 58 і 59 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України.

Цей Порядок визначає процедуру надання розстрочення сплати податку на додану вартість під час ввезення на митну територію України у митному режимі імпорту:

тільки верстатів для обробки дерева; сушарок для деревини; пресів для виробництва деревностружкових або деревноволокнистих плит, які ввозяться для використання у деревообробному виробництві;

обладнання (його частин) для виробництва тільки медичних виробів.

Розстрочення рівними частинами сплати суми податку на додану вартість надається на строк до 36 календарних місяців без нарахування відсотків та пені, визначених пунктом 129.5 статті 129 Податкового кодексу.

Для отримання розстрочення сплати податку на додану вартість платник податків або уповноважена ним особа подає до митниці ДФС заяву.

Рішення про надання розстрочення сплати податку на додану вартість приймається комісією протягом десяти робочих днів з дати надходження відповідної заяви.

Постанова набрала чинності з 14 жовтня.

 

 

Створено Міжвідомчу комісію з питань реалізації активів при Національному агентстві з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів

Кабмін постановою від 11.10.2017 N 768 затвердив Положення про Міжвідомчу комісію з питань реалізації активів та склад цієї комісії.

Комісія є постійно діючим допоміжним колегіальним органом, утвореним при Національному агентстві з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.

Завданням Комісії є розгляд та вирішення питань стосовно погодження рішень Національного агентства про передачу для реалізації активів вартістю понад 10 тисяч розмірів мінімальних заробітних плат, які:

передані Національному агентству в управління для реалізації або без визначення шляху управління ними на підставі ухвали слідчого судді, суду або згоди власника активів та підлягають реалізації;

перебувають в управлінні Національного агентства та підлягають реалізації як захід самостійного виконання останнім судового рішення про конфіскацію, спеціальну конфіскацію активів, стягнення в дохід держави активів.

 

 

13.10.2017

Внесено зміни до низки нормативно-правових актів Нацбанку щодо скасування необхідності проставлення печаток на документах

Нацбанк постановою від 10.10.2017 N 102 вніс зміни до 20 власних нормативно-правових актів.

Згідно зі змінами клієнти уповноважених банків, які бажають здійснити валютну операцію, можуть не засвідчувати печатками документи, які

подаються для проведення цих операцій.

Також більше не вимагається засвідчувати печатками документи, що подаються до Нацбанку.

Крім цього, у цілому ряді випадків знято вимогу щодо нотаріального засвідчення для оригіналів чи копій документів, що стосуються проведення валютних операцій.

Відповідні зміни внесено у зв'язку з прийняттям Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами - підприємцями" та з метою приведення нормативно-правових актів Нацбанку у відповідність до вимог законодавства.

Постанова набрала чинності 13 жовтня 2017 року у зв'язку з її опублікуванням на офіційному веб-сайті Нацбанку від 12.10.2017 р.

 

 

Нацбанк встановив нові вимоги до захисту приміщень небанківських фінустанов

Нацбанк постановою від 06.10.2017 N 100 затвердив Правила з організації захисту приміщень небанківських фінансових установ в Україні.

Ці Правила встановлюють мінімальні вимоги до захисту приміщень небанківських фінансових установ в Україні, що отримали від Нацбанку генеральну ліцензію на здійснення діяльності з обміну валют або інших фінансових послуг, які передбачають використання готівки в національній та іноземних валютах, та їх структурних підрозділів, розташованих на території України (далі - НФУ). Захист приміщень НФУ забезпечується технічним станом та організацією охорони цих приміщень.

Зокрема, визначено, що НФУ зобов'язана організувати захист приміщень НФУ з використанням:

засобів інженерно-технічного укріплення;

системи тривожної сигналізації (у тому числі системи охоронної сигналізації, автоматизованої системи тривожної сигналізації, ручної системи тривожної сигналізації, які є складовими частинами системи тривожної сигналізації);

фізичної охорони;

інших засобів, що забезпечують захист приміщень.

