Описание: Описание: Описание: Описание: Описание: Описание: Описание: Описание: Описание: Описание: Описание: http://www.cct.com.ua/images/avk-5.jpgОгляд нових нормативних актів України

(березень 2018).
Повний текст нормативних документів містить законодавча база України

"Юрист+Закон" ( 70 грн. ) на DVD або USB-FLASH-носіях.

 

Лицензионная АВК-5 ред. . 3.3.3. . от производителя (7200 грн. с НДС на 2 П.К.).

Обучение АВК-5 – бесплатно, видеокурс + методичка.

Бесплатно установка, обучение, обновление, консультации, обслуживание.

(044)331-63-18 (050)330-54-00 (063)152-61-27   (068)201-77-62

 

 

30.03.2018

Нацбанк уточнив питання функціонування Системи підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку та подання заявки на участь у цій Системі

З метою вдосконалення порядку проведення деяких валютних операцій Нацбанк рішенням від 29.03.2018 N 185-рш вніс зміни до своєї постанови від 02.06.2008 N 152 "Про встановлення часу функціонування Системи підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України Національного банку України та зміну терміну подання заявки на участь у цій Системі".

Зокрема, виключено норму, якою передбачалося, що уповноважені банки (уповноважені фінансові установи) здійснюють операції з купівлі, продажу інвалюти та/або банківських металів за гривні в межах самого уповноваженого банку (уповноваженої фінансової установи), а також між собою протягом часу функціонування Системи підтвердження угод.

Крім цього, викладено у новій редакції пункт 2 постанови. Так, змінами передбачено, що Нацбанк встановлює час подачі уповноваженими банками заявок на участь у Системі підтвердження угод до Нацбанку в повідомленні про здійснення валютної інтервенції, яке надсилається уповноваженим банкам засобами електронної пошти Нацбанку.

Раніше відповідною нормою було визначено, що уповноважені банки подають заявку на участь у Системі підтвердження угод до Нацбанку для проведення операцій з купівлі-продажу безготівкової інвалюти з Нацбанком в робочі дні:

з понеділка до четверга (включно) - до 15.00 за київським часом;

у п'ятницю та передсвяткові дні - до 14.00 за київським часом.

Рішення набирає чинності з 2 квітня 2018 року.

 

 

Затверджено Правила ринку електроенергії

НКРЕКП постановою від 14.03.2018 N 307 затвердила Правила ринку.

Правила визначають порядок реєстрації учасників ринку, порядок та вимоги до забезпечення виконання зобов'язань за договорами про врегулювання небалансів електричної енергії, правила балансування, правила функціонування ринку допоміжних послуг, порядок проведення розрахунків на балансуючому ринку та ринку допоміжних послуг, порядок виставлення рахунків, порядок внесення змін до цих Правил, положення щодо функціонування ринку при виникненні надзвичайної ситуації в ОЕС України.

Постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її опублікування в офіційному друкованому виданні - газеті "Урядовий кур'єр", та вводиться в дію з 1 липня 2019 року, крім глав 1.3 - 1.16 розділ I Правил ринку, які вводяться в дію з 1 квітня 2019 року.

 

Внесено зміни до Порядку застосування будівельних норм, розроблених на основі національних технологічних традицій, та будівельних норм, гармонізованих з нормативними документами ЄС

Кабмін постановою від 28.03.2018 N 229 вніс зміну до Порядку застосування будівельних норм, розроблених на основі національних технологічних традицій, та будівельних норм, гармонізованих з нормативними документами Європейського Союзу.

Постановою знято обмеження щодо проектування за будівельними нормами, гармонізованими з нормативними документами ЄС, для конструкцій будівель і споруд будівництва (нового будівництва та реконструкції), які за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів зі значними наслідками (СС3).

 

 

Кабмін продовжив строк дії Положення про покладення спец. обов'язків на суб'єктів ринку природного газу

Кабмін постановою від 28.03.2018 N 228 вніс зміни до своєї постанови від 22.03.2017 N 187 "Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов'язків на суб'єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу".

Серед іншого, змінами передбачено продовження строку дії постанови N 187 до 1 червня 2018 року.

Нагадаємо, що строк дії зазначеної постанови мав закінчитися 1 квітня 2018 року.

 

 

Затверджено новий План реагування на надзвичайні ситуації державного рівня

Відповідно до ч. 1 ст. 130 Кодексу цивільного захисту Кабмін постановою від 14.03.2018 N 223 затвердив План реагування на надзвичайні ситуації державного рівня.

План реагування на надзвичайні ситуації державного рівня (далі - надзвичайні ситуації) розроблено для впорядкування та координації дій органів державної влади, органів місцевого самоврядування, органів управління та сил цивільного захисту, суб'єктів господарювання, спрямованих на ліквідацію наслідків та надання допомоги постраждалим, у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайної ситуації.

План призначений для:

оперативного реагування органів управління та сил цивільного захисту, запобігання загибелі людей, зменшення матеріальних втрат та організації першочергового життєзабезпечення постраждалих;

організації управління, взаємодії та інформування органів управління та сил цивільного захисту, які залучаються до ліквідації наслідків надзвичайної ситуації;

визначення послідовності та обсягів організаційних і практичних заходів із реагування на надзвичайну ситуацію та ліквідацію її наслідків, строків виконання, відповідальних виконавців та необхідних для цього ресурсів.

План реалізується шляхом:

інформування та оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайної ситуації;

переведення органів управління та сил цивільного захисту в режим підвищеної готовності та режим надзвичайної ситуації;

дії органів управління та сил цивільного захисту в режимі підвищеної готовності та режимі надзвичайної ситуації;

управління під час ліквідації наслідків надзвичайної ситуації;

залучення сил цивільного захисту і проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт;

взаємодії органів управління та сил цивільного захисту;

організації основних видів забезпечення під час проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт і ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

План вводиться в дію у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайної ситуації згідно з Порядком класифікації надзвичайних ситуацій за їх рівнями.

 

 

Затверджено Правила надання виробником радіообладнання інформації для споживачів щодо наявності вимог отримання дозволу на експлуатацію радіоелектронних засобів або випромінювальних пристроїв

НКРЗІ рішенням від 13.02.2018 N 77 затвердила Правила надання виробником радіообладнання інформації для споживачів (користувачів) щодо наявності вимог отримання дозволу на експлуатацію радіоелектронних засобів або випромінювальних пристроїв та інших параметрів використання радіочастотного ресурсу України.

Ці Правила визначають спосіб надання виробником інформації для споживачів (користувачів) щодо наявності вимог отримання дозволу на експлуатацію радіоелектронного засобу або випромінювального пристрою, а також про інші параметри використання радіочастотного ресурсу України для виконання зобов'язань, визначених п. 28 Технічного регламенту радіообладнання.

Рішення зареєстровано в Міністерстві юстиції 12 березня 2018 р. за N 284/31736 та набирає чинності з 1 квітня 2018 року, але не раніше дня його офіційного опублікування.