В Правилах детально прописано вимоги до: технічного стану приміщень НФУ; організації охорони приміщень НФУ; обладнання приміщень НФУ системою тривожної сигналізації; приміщень, у яких здійснюються операції із цінностями; сховища.

Постанова набрала чинності 13 жовтня 2017 року у зв'язку з її опублікуванням на офіційному веб-сайті Нацбанку від 12.10.2017 р.

 

 

12.10.2017

Нацбанк пом'якшив валютні обмеження

Нацбанк постановою від 10.10.2017 N 101 вніс зміни до своєї постанови від 13.12.2016 N 410 "Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України".

Зокрема, Нацбанк дозволив здійснювати на підставі індивідуальної ліцензії Нацбанку купівлю та перерахування інвалюти для розміщення за межами України гарантійного депозиту на рахунках міжнародних платіжних систем як банкам, так і небанківським фінансовим установам. Це кошти, які мають використовуватись для забезпечення зобов'язань під час здійснення переказів за кордон. Раніше можливість переказу коштів для розміщення гарантійного депозиту для забезпечення транзакцій мали лише банківські установи-учасники міжнародних платіжних систем.

Крім того, уточнено порядок застосування виключень із заборони дострокового погашення кредитів, позик в інвалюті, отриманих резидентами від нерезидентів. Під такі виключення підпадають всі види платежів за визначеними кредитними договорами чи договорами позики, тобто платежі за основною сумою з урахуванням процентів та інших платежів, установлених договором.

Постанова набрала чинності 12 жовтня 2017 року у зв'язку з її опублікуванням на офіційному веб-сайті Нацбанку від 11.10.2017 р.

 

 

Затверджено Мінімальні вимоги з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках

Мінсоцполітики наказом від 23.06.2017 N 1050 затвердило Мінімальні вимоги з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках, якими встановлюються загальні вимоги до організації охорони праці та робочих місць на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках при виконанні будівельних робіт згідно з переліком видів будівельних робіт, на які поширюються мінімальні вимоги з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках.

Ці Мінімальні вимоги поширюються на замовників, керівників будівництва, генеральних підрядників, підрядників, субпідрядників, фізосіб, що забезпечують себе роботою самостійно.

При цьому зазначені Мінімальні вимоги не поширюються на підприємства з видобутку корисних копалин.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 08 вересня 2017 р. за N 1111/30979 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

11.10.2017

Затверджено Ліміти використання мисливських тварин державного мисливського фонду у сезон полювання 2017/2018 років

Мінагрополітики наказом від 02.10.2017 N 530 затвердило Ліміти використання мисливських тварин державного мисливського фонду у сезон полювання 2017/2018 років.

Зазначені Ліміти затверджено відповідно до вимог ч. 1 ст. 16 Закону "Про мисливське господарство та полювання".

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 03 жовтня 2017 р. за N 1215/31083 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

Внесено зміни до Положення щодо організації продажу активів (майна) банків, що ліквідуються

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб рішенням від 23.08.2017 N 3778 вніс зміни до Положення щодо організації продажу активів (майна) банків, що ліквідуються.

Положення доповнено нормою, якою передбачено, що у разі якщо покупцем здійснено оплату за актив(и) (майно) банку до укладення договору купівлі-продажу активу(ів) (майна) банку та Фондом було прийнято рішення про скасування результатів відкритих торгів (аукціону) банк повертає такому покупцю перераховані ним кошти протягом 3-х робочих днів з дня прийняття такого рішення Фондом.

Також внесено зміни до Положення про виведення неплатоспроможного банку з ринку.