 

 

Внесено зміни до Порядку сплати пенсійного збору з окремих видів господарських операцій

Кабмін постановою від 28.03.2018 N 212 вніс зміни до Порядку сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій.

Зокрема, Порядок доповнено нормами, якими передбачено, що нотаріуси подають щокварталу до 20 числа наступного місяця органам Пенсійного фонду України за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса звіт про укладені договори купівлі-продажу нерухомого майна та сплату збору на обов'язкове державне пенсійне страхування за встановленою формою.

Звіти на паперових носіях, завірені підписом нотаріуса або завідувача державної нотаріальної контори та скріплені печаткою, подаються нотаріусами особисто або надсилаються поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення.

У разі надсилання звіту поштою таке відправлення на адресу відповідного органу Пенсійного фонду України проводиться не пізніше ніж за 10 днів до закінчення граничного строку подання звіту.

 

 

Затверджено Порядок виведення з експлуатації магістральних трубопроводів нафти, газу та продуктів їх переробки

Кабмін постановою від 28.03.2018 N 209 затвердив Порядок виведення з експлуатації магістральних трубопроводів нафти, газу та продуктів їх переробки.

Цей Порядок визначає послідовність дій щодо виведення з експлуатації магістральних трубопроводів нафти, газу та продуктів їх переробки (їх частин), які є державною власністю, у разі недоцільності їх подальшої експлуатації, закінчення строку експлуатації, аварійного стану об'єктів, будівництва обвідних ліній тощо.

Разом з тим визнано такою, що втратила чинність, постанову Кабміну від 19.01.2005 N 57 "Про затвердження Порядку виведення з експлуатації магістральних нафтопродуктопроводів, закріплених на праві господарського відання за державними підприємствами нафтогазової галузі".

 

 

Президент схвалив дерегуляцію в нафтогазовій галузі

Закон від 01.03.2018 N 2314-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції в нафтогазовій галузі".

Зокрема, статтю 17 Кодексу про надра доповнено нормою, згідно з якою не потребують гірничого відводу користувачі нафтогазоносними надрами, які отримали спеціальний дозвіл на користування такими надрами.

Також визначено, що користувач надр має право розпоряджатися, у тому числі продавати та передавати у користування резидентам та нерезидентам України, геологічну інформацію, створену (придбану) за власні кошти з урахуванням вимог, встановлених Законами "Про державну таємницю" та "Про санкції".

Про передачу права власності або права користування геологічною інформацією власник геологічної інформації повідомляє центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр.

У Земельному кодексі уточнено, що власники земельних ділянок та землекористувачі не мають права здійснювати зняття та перенесення ґрунтового покриву земельних ділянок без спеціального дозволу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері здійснення державного нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі, крім випадків:

проведення робіт із буріння та облаштування нафтових і газових свердловин, будівництва, технічного обслуговування, ремонту і реконструкції нафтових і газових свердловин та пов'язаних з їх обслуговуванням об'єктів трубопровідного транспорту, виробничих споруд, під'їзних доріг, ліній електропередачі та зв'язку, підземних кабельних мереж енергозабезпечення;

проведення робіт, пов'язаних з ліквідацією та запобіганням аварійним ситуаціям на нафтових і газових свердловинах та пов'язаних з їх експлуатацією об'єктах трубопровідного транспорту, виробничих спорудах, під'їзних дорогах, лініях електропередачі та зв'язку, підземних кабельних мережах енергозабезпечення.

У зазначених випадках зняття та перенесення ґрунтового покриву земельних ділянок здійснюються виключно на підставі робочого проекту землеустрою.

Крім цього, Закон "Про нафту і газ" доповнено нормами, якими передбачено, що земельні ділянки усіх форм власності та категорій надаються власникам спеціальних дозволів на користування нафтогазоносними надрами для будівництва, розміщення і експлуатації об'єктів нафтогазовидобування та облаштування родовища шляхом встановлення земельних сервітутів без зміни цільового призначення цих земельних ділянок, крім земель природно-заповідного фонду, оздоровчого призначення, рекреаційного призначення, історико-культурного призначення та водного фонду.

Власникам землі та землекористувачам відшкодовуються збитки та втрати, завдані внаслідок користування земельними ділянками для потреб нафтогазової галузі.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

 

Внесено зміни до Положення про порядок проведення держекспертизи та оцінки запасів корисних копалин

Кабмін постановою від 18.12.2017 N 1108 вніс зміни до пункту 25 Положення про порядок проведення державної експертизи та оцінки запасів корисних копалин, виклавши його у новій редакції.

Новою редакцією передбачено, що повторна державна експертиза та оцінка запасів родовищ корисних копалин проводиться у разі перегляду вимог стандартів щодо кількості або якості корисних копалин, технології їх переробки, що призводять до зменшення сумарних розвіданих запасів більш як на 20 % або зростання їх обсягу більш як на 50 %. Запаси родовищ, що розробляються, підлягають повторній експертизі та оцінці, якщо внаслідок гірничодобувних або додаткових геологорозвідувальних робіт сумарні розвідані запаси зростають більш як на 50 % порівняно з раніше оціненими Державною комісією по запасах корисних копалин або якщо списані та передбачені для списання розвідані запаси як такі, що не підтвердилися чи недоцільні для видобутку за техніко-економічними умовами родовищ, перевищують нормативи, встановлені законодавством.

Постанова набрала чинності 30 березня 2018 року у зв'язку з її опублікуванням в Урядовому кур'єрі від 30.03.2018 N 61.

 

 

Банкам встановили нові ліміти відкритої валютної позиції

З метою забезпечення стабільності на валютному ринку України Нацбанк рішенням від 29.03.2018 N 184-рш установив для уповноважених банків такі ліміти відкритої валютної позиції:

ліміт загальної довгої відкритої валютної позиції банку (Л13-1) - не більше 3 %;

ліміт загальної короткої відкритої валютної позиції банку (Л13-2) - не більше 8 %.

Уповноважений банк, який працює згідно з графіком приведення загальної довгої відкритої валютної позиції банку до встановленого значення ліміту Л13-1 та/або графіком приведення загальної короткої відкритої валютної позиції банку до встановленого значення ліміту Л13-2, у разі потреби подає Нацбанку оновлений план заходів та/або графік щодо усунення такого перевищення з урахуванням розмірів лімітів відкритої валютної позиції банку, зазначених вище.

 Разом з тим визнано такою, що втратила чинність, постанову Нацбанку від 22.06.2011 N 205 "Про встановлення лімітів відкритої валютної позиції банку".

Рішення набирає чинності з 1 травня 2018 року.

 

 

Банкам розширили можливості проводити власні операції з валютою на міжбанку

З метою лібералізації валютного ринку України Нацбанк постановою від 29.03.2018 N 31 вніс зміни до Положення про застосування Національним банком України заходів впливу та своїх постанов від 13.12.2016 N 410 "Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України", від 13.12.2017 N 129 "Про запровадження обов'язкового продажу надходжень в іноземній валюті та встановлення розміру обов'язкового продажу таких надходжень".

Зокрема, змінами передбачено:

1. Розширення можливостей банків для проведення власних операцій з інвалютою на міжбанківському ринку.

Раніше розмір дозволеного сальдо купівлі-продажу банками інвалют та банківських металів протягом одного робочого дня становив 0,5 %, а з 4 серпня 2017 року - 1 % від розміру регулятивного капіталу. Згідно зі змінами ця вимога припинила діяти, а, відтак, скасовано і заходи впливу за її порушення.

2. Послаблення обмежень на дострокове погашення українськими компаніями зовнішніх кредитів та позик в інвалюті.

Резиденти-позичальники зможуть здійснювати дострокове погашення таких кредитів і позик, якщо у її реалізації (шляхом кредитування, страхування, гарантування або поручительства) повністю або частково бере учать іноземна особа, одним з акціонерів якої є іноземна держава або іноземний банк з акціонером - іноземною державою.

3. Розширення переліку операцій бізнесу, на надходження в інвалюті за якими не поширюється вимога щодо обов'язкового продажу.

Так, передбачено, що не підлягають обов'язковому продажу на міжбанківському валютному ринку України надходження в інвалюті за кредитом/позикою за умови, що в реалізації такого кредиту/позики (повністю або частково) бере участь (шляхом кредитування, страхування, гарантування, поручительства) іноземна особа, до складу учасників (акціонерів) якої входить іноземна держава, що має офіційну рейтингову оцінку не нижче категорії A, підтверджену в бюлетені однієї з провідних світових рейтингових компаній (Fitch Ratings, Standard & Poor's, Moody's).

4. Cпрощення для бізнесу перерахування інвалюти за кордон для здійснення платежів, пов'язаних із процесами судочинства.

Резиденти-боржники, які мають індивідуальну ліцензію на перерахування коштів за кордон, можуть без обмежень за сумою перераховувати за межі України валюту на виконання судових рішень, рішень міжнародних комерційних арбітражів чи задоволення вимог осіб щодо виконання судових або арбітражних рішень, вимог про стягнення судових, виконавчих або адміністративних зборів, а також витрат судового та виконавчого проваджень, що покладаються на особу боржника згідно законодавства іноземної держави. Іноземна держава, про яку йдеться у цьому випадку, має належати до країн, що мають офіційну рейтингову оцінку не нижче категорії А, підтверджену в бюлетені однієї з провідних світових рейтингових компаній (Fitch Ratings, Standard & Poor's, Moody's). 

5. Скасування з 1 травня 2018 року норми постанови N 410, якою установлено для уповноважених банків ліміт загальної довгої відкритої валютної позиції банку (Л13-1) не більше 1 %.

Постанова набрала чинності 30 березня 2018 року у зв'язку з її опублікуванням на офіційному веб-сайті Нацбанку від 29.03.2018 р.

 

 

29.03.2018

Внесено зміни до Положення про форму і зміст розрахункових документів

Мінфін наказом від 19.02.2018 N 288 вніс зміни до Положення про форму та зміст розрахункових документів.

Основною метою змін є приведення Положення у відповідність до вимог Податкового кодексу та Закону "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" в частині зазначення у розрахункових документах, які друкуються РРО, кодів товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД у випадках, передбачених чинним законодавством.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 14 березня 2018 р. за N 293/31745 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

Удосконалено Інструкцію з організації примусового виконання рішень

Мін'юст наказом від 21.03.2018 N 855/5 вніс зміни до Інструкції з організації примусового виконання рішень.

Зокрема, Інструкцію доповнено розділом, яким визначаються особливості виконання рішень про стягнення аліментів.

Крім цього, внесено зміни до Положення про автоматизовану систему виконавчого провадження та Порядку формування і ведення Єдиного реєстру приватних виконавців України.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 21 березня 2018 р. за N 349/31801 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

Нацбанк вирішив увести в обіг з 27 квітня 2018 року обігові монети номінальною вартістю 1 та 2 гривні

З метою забезпечення грошового обігу Нацбанк вирішив увести в обіг з 27 квітня 2018 року обігові монети номінальною вартістю 1 та 2 гривні. Це передбачено рішенням Нацбанку від 13.03.2018 N 148-рш.

Обігові монети номіналами 1 та 2 гривні є законним платіжним засобом на території України, що перебувають в обігу разом з монетами номіналом 1 гривня та банкнотами номіналами 1 та 2 гривні попередніх років виготовлення, та обов'язкові до:

приймання за їх номінальною вартістю всіма фізичними та юридичними особами без будь-яких обмежень на всій території України за всіма видами платежів;

зарахування на рахунки, вклади, акредитиви;

здійснення переказів.

Банки України мають забезпечувати приймання від клієнтів обігових монет номінальною вартістю 1 та 2 гривні та видачу монет цих номіналів без обмежень у порядку, установленому нормативно-правовими актами Нацбанку з питань грошового обігу.

 

 

Нацбанк продовжив строк незастосування до банків заходів впливу за порушення, що пов'язані з переходом на МСФЗ 9

Нацбанк постановою від 28.03.2018 N 29 продовжив до 30 червня 2018 року (включно) строк, протягом якого він не застосовуватиме до банків заходів впливу за порушення ними вимог Інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україні, Положення про порядок встановлення Національним банком України лімітів відкритої валютної позиції та контроль за їх дотриманням уповноваженими банками, Правил організації статистичної звітності, що подається до Національного банку України, якщо такі порушення пов'язані з перекласифікацією і зміною оцінки фінансових інструментів відповідно до Міжнародного стандарту фінансової звітності 9 "Фінансові інструменти".

Відповідні зміни внесено до п. 1 постанови Нацбанку від 12.01.2018 N 1 "Про окремі питання, пов'язані із запровадженням Міжнародного стандарту фінансової звітності 9 "Фінансові інструменти".

Нагадаємо, що до внесення відповідних змін строк незастосування до банків заходів впливу за вищезгадані порушення закінчувався 31 березня 2018 року.

Постанова N 29 набирає чинності з 30 березня 2018 року у зв'язку з її опублікуванням на офіційному веб-сайті Нацбанку від 29.03.2018 р.

 

 

Підписано Закон 21.12.2017 N 2262-VIII  щодо реформування сфери паркування транспортних засобів

Серед іншого, Закон передбачає створення механізму невідворотності відповідальності за порушення правил зупинки, стоянки та паркування транспортних засобів шляхом запровадження фото-, відеофіксації правопорушень. Також передбачено поширення механізму притягнення до адміністративної відповідальності особи, за якою зареєстровано транспортний засіб, за окремі порушення правил дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, за випадки порушення правил зупинки, стоянки та паркування транспортних засобів, зокрема, несплату вартості послуг з паркування або паркування на місцях для інвалідів особами, що не мають такого права.