Рішення зареєстровано в Міністерстві юстиції 15 вересня 2017 р. за N 1130/30998 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

Затверджено форму Довідки про цільове використання легких та важких дистилятів, а також скрапленого газу та бутану, ізобутану як сировини у виробництві етилену

Мінфін наказом від 21.08.2017 N 709 затвердив форми:

Довідки про цільове використання легких та важких дистилятів, а також скрапленого газу та бутану, ізобутану як сировини у виробництві етилену;

Довідки про сплату суми акцизного податку, яка розрахована за ставками на готову продукцію (для алкогольних напоїв, для виробництва яких використовується спирт етиловий неденатурований);

Журналу обліку погашення податкових векселів.

Зазначені форми затверджено відповідно до п. 226.12 ст. 226, пп. 229.2.11 п. 229.2, пп. 229.3.13 п. 229.3 ст. 229 розд. VI Податкового кодексу та Порядку випуску, обігу та погашення податкових векселів, авальованих банком (податкових розписок), які видаються до отримання або ввезення на митну територію України легких та важких дистилятів, а також скрапленого газу та бутану, ізобутану для використання як сировини для виробництва етилену.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 15 вересня 2017 р. за N 1134/31002 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

10.10.2017

Удосконалено порядок розрахунку, нарахування і сплати регулярного збору у формі диференційованого збору до Фонду гарантування вкладів фізосіб

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб рішенням від 17.08.2017 N 3626 затвердив зміни до Положення про порядок розрахунку, нарахування і сплати зборів до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Змінами передбачено удосконалення порядку розрахунку, нарахування і сплати регулярного збору у формі диференційованого збору до Фонду.

Зміни до Положення набирають чинності з 1 січня 2018 року.

 

Пенсійна реформа

Президент підписав Закон від 03.10.2017 N 2148-VIII, яким вносяться зміни до низки законодавчих актів щодо підвищення пенсій.

Зокрема, Законом передбачено, що з 1 січня 2018 року пенсію за віком призначатимуть:

- за наявності 25 років страхового стажу на 1 січня 2018 р. - у 60 років. Величина потрібного стажу щорічно збільшуватиметься на рік до досягнення 35 років у 2028 році;

- за наявності від 15 до 25 років страхового стажу на 1 січня 2018 р. - у 63 роки. Величина стажу збільшуватиметься до досягнення діапазону від 25 років до 35 років у 2028 році;

- за наявності 15 років страхового стажу на 1 січня 2019 р., але менше 16 років, які надавали б право виходу на пенсію в 63 роки, - у 65 років. Діапазон потрібного стажу щорічно збільшуватиметься на рік. Тобто з 2028 року пенсії в 65 років призначатимуть особам, які мають 15 - 25 років стажу.

Також Законом передбачено:

- єдині підходи до обчислення пенсій;

- зниження коефіцієнту страхового стажу з 1,35 % до 1 %. Коефіцієнт страхового стажу застосовується у формулі розрахунку пенсії та визначається як множник тривалості років стажу роботи особи на величину оцінки одного року страхового стажу;

- скасування з 1 жовтня 2017 року обмеження виплати пенсії працюючим пенсіонерам;

- скасування з 1 січня 2018 року спеціальних пенсій для держслужбовців, депутатів, прокурорів, працівників дипломатичної служби тощо.

Закон набирає чинності з 11 жовтня 2017 року (у зв'язку з його опублікуванням в газеті "Голос України" від 10.10.2017 N 188), за винятком окремих положень.

 

Затверджено Реєстр великих платників податків на 2018 рік

ДФС наказом від 26.09.2017 N 632 затвердила Реєстр великих платників податків на 2018 рік.

У разі включення платника податків до Реєстру великих платників податків на нього поширюються особливості, визначені Податковим кодексом для великих платників податків.

 

 

09.10.2017

Уряд запускає пілотний проект із впровадження електронних аукціонів з розподілу часток щорічної національної квоти на імпорт озоноруйнівних речовин

Кабмін прийняв рішення щодо реалізації з 1 жовтня 2017 р. пілотного проекту із впровадження електронних аукціонів з розподілу часток щорічної національної квоти на імпорт озоноруйнівних речовин.