Закон також передбачає обов'язкове залишення копії постанови або повідомлення про рішення про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення, зафіксовані в режимі фотозйомки/відеозапису, на лобовому склі транспортного засобу.

Повноваження щодо розгляду справ про адміністративні правопорушення та здійснення тимчасового затримання транспортного засобу надано інспекторам з паркування.

Крім цього, удосконалено розміри штрафів за порушення правил паркування, а також передбачено надання 50 % знижки в оплаті штрафів за порушення, зафіксовані в режимі фотозйомки/відеозапису, у разі сплати штрафу протягом 10 банківських днів тощо.

Закон набирає чинності через 180 днів з дня його опублікування.

 

 

28.03.2018

Встановлено процедуру ввезення з-за кордону та реалізації в Україні радіоелектронних засобів і випромінювальних пристроїв

НКРЗІ рішенням від 13.02.2018 N 78 затвердила Порядок ввезення з-за кордону та реалізації в Україні радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв.

Цей Порядок встановлює процедуру ввезення з-за кордону та реалізації в Україні радіоелектронних засобів (далі - РЕЗ) і випромінювальних пристроїв (далі - ВП), у тому числі продукції, до складу якої входять РЕЗ (ВП), для їх вільного обігу в Україні.

Будь-який товар (продукція), що за своїми характеристиками призначений(а) для випромінювання та/або приймання радіохвиль або до складу (комплекту постачання) якого (якої) входять призначені для цього пристрої, розглядається як РЕЗ (ВП). Наявність РЕЗ у продукції позначається: Bluetooth, WiFi (або 802.11хх, де хх - літери латинського алфавіту, або їх комбінація), GSM, 3G (або CDMA, UMTS, WCDMA та ін.), 4G (LTE, LTE-U та ін.), RFID (NFC), Wireless, Radio Frequency (RF, RF Transmitter), Transciever.

Затверджений Порядок поширюється на відносини, що виникають під час ввезення з-за кордону та реалізації в Україні РЕЗ та ВП, крім визначених п. 5 розд. I Порядку.

Перелік товарів, які під час переміщення через митний кордон України підлягають оцінці відповідності згідно з вимогами технічних регламентів із зазначенням кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД для радіообладнання та товарів, що містять радіообладнання у своєму складі, наведено у додатку 12 до постанови Кабміну від 21.05.2012 N 436 "Про затвердження переліків товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України".

Дія цього Порядку обмежується виключно нормами Закону "Про радіочастотний ресурс України" і не стосується загального порядку та правил митного оформлення, прав власності, захисту здоров'я, контролю за міжнародними передачами товарів подвійного використання тощо, які регулюються іншими законами України.

Рішення зареєстровано в Міністерстві юстиції 12 березня 2018 р. за N 282/31734 та набирає чинності через 120 днів з дня його офіційного опублікування.

 

 

Визначено порядок оприлюднення повідомлення емітентами цінних паперів про те, що вони вважаються такими, що здійснювали публічну пропозицію цінних паперів

Відповідно до п. 4 розд. II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону від 16.11.2017 N 2210-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення ведення бізнесу та залучення інвестицій емітентами цінних паперів" НКЦПФР рішенням від 13.02.2018 N 75 затвердила Порядок оприлюднення повідомлення емітентами цінних паперів про те, що вони вважаються такими, що здійснювали публічну пропозицію цінних паперів.

Оприлюднення відповідного повідомлення здійснюється шляхом розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних НКЦПФР про ринок цінних паперів на веб-сайті www.stockmarket.gov.ua, на власному веб-сайті та подання до НКЦПФР.

Оприлюднення повідомлення здійснюється у такі строки:

у загальнодоступній інформаційній базі даних НКЦПФР та на власному веб-сайті - протягом одного робочого дня після дати прийняття уповноваженим органом емітента відповідного рішення, але не пізніше 10:00 другого робочого дня після дати прийняття рішення;

подання до НКЦПФР - протягом семи робочих днів після дати прийняття уповноваженим органом емітента відповідного рішення.

У повідомленні зазначається інформація, визначена п. 3 Порядку.

Повідомлення засвідчується підписом керівника емітента та подається до НКЦПФР у паперовій формі.

До повідомлення додається документ, що підтверджує прийняття рішення уповноваженим органом емітента про те, що емітент вважається таким, що здійснював публічну пропозицію цінних паперів (копія або витяг з протоколу засідання наглядової ради, загальних зборів акціонерів, зборів учасників).

Рішення зареєстровано в Міністерстві юстиції 14 березня 2018 р. за N 296/31748, набирає чинності з дня, наступного за днем його офіційного опублікування, та діє до 31 грудня 2018 року.

 

 

Оновлено Гігієнічні нормативи і регламенти безпечного застосування пестицидів і агрохімікатів

МОЗ наказом від 13.02.2018 N 240 виклало у новій редакції Гігієнічні нормативи і регламенти безпечного застосування пестицидів і агрохімікатів.

Нагадаємо, що підприємства, установи і організації зобов'язані вести облік наявності та використання пестицидів і агрохімікатів та надавати інформацію органам, що ведуть державний облік.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 03 березня 2018 р. за N 263/31715 та набрав чинності 27 березня 2018 року у зв'язку з його опублікуванням в Офіційному віснику України від 27.03.2018 N 24.

 

 

Удосконалено Положення про порядок реєстрації та ліцензування банків, відкриття відокремлених підрозділів

Нацбанк постановою від 26.03.2018 N 27 затвердив зміни до Положення про порядок реєстрації та ліцензування банків, відкриття відокремлених підрозділів.

Зокрема, Положення доповнено нормами, якими визначено, що повідомлення та скановані копії документів щодо включення/виключення інформації до/з Державного реєстру банків про відокремлені структурні підрозділи банку та зміни, що стосуються їх діяльності, подаються виключно в електронному вигляді засобами електронної пошти Нацбанку.

Зміна найменування банку (акціонерного товариства) у зв'язку зі зміною типу акціонерного товариства не є підставою для переоформлення банківської ліцензії. У такому разі банк має право продовжувати здійснення банківської діяльності на підставі банківської ліцензії, виданої йому Нацбанком раніше.

Також зміни до Положення стосуються питання погодження на посади керівників банку (кандидатів на посади керівників банку), керівника підрозділу внутрішнього аудиту.

Так, зокрема, передбачено, що керівники банку (кандидати на посади керівників банку) повинні відповідати вимогам ст. 42 Закону "Про банки і банківську діяльність" та цього Положення.

Незалежний директор повинен відповідати вимогам щодо незалежності, установленим ст. 531 Закону "Про акціонерні товариства".