Відповідне рішення закріплено у постанові Кабміну від 04.10.2017 N 756, якою також затверджено Тимчасовий порядок проведення зазначених електронних аукціонів.

Організатором електронного аукціону може бути суб'єкт господарювання, зареєстрований на території України в установленому законодавством порядку, який має на праві власності електронну торгову систему, що дає змогу проводити електронні аукціони; досвід реалізації майна через електронну торгову систему не менш як один рік; обсяг реалізованого майна за попередній рік становить не менш як 100 млн гривень.

Електронний аукціон проводиться відкрито згідно з правилами проведення електронних аукціонів.

Переможцем електронного аукціону визнається учасник, який на момент завершення електронних торгів пропонує найвищу цінову пропозицію.

 

 

06.10.2017

Визначено механізм проведення обов'язкового страхування професійної відповідальності призначених органів з оцінки відповідності та визнаних незалежних організацій за шкоду, яку може бути заподіяно третім особам

Кабмін постановою від 04.10.2017 N 751 затвердив Порядок і правила проведення обов'язкового страхування професійної відповідальності призначених органів з оцінки відповідності та визнаних незалежних організацій за шкоду, яку може бути заподіяно третім особам.

Ці Порядок і правила визначають механізм проведення обов'язкового страхування професійної відповідальності органів з оцінки відповідності та визнаних незалежних організацій, які претендують на призначення, а також призначених органів з оцінки відповідності та визнаних незалежних організацій за шкоду, яку може бути заподіяно під час провадження ними діяльності з оцінки відповідності третім особам.

Суб'єктами обов'язкового страхування є:

страховики - фінансові установи, які отримали ліцензію на проведення обов'язкового страхування професійної відповідальності призначених органів з оцінки відповідності та визнаних незалежних організацій за шкоду, яку може бути заподіяно третім особам;

страхувальники - органи з оцінки відповідності та визнані незалежні організації, які претендують на призначення або вже призначені на проведення оцінки відповідності вимогам відповідного технічного регламенту;

треті особи - особи, яким заподіяно шкоду внаслідок неналежного виконання органом з оцінки відповідності або визнаною незалежною організацією, які призначені на проведення оцінки відповідності вимогам відповідного технічного регламенту, відповідних завдань з оцінки відповідності.

Договори обов'язкового страхування укладаються за формою типового договору згідно з додатком строком не менш як на один рік.

Предметом договору обов'язкового страхування є майнові інтереси, які не суперечать закону і пов'язані з обов'язком страхувальника відшкодувати шкоду, заподіяну третім особам внаслідок неналежного провадження ним діяльності з оцінки відповідності.

Страхове відшкодування здійснюється страховиком відповідно до договору обов'язкового страхування на підставі судового рішення, що набрало законної сили, або письмової вимоги (претензії) третьої особи, визнаної страхувальником та погодженої страховиком.

 

 

Внесено зміни до Правил підтвердження придатності нових будівельних виробів для застосування

Кабмін постановою від 04.10.2017 N 753 вніс зміни до Правил підтвердження придатності нових будівельних виробів для застосування.

Зокрема, із Правил виключено норму, якою передбачалося, що у разі потреби для підтвердження відповідності будівельних виробів вимогам безпеки для життя і здоров'я людини, майна та навколишнього природного середовища заявник зобов'язаний подати висновки органів державного санітарно-епідеміологічного і пожежного нагляду та державного контролю в галузі охорони навколишнього природного середовища.

 

 

Затверджено Процедуру встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення на принципах стимулюючого регулювання

НКРЕКП постановою від 14.09.2017 N 1133 затвердила Процедуру встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення на принципах стимулюючого регулювання.

Ця Процедура застосовується НКРЕКП під час встановлення тарифів на централізоване водопостачання та/або водовідведення на принципах стимулюючого регулювання для суб'єктів природних монополій, які провадять (мають намір провадити) господарську діяльність з централізованого водопостачання та/або водовідведення та є ліцензіатами НКРЕКП.

Постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її опублікування в офіційному друкованому виданні - газеті "Урядовий кур'єр".

 

 

05.10.2017

Нацбанк скасував вимогу до банків надавати скан-копії документів для аналізу фіноперацій

Нацбанк постановою від 03.10.2017 N 98 вніс зміни до Інструкції про порядок формування уповноваженими банками інформаційного файла та Положення про порядок здійснення банками аналізу та перевірки документів (інформації) про фінансові операції та їх учасників.

Зміни торкнулися аналізу операцій юридичних та фізичних осіб - клієнтів банків з придбання та перерахування за кордон валюти. Так, скасовано вимогу, згідно з якою банки повинні були надавати Нацбанку скан-копії документів, на підставі яких вони здійснювали аналіз фінансових операцій своїх клієнтів.

 Зокрема, йдеться про скан-копії таких документів:

- виписок клієнтів та скан-копій документів, які є підставою для здійснення операцій, крім рішення емітента про виплату дивідендів іноземному інвестору (використовується для аналізу попиту);

- висновків за кожним договором, анкет клієнтів та інших документів стосовно вжитих банком заходів під час здійснення аналізу і перевірки інформації про фінансові операції та їх учасників.

Постанова набрала чинності 5 жовтня 2017 року у зв'язку з її опублікуванням на офіційному веб-сайті Нацбанку від 04.10.2017 р.

 

 

Затверджено Положення про організацію заходів із забезпечення інформаційної безпеки в банківській системі України

Нацбанк постановою від 28.09.2017 N 95 затвердив Положення про організацію заходів із забезпечення інформаційної безпеки в банківській системі України.

Це Положення встановлює:

обов'язкові мінімальні вимоги щодо організації заходів із забезпечення інформаційної безпеки та кіберзахисту;

принципи управління інформаційною безпекою;

вимоги до інформаційних систем банку, що взаємодіють з інформаційними системами Нацбанку, з урахуванням напрямів розвитку криптографічного захисту інформації в інформаційних системах Нацбанку.

Вимоги цього Положення поширюються на банки. Вимоги розділу III Положення також поширюються на небанківські установи - учасників інформаційних систем Нацбанку.

Постанова набирає чинності з 1 березня 2018 року, крім розділу V Положення, який набере чинності з 1 вересня 2019 року.

 

 

Внесено зміни до Ліцензійних умов провадження діяльності з торгівлі цінними паперами та діяльності з організації торгівлі на фондовому ринку

НКЦПФР рішенням від 10.08.2017 N 583 затвердила зміни до Ліцензійних умов провадження професійної діяльності на фондовому ринку (ринку цінних паперів) - діяльності з торгівлі цінними паперами та Ліцензійних умов провадження професійної діяльності на фондовому ринку (ринку цінних паперів) - діяльності з організації торгівлі на фондовому ринку.

Зокрема, вищезазначені Ліцензійні умови доповнено положеннями, якими передбачено, що фінансова звітність ліцензіата має відповідати вимогам Міжнародних стандартів фінансової звітності, що є її концептуальною основою.

Річна фінансова звітність ліцензіата має бути підтверджена аудитором (аудиторською фірмою).

Крім цього, виключено норми щодо переоформлення ліцензій.

Рішення зареєстровано в Міністерстві юстиції 31 серпня 2017 р. за N 1071/30939 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

04.10.2017

Державіаслужба встановила вимоги щодо організації та надання метеорологічного обслуговування цивільної авіації

Державіаслужба наказом від 09.03.2017 N 166 затвердила Авіаційні правила України "Метеорологічне обслуговування цивільної авіації", якими встановлюються вимоги щодо організації та надання метеорологічного обслуговування цивільної авіації в Україні.