Керівник підрозділу внутрішнього аудиту повинен відповідати вимогам Закону "Про банки і банківську діяльність", цього Положення та нормативно-правового акта Нацбанку з питань організації внутрішнього аудиту банку.

Банк перед призначенням особи на посаду керівника банку, керівника підрозділу внутрішнього аудиту та зверненням до Нацбанку про погодження на посаду керівника банку, керівника підрозділу внутрішнього аудиту (кандидата на відповідну посаду) перевіряє її відповідність кваліфікаційним вимогам з урахуванням основних напрямів діяльності, стратегії та бізнес-плану банку, а також функціонального навантаження та сфери відповідальності особи, а особи на посаду незалежного директора - також вимогам щодо її незалежності.

Нацбанк погоджує на посаду керівника банку, керівника підрозділу внутрішнього аудиту (кандидата на посаду керівника банку) особу, яка відповідає вимогам законодавства України.

Постанова набрала чинності 28 березня 2018 року у зв'язку з її опублікуванням на офіційному веб-сайті Нацбанку від 27.03.2018 р.

 

 

27.03.2018

Затверджено Правила роздрібного ринку електроенергії

НКРЕКП постановою від 14.03.2018 N 312 затвердила Правила роздрібного ринку електричної енергії.

Ці Правила регулюють взаємовідносини, які виникають під час купівлі-продажу електричної енергії між електропостачальником (електропостачальниками) та споживачем (для власного споживання), а також їх взаємовідносини з іншими учасниками роздрібного ринку електричної енергії, визначеними Правилами.

Учасниками роздрібного ринку є: електропостачальники, оператор системи передачі, оператори систем розподілу, у тому числі оператори малих систем розподілу, споживачі, основні споживачі, субспоживачі, виробники електричної енергії, які підпадають під визначення розподіленої генерації, та інші учасники ринку, які надають послуги, пов'язані з постачанням електричної енергії споживачу з метою використання ним електричної енергії на власні потреби.

Затверджені Правила є обов'язковими для виконання усіма учасниками роздрібного ринку.

Постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її опублікування в офіційному друкованому виданні - газеті "Урядовий кур'єр". При цьому Правила роздрібного ринку електричної енергії, затверджені цією постановою, набирають чинності з 11 червня 2018 року. З цієї ж дати втрачає чинність постанова Національної комісії з питань регулювання електроенергетики від 31.07.1996 N 28 "Про затвердження Правил користування електричною енергією".

 

 

НКРЕКП визначила ставку внеску на регулювання на II квартал 2018 року

НКРЕКП постановою від 22.03.2018 N 345 визначила ставку внеску на регулювання на II квартал 2018 року у розмірі 0,020 %.

Ставку внеску визначено відповідно до Порядку розрахунку та встановлення ставки внесків на регулювання.

 

 

26.03.2018

Затверджено Кодекс комерційного обліку електроенергії

НКРЕКП постановою від 14.03.2018 N 311 затвердила Кодекс комерційного обліку електричної енергії.

Цей Кодекс визначає принципи організації комерційного обліку електричної енергії на ринку електричної енергії України, процеси та процедури для забезпечення формування даних щодо обсягу виробленої, переданої, розподіленої, спожитої, імпортованої та експортованої електричної енергії з метою використання таких даних на ринку електричної енергії, права та обов'язки сторін стосовно організації комерційного обліку електричної енергії та отримання точних і достовірних даних комерційного обліку для здійснення комерційних розрахунків із дотриманням рівних прав і без дискримінації учасників ринку електричної енергії.

Дія Кодексу поширюються на всіх учасників ринку електричної енергії та постачальників послуг комерційного обліку, що ними залучаються.

Для виконання зобов'язань, визначених Кодексом, учасникам ринку дозволяється наймати треті сторони (постачальників послуг комерційного обліку), що мають відповідну кваліфікацію та, у передбачених Кодексом випадках, відповідну реєстрацію у адміністратора комерційного обліку.

Постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її опублікування в офіційному друкованому виданні - газеті "Урядовий кур'єр".

 

 

Положення про функціонування фондових бірж зазнало змін

НКЦПФР рішенням від 16.02.2018 N 92 затвердила зміни до Положення про функціонування фондових бірж.

Зокрема, уточнено, що допуск цінних паперів до торгівлі на фондовій біржі здійснюється шляхом їх унесення до біржового списку, крім випадків, зазначених нижче. Допуск інших фінансових інструментів до торгівлі на фондовій біржі здійснюється шляхом їх унесення до біржового списку фінансових інструментів.

Якщо ініціатором аукціону є член фондової біржі, у якого щодо цінних паперів укладено договір з Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, односторонній аукціон щодо продажу таких цінних паперів проводиться без унесення цих цінних паперів до біржового списку.

Односторонній аукціон щодо цінних паперів, який проводиться без унесення цінних паперів, стосовно яких встановлено обмеження щодо торгівлі, до біржового списку, проводиться після зняття відповідних обмежень.

Крім цього, Положення доповнено нормами, якими передбачено, що фондова біржа встановлює для цінних паперів, які перебувають у лістингу, та/або цінних паперів, які використовуються для розрахунку біржового фондового індексу (крім державних облігацій України), граничні значення зміни ціни, сформованої на підставі адресних заявок, у бік збільшення або зменшення не більше ніж на 20 % від останньої ціни закриття торговельного дня цінного папера.

У разі зміни значення ціни, сформованої на підставі адресних заявок, не менше ніж на 20 % у бік збільшення або зменшення фондова біржа здійснює перевірку для з'ясування причин, що призвели до ситуації цінової нестабільності, та інформує НКЦПФР про результати такої перевірки.

Фондова біржа встановлює для державних облігацій України граничні значення зміни ціни, сформованої на підставі адресних заявок, у бік збільшення або зменшення не більше ніж на 10 % від останньої ціни закриття торговельного дня цінного папера.

У разі зміни значення ціни, сформованої на підставі адресних заявок, не менше ніж на 10 % у бік збільшення або зменшення фондова біржа здійснює перевірку для з'ясування причин, що призвели до ситуації цінової нестабільності, та інформує НКЦПФР про результати такої перевірки.

Рішення зареєстровано в Міністерстві юстиції 16 березня 2018 р. за N 324/31776 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Фондові біржі повинні протягом 3-х місяців з дати набрання чинності цим рішенням привести свою діяльність у відповідність до змін.

 

 

Удосконалено Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних

Кабмін постановою від 21.02.2018 N 204 вніс зміни до Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних.

Операційний день* триває в робочі дні з 8-ї до 20-ї години (попередньою редакцією відповідної норми було передбачено, що операційний день триває з 0 до 23-ї години). Технічне обслуговування та регламентні роботи, що потребують зупинки Реєстру, не проводяться протягом операційного дня, крім аварійних випадків. Якщо 15 число або останній день місяця припадають на вихідний, святковий або неробочій день, такий день вважається операційним днем.

____________

* операційний день - частина дня, протягом якої здійснюються прийняття від платників податку податкових накладних та/або розрахунків коригування та реєстрація або зупинення реєстрації.

Також уточнено, що у разі зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування формується квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Така квитанція одночасно надсилається постачальнику (продавцю) та отримувачу (покупцю) - платнику податку.

Крім цього, передбачено, що податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій:

прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування;

набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення);

неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

Постанова набрала чинності 24 березня 2018 року у зв'язку з її опублікуванням в Урядовому кур'єрі від 24.03.2018 N 57.

 

 

23.03.2018

Визначено нові критерії оцінювання ступеня ризику від провадження діяльності у сфері охорони прав на сорти рослин

Кабмін постановою від 21.03.2018 N 200 затвердив критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері охорони прав на сорти рослин та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) Державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Критеріями, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері охорони прав на сорти рослин, є:

1) набуття та використання юридичними та фізичними особами прав інтелектуальної власності на сорти рослин згідно з вимогами законодавства з охорони прав на сорти рослин щодо:

майнових прав інтелектуальної власності на сорт рослин, засвідчених патентом на сорт рослин;

майнового права інтелектуальної власності на поширення сорту рослин, засвідченого свідоцтвом про державну реєстрацію сорту рослин;

особистого немайнового права інтелектуальної власності, засвідченого свідоцтвом про авторство на сорт рослин;

яких здійснюється виробництво, використання, зберігання, реалізація та розмноження у господарській діяльності;

2) проведення експертизи заявки на сорт рослин;

3) ввезення в Україну садивного матеріалу (насіння) незареєстрованих в Україні сортів рослин.

Відповідно до встановлених критеріїв суб'єкти господарювання належать до одного з трьох ступенів ризику - високого, середнього та незначного.

Планові заходи державного нагляду (контролю) за діяльністю суб'єктів господарювання здійснюються з такою періодичністю:

з високим ступенем ризику - не частіше одного разу на 2 роки;

із середнім ступенем ризику - не частіше одного разу на 3 роки;

з незначним ступенем ризику - не частіше одного разу на 5 років.

У разі коли за результатами планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю) (за наявності) протягом останніх 6 років для суб'єктів господарювання, які віднесені до середнього ступеня ризику, та протягом останніх 10 років для суб'єктів господарювання, які віднесені до незначного ступеня ризику, у суб'єкта господарювання не виявлено порушень вимог законодавства у сфері охорони прав на сорти рослин, наступний плановий захід державного нагляду (контролю) щодо такого суб'єкта господарювання здійснюється не раніше ніж через період часу, встановлений для відповідного ступеня ризику, збільшений в 1,5 раза.

Якщо з дня прийняття такого рішення за результатами позапланових перевірок виявлено порушення суб'єктом господарювання вимог законодавства у відповідній сфері, наступний плановий захід державного нагляду (контролю) щодо такого суб'єкта господарювання здійснюється у наступному плановому періоді.Уряд припинив дію Програми економічного співробітництва з РФ

Кабмін припинив дію Програми економічного співробітництва України і Російської Федерації на 2011 - 2020 роки, вчиненої 7 червня 2011 р. в м. Москві.

Відповідне рішення закріплено у постанові Кабміну від 21.03.2018 N 191.

 

 

Удосконалено законодавче регулювання будівництва та експлуатації автомобільних доріг на умовах концесії

Президент підписав Закон від 27.02.2018 N 2304-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо будівництва та експлуатації автомобільних доріг".

Законом вносяться зміни до Законів "Про концесії", "Про концесії на будівництво та експлуатацію автомобільних доріг", "Про автомобільні дороги", "Про джерела фінансування дорожнього господарства України", "Про відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності", які спрямовані на удосконалення законодавчого регулювання будівництва та експлуатації автомобільних доріг загального користування державного значення на умовах концесії.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

  

22.03.2018

Затверджено Правила виконання оперативних перемикань в електроустановках

Міненерговугілля наказом від 30.01.2018 N 77 затвердило Правила виконання оперативних перемикань в електроустановках, які визначають основні організаційні і технічні вимоги з надійного та безпечного виконання оперативних перемикань в електроустановках напругою до і понад 1000 В.

Ці Правила поширюються на об'єкти електроенергетики та суб'єктів господарювання незалежно від форм власності та організаційно-правових форм, об'єкти електроенергетики яких підключені до об'єднаної енергетичної системи України.

Правила є обов'язковими для роботодавців, адміністративно-технічного персоналу, на який покладено адміністративно-технічні функції щодо оперативних перемикань, оперативного персоналу всіх рівнів, а також оперативно-виробничого персоналу, який допущений до оперативних переговорів і перемикань.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 21 лютого 2018 р. за N 211/31663 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

21.03.2018

З 1 липня Нацбанк припиняє випуск у готівковий обіг монет дрібних номіналів та вводить правила заокруглення загальних сум у чеку

Нацбанк з 1 липня 2018 року припиняє додатковий випуск у готівковий обіг монет номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок (далі - монети дрібних номіналів). Це передбачено постановою Нацбанку від 15.03.2018 N 25 "Про оптимізацію обігу монет дрібних номіналів", яка прийнята з метою поліпшення організації готівкового обігу, оптимізації витрат на підтримання готівкового обігу.

Монети дрібних номіналів перебувають в обігу до прийняття окремого рішення Правління Нацбанку про їх вилучення.

Банки України зобов'язані забезпечити:

приймання без будь-яких обмежень від клієнтів монет дрібних номіналів для зарахування на рахунки, вклади, акредитиви, для переказів, а також для обміну на монети та банкноти інших номіналів;

видачу клієнтам монет дрібних номіналів за наявності їх у залишку операційної каси.

Юрособи незалежно від організаційно-правової форми та форми власності і фізособи, які здійснюють підприємницьку діяльність, з 1 липня 2018 року, у випадку відсутності монет дрібних номіналів, повинні проводити заокруглення загальних у чеку сум розрахунків готівкою за товари (роботи, послуги) та загальних сум розрахунків в акті про видачу коштів чи іншому документі, що оформляється під час повернення коштів у разі повернення товару, за такими правилами:

сума, що закінчується від 1 до 4 копійок, заокруглюється в бік зменшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок;

сума, що закінчується від 5 до 9 копійок, заокруглюється в бік збільшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок.

Суб'єкти господарювання сфери торгівлі, громадського харчування та послуг, які здійснюють готівкові розрахунки зі споживачами із застосуванням РРО, під час проведення готівкових розрахунків мають зазначати в чеках, актах про видачу коштів та інших документах, що оформляються під час повернення коштів у разі повернення товару, загальні суми до заокруглення та після заокруглення, використовуючи вищезазначені правила.

Юридичні та фізичні особи під час здійснення безготівкових розрахунків заокруглення не здійснюють.

Постанова набирає чинності з 1 липня 2018 року.