Вимоги цих Авіаційних правил поширюються на фізичних та юридичних осіб незалежно від форми власності, діяльність яких пов'язана із наданням або отриманням метеорологічного обслуговування у галузі цивільної авіації в Україні, крім суб'єктів державної авіації.

Зазначені Авіаційні правила розроблені відповідно до стандартів і рекомендованої практики Міжнародної організації цивільної авіації, нормативних актів Міжнародної асоціації повітряного транспорту, Європейської організації з безпеки аеронавігації (Євроконтролю), інших міжнародних авіаційних організацій та з урахуванням законодавства Європейського Союзу у галузі цивільної авіації.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 05 вересня 2017 р. за N 1092/30960 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

Внесено зміни до Положення про критерії та порядок відбору банків, які можуть залучатися до зберігання запасів готівки Нацбанку

Нацбанк постановою від 02.10.2017 N 96 вніс зміни до Положення про критерії та порядок відбору банків, які можуть залучатися до зберігання запасів готівки Національного банку України.

Зазначеною постановою розширено критерії, за якими Нацбанк здійснює відбір банків, які можуть залучатися до зберігання запасів готівки Нацбанку.

Зокрема, відтепер до зберігання запасів готівки Нацбанку окрім банків, що здійснюють інкасацію коштів та перевезення валютних цінностей, можуть бути залучені також банки, що користуються послугами з інкасації інших банків або юросіб, які отримали ліцензію Нацбанку на надання банкам послуг з інкасації.

Постанова набирає чинності з 5 жовтня 2017 року у зв'язку з її опублікуванням на офіційному веб-сайті Нацбанку від 04.10.2017 р.

 

 

03.10.2017

Установлено новий механізм визначення регуляторної бази активів суб'єктів природних монополій у сфері централізованого водопостачання та водовідведення

НКРЕКП постановою від 14.09.2017 N 1135 затвердила Порядок визначення регуляторної бази активів суб'єктів природних монополій, що провадять (мають намір провадити) господарську діяльність з централізованого водопостачання та водовідведення.

Дія цього Порядку поширюється на суб'єктів природних монополій, що провадять (мають намір провадити) господарську діяльність з централізованого водопостачання та/або водовідведення, є ліцензіатами НКРЕКП та формують тарифи на централізоване водопостачання та/або водовідведення на принципах стимулюючого регулювання (далі - ліцензіати).

Зазначений Порядок установлює механізм визначення регуляторної бази активів ліцензіатів, групи активів, що входять до складу регуляторної бази активів, строки їх корисного використання та методи нарахування амортизації для розрахунку необхідного доходу від провадження господарської діяльності з централізованого водопостачання та/або водовідведення на принципах стимулюючого регулювання.

Постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її опублікування в офіційному друкованому виданні - газеті "Урядовий кур'єр".

 

 

НКРЕКП визначила мінімальні стандарти та вимоги до якості обслуговування споживачів та постачання природного газу

НКРЕКП постановою від 21.09.2017 N 1156 затвердила Мінімальні стандарти та вимоги до якості обслуговування споживачів та постачання природного газу.

Ці Стандарти та вимоги визначають перелік мінімальних стандартів та вимог до якості обслуговування споживачів та постачання природного газу, що регулюють відносини, пов'язані з розподілом та постачанням природного газу відповідно до мінімальних стандартів та вимог до якості обслуговування споживачів, захистом прав споживачів та наданням оператором газорозподільної системи (далі - Оператор ГРМ) або постачальником природного газу (далі - постачальник) компенсації за недотримання мінімальних стандартів та вимог до якості обслуговування споживачів при наданні послуг розподілу та постачання природного газу споживачам або замовникам (у випадку недотримання мінімальних стандартів та вимог до якості обслуговування споживачів під час приєднання до газових мереж).

Дія зазначених Стандартів та вимог поширюється на Операторів ГРМ, постачальників, споживачів природного газу, замовників (у випадку недотримання мінімальних стандартів та вимог до якості обслуговування споживачів під час приєднання до газових мереж).

Постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її опублікування в офіційному друкованому виданні - газеті "Урядовий кур'єр".

Оператори газорозподільних систем та постачальники природного газу повинні протягом двох тижнів з дня набрання чинності цією постановою розмістити на своїх офіційних веб-сайтах чинну редакцію Мінімальних стандартів та вимог до якості обслуговування споживачів та постачання природного газу.

 

 

02.10.2017

Затверджено Положення про організацію оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій та зв'язку у сфері цивільного захисту

Кабмін постановою від 27.09.2017 N 733 затвердив Положення про організацію оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій та зв'язку у сфері цивільного захисту.

Це Положення визначає порядок організації оповіщення органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, органів управління і сил цивільного захисту та населення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій, їх подальшого інформування з метою вжиття заходів безпеки, забезпечення зв'язком органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків, а також забезпечення функціонування апаратури і технічних засобів оповіщення та технічних засобів телекомунікацій.

Дія Положення поширюється на центральні і місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, операторів телекомунікацій, телерадіокомпанії, а також підприємства, установи, організації незалежно від форми власності і господарювання.

 

 

Визначено механізм функціонування інформаційної системи при здійсненні ліцензування діяльності з будівництва об'єктів

Мінрегіон наказом від 09.08.2017 N 194 затвердив Порядок функціонування інформаційної системи при здійсненні ліцензування господарської діяльності з будівництва об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з середніми та значними наслідками.

Цей Порядок визначає механізм функціонування інформаційної системи, інтегрованої до Єдиного державного порталу адміністративних послуг, при здійсненні ліцензування господарської діяльності з будівництва об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів із середніми та значними наслідками.

Система призначена для опрацювання електронних документів щодо ліцензування.

Система забезпечує:

реєстрацію, опрацювання та розгляд електронних документів щодо ліцензування відповідальною особою;

надання здобувачу ліцензії, ліцензіату інформації про стан та результати розгляду електронних документів щодо ліцензування;

захист інформації, що обробляється у Системі, відповідно до вимог Закону "Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах";

підтвердження цілісності електронних документів щодо ліцензування та ідентифікації здобувача ліцензії, ліцензіата.

Електронні документи щодо ліцензування подаються через Систему здобувачем ліцензії, ліцензіатом шляхом заповнення електронних форм та/або у вигляді файлів, підписаних ЕЦП здобувача ліцензії, ліцензіата.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 08 вересня 2017 р. за N 1110/30978 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

Для банків запроваджено нову форму статистичної звітності

Нацбанк постановою від 27.09.2017 N 94 затвердив зміни до Правил організації статистичної звітності, що подається до Національного банку України.

Зокрема, запроваджено нову форму статистичної звітності - N 601 "Звіт про кредитні операції банку з боржником - фізичною/юридичною особою".

Банки повинні:

здійснювати подання форми N 601 станом на 01 жовтня 2017 року, 01 листопада 2017 року, 01 грудня 2017 року, 01 січня 2018 року, 01 лютого 2018 року, 01 березня 2018 року в тестовому режимі;

починаючи зі звітності станом на 01 квітня 2018 року забезпечувати подання форми N 601 згідно з вимогами Правил. 

Постанова набрала чинності 30 вересня 2017 року у зв'язку з її опублікуванням на офіційному веб-сайті Нацбанку від 29.09.2017 р.

 

 

Огляд інших нових нормативних актів України на головній сторінці http://www.cct.com.ua/

 

 

Повний текст нормативних документів містить

інформаційно-довідкова система "Зодчий"  (880 грн.)

 Описание: Описание: Описание: Описание: Описание: Описание: Описание: Описание: Описание: Описание: Описание: http://www.cct.com.ua/images/image002.jpg

Нормативна база будівельних документів і стандартів

(СНИП, ГОСТ, ДБН, ДСТУ, ВСН)