 

 

Затверджено Правила експлуатації та типові норми належності вогнегасників

МВС наказом від 15.01.2018 N 25 затвердило Правила експлуатації та типові норми належності вогнегасників, які установлюють вимоги до експлуатації переносних вогнегасників повною масою до 20 кг та пересувних вогнегасників повною масою до 450 кг, призначених для гасіння пожеж класів A, B, C, D, F, та електроустановок, що перебувають під напругою до 1000 В, та норми їх належності на об'єктах суб'єктів господарювання незалежно від форм власності.

Ці Правила поширюються на будинки і приміщення різного призначення, що експлуатуються, підприємства, установи та організації (незалежно від виду їх діяльності та форм власності), механічні транспортні засоби і є обов'язковими для виконання посадовими особами (власниками).

При цьому Правила не поширюються на:

об'єкти, у яких зберігаються, виробляються або є в обігу вибухові речовини і засоби підривання, небезпечні хімічні речовини, радіаційні та бактеріологічні засоби;

підземні споруди підприємств гірничодобувної промисловості;

електрорухомий склад, шахти, тунелі та підземні споруди метрополітену;

транспортні засоби залізничного, повітряного, річкового та морського транспорту.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 23 лютого 2018 р. за N 225/31677 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

20.03.2018

Набирає чинності Закон щодо відновлення можливостей розвитку малого та середнього бізнесу з використанням позикового фінансування на території проведення АТО

Президент підписав Закон від 21.12.2017 N 2266-VIII, яким вносяться зміни до Закону "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" щодо відновлення можливостей розвитку малого та середнього бізнесу з використанням позикового фінансування на території проведення антитерористичної операції.

Так, установлено, що положення частин 1 і 2 ст. 2 Закону не поширюються на нарахування пені та/або штрафів на основну суму заборгованості із зобов'язань за кредитними договорами та договорами позики, укладеними з юрособами і ФОП, місцезнаходженням яких є територія проведення антитерористичної операції, крім населених пунктів згідно з переліками, передбаченими ч. 4 ст. 4 Закону, якщо такі договори укладені після 1 січня 2018 року або до яких після 1 січня 2018 року за погодженням сторін вносилися зміни в частині продовження строків виконання зобов'язань та/або зменшення розміру процентів, штрафних санкцій.

Положення ч. 1 ст. 9 Закону, крім зупинення дії ст. 40 (у частині виселення мешканців із житлових будинків та приміщень, переданих в іпотеку, щодо яких є судове рішення про звернення стягнення на такі об'єкти) Закону "Про іпотеку", не поширюються на нерухоме майно ФОП, юросіб - суб'єктів малого і середнього підприємництва, місцем розташування якого є територія проведення антитерористичної операції, крім населених пунктів згідно з переліками, передбаченими ч. 4 ст. 4 Закону, оформлене в іпотеку з метою забезпечення виконання зобов'язань за договорами, укладеними після 1 січня 2018 року, або за договорами, до яких після 1 січня 2018 року за погодженням сторін вносилися зміни в частині продовження строків виконання зобов'язань та/або зменшення розміру процентів, штрафних санкцій.

Закон набирає чинності 21 березня 2018 року у зв'язку з його опублікуванням в газеті "Голос України" від 20.03.2018 N 51.

 

 

Затверджено Переліки спеціальностей і посад працівників, які забезпечують виробничі процеси в електроенергетиці

Мінсоцполітики наказом від 28.02.2018 N 300 затвердило:

Перелік спеціальностей працівників, які забезпечують виробничі процеси в електроенергетиці;

Перелік посад працівників, які забезпечують виробничі процеси в електроенергетиці.

Зазначені Переліки затверджено відповідно до ч. 3 ст. 12 Закону "Про ринок електричної енергії".

Нагадаємо, що працівники, які забезпечують виробничі процеси в електроенергетиці, зобов'язані проходити спеціальну підготовку і перевірку знань (атестацію) згідно із законодавством, включаючи нормативно-правові акти центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики в електроенергетичному комплексі, інших центральних органів виконавчої влади, що забезпечують формування державної політики у відповідних сферах.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 16 березня 2018 р. за N 319/31771 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

Внесено зміни до форми та опису реєстраційного посвідчення на лікарський засіб

МОЗ наказом від 22.12.2017 N 1730 внесло зміни до Форми та Опису реєстраційного посвідчення на лікарський засіб / лікарський засіб (медичний імунобіологічний препарат).

Основною метою змін є приведення Форми та Опису реєстраційного посвідчення у відповідність до чинного законодавства.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 17 січня 2018 р. за N 75/31527 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

19.03.2018

Встановлено нові вимоги до об'єктів і приміщень, призначених для здійснення діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, прекурсорів

МВС наказом від 29.01.2018 N 52 затвердило Вимоги до об'єктів і приміщень, призначених для здійснення діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, прекурсорів та зберігання вилучених з незаконного обігу таких засобів і речовин.

Ці Вимоги поширюються на суб'єктів господарювання, СБУ, Національну поліцію і ДФС та встановлюють технічні вимоги до об'єктів та приміщень (далі - місця концентрації), призначених для здійснення діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів (культивування рослин, уключених до таблиці I Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, розроблення, виробництво, виготовлення, зберігання, використання, знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, уключених до Переліку), їх оснащення і зберігання вилучених із незаконного обігу таких засобів і речовин.

Місця концентрації можуть бути закритого (приміщення) або відкритого (об'єкти) типу.

Місця концентрації визначаються суб'єктами господарювання, СБУ, Національною поліцією і ДФС самостійно.

Суб'єкт господарювання, СБУ, Національна поліція і ДФС готують плани-схеми щодо кожного місця концентрації з обов'язковим зазначенням безпосередніх місць провадження діяльності, пов'язаної з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів. У разі наявності декількох місць концентрації у плані-схемі зазначаються шляхи переміщення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів від одного місця концентрації до іншого.

Кожному місцю концентрації надається порядковий номер.

За кожним місцем концентрації в плані-схемі зазначаються перелік наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, які знаходяться в такому місці, а також ужиті заходи з технічного забезпечення і оснащення такого місця.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 20 лютого 2018 р. за N 208/31660 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

Затверджено план заходів з виконання Угоди про асоціацію з ЄС

Кабмін постановою від 25.10.2017 N 1106 затвердив план заходів з виконання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони.

Міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації за участю інших суб'єктів, відповідальних за виконання вищезазначеного плану заходів, мають забезпечити його виконання у межах відповідних бюджетних призначень, а також за рахунок міжнародної технічної допомоги та інших джерел, не заборонених законодавством.

Постанова набрала чинності 17 березня 2018 року у зв'язку з її опублікуванням в Урядовому кур'єрі від 17.03.2018 N 52.

 

 

16.03.2018

Виробництво ветеринарних препаратів ліцензується Держпродспоживслужбою

Кабмін постановою від 14.03.2018 N 159 вніс зміну до переліку органів ліцензування.

Установлено, що органом ліцензування господарської діяльності з виробництва ветеринарних препаратів є Держпродспоживслужба.

 

 

Затверджено Положення про Державну службу якості освіти

Кабмін постановою від 14.03.2018 N 168 затвердив Положення про Державну службу якості освіти України.

Державна служба якості освіти України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабміном через Міністра освіти і науки та який реалізує державну політику у сфері освіти, зокрема з питань забезпечення якості освіти, забезпечення якості освітньої діяльності, здійснення державного нагляду (контролю) за закладами освіти щодо дотримання ними законодавства.

Служба здійснює повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.

 

 

Оновлено Порядок державної реєстрації (перереєстрації) дезінфекційних засобів

Кабмін постановою від 14.03.2018 N 178 виклав у новій редакції Порядок державної реєстрації (перереєстрації) дезінфекційних засобів.

Державній реєстрації (перереєстрації) підлягають дезінфекційні засоби, на які встановлені гігієнічні нормативи та які призначені для:

здійснення дезінфекційних заходів в осередках інфекційних хвороб, закладах охорони здоров'я, дошкільних навчальних закладах;

"холодної" стерилізації медичних виробів;

дезінфекції рук медичних працівників;

профілактичної дезінфекції житлових, виробничих, навчальних, санітарно-побутових та інших приміщень, будівель і споруд, транспортних засобів, об'єктів громадського харчування та торгівлі, територій населених пунктів, у місцях масового відпочинку та рекреаційних зонах;

промислової дезінфекції;

миття і очищення в побуті та промисловості з дезінфекційними властивостями;

дезінфекції повітря в приміщеннях, води (крім питної), промислових та побутових стоків;

знищення переносників збудників інфекційних хвороб (інсектицидні);

знищення синантропних комах у середовищі життєдіяльності людини;

відлякування комах;

знищення гризунів, які є джерелами та переносниками збудників інфекційних хвороб;

деконтамінації шкіри рук персоналу підприємств харчової та переробної промисловості, громадського харчування, торгівлі;

достерилізаційного очищення медичних виробів;

контролю за якістю стерилізації та достерилізаційного очищення медичних виробів.

Державну реєстрацію (перереєстрацію) дезінфекційних засобів проводить МОЗ на підставі поданих документів, зазначених у п. 5 цього Порядку, або позитивного висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи, що виданий до моменту набрання чинності цим Порядком.

 

 

Міненерговугілля визначило процедуру реєстрації проектів угоди про розподіл продукції та держреєстрації такої угоди після її укладення

Міненерговугілля наказом від 12.09.2017 N 602 затвердило Порядок реєстрації проектів угоди про розподіл продукції та державної реєстрації угоди про розподіл продукції.

Цей Порядок визначає процедуру реєстрації першого та остаточного варіантів проектів угоди про розподіл продукції, а також державної реєстрації такої угоди після її укладення.

Реєстрація першого і остаточного варіантів проектів угоди про розподіл продукції, а також державна реєстрація такої угоди проводяться Міненерговугілля.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 27 лютого 2018 р. за N 242/31694 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

Удосконалено Правила надання послуг пасажирського автомобільного транспорту

Кабмін постановою від 07.02.2018 N 181 вніс зміни до Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту.

Транспортні засоби, які використовуються для перевезення пасажирів, повинні відповідати вимогам доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Також уточнено положення, які регулюють особливості замовлення послуг таксі за допомогою дистанційних засобів зв'язку. Установлено, що особам з порушеннями слуху суб'єкт господарювання здійснює організацію надання послуг з перевезення шляхом надсилання смс-повідомлення та/або забезпечення доступу до інформації (у разі наявності) відповідно до Технічних вимог на створення (модернізацію) офіційних веб-сайтів, що стосуються доступу до них користувачів з вадами зору та слуху.

Крім цього, удосконалено регулювання організації роботи автостанцій. Зокрема, визначено, що функціонування автостанції можливе у разі її відповідності вимогам ст. 1, 28, 32, 36 Закону "Про автомобільний транспорт" та цих Правил.

Будівлі, споруди та територія автостанцій повинні відповідати вимогам доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, установленим державними будівельними нормами, стандартами і правилами.

 

 

Внесено зміни до Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування

Кабмін постановою від 07.02.2018 N 180 вніс зміни до Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування.

Зокрема, уточнено, що організатором перевезень на автобусному маршруті загального користування є:

Мінінфраструктури - на міжміському і приміському автобусних маршрутах, що виходять за межі території області (міжобласний маршрут);

Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні держадміністрації - на міжміському і приміському автобусних маршрутах, що не виходять за межі території Автономної Республіки Крим чи області (внутрішньообласний маршрут), у тому числі таких, що проходять від населених пунктів Київської області до м. Києва;

районна держадміністрація - на автобусному маршруті, що не виходить за межі території району (внутрішньорайонний маршрут);

Київська міська держадміністрація - на автобусному маршруті загального користування прямого сполучення м. Київ - міжнародний аеропорт "Бориспіль";

виконавчий орган місцевої ради об'єднаної територіальної громади сіл, селищ, міст - на маршруті, що проходить у межах території об'єднаної територіальної громади (міський чи приміський маршрут);

виконавчий орган сільської, селищної, міської ради відповідного населеного пункту - на маршруті, що проходить у межах населеного пункту (міський маршрут).

Також уточнено, що об'єкт конкурсу визначається організатором перевезень відповідно до встановленого порядку як самостійно, так і за зверненням підприємств, установ, організацій, громадських об'єднань, а також фізичних осіб - підприємців і громадян.

Об'єктом конкурсу не може бути новий міжобласний автобусний маршрут, який за розкладом руху та схемою збігається з маршрутами, дозволи на які були видані до 1 січня 2018 р. (інтервал між відправленнями з автостанції початкового пункту відправлення повинен становити не менше ніж 30 хвилин).

Переможця чи переможців конкурсу визначає організатор перевезень на підставі рішення конкурсного комітету окремо щодо кожного об'єкта конкурсу.

У разі коли щодо одного чи кількох об'єктів конкурсу встановлено, що рішення конкурсного комітету прийнято з порушенням законодавства, організатор перевезень приймає рішення про скасування такого рішення конкурсного комітету щодо цих об'єктів та виносить його для повторного розгляду на наступному засіданні конкурсного комітету.

 

 

15.03.2018

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб рішенням від 05.02.2018 N 372 затвердив Положення про порядок проведення реструктуризації кредитної заборгованості фізичних осіб (крім фізичних осіб - підприємців) за кредитними договорами, виконання зобов'язань за якими забезпечене іпотекою, перед банками, процедура ліквідації яких здійснюється Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.

У Положенні детально прописано умови щодо реструктуризації, які мають бути передбачені договором; порядок проведення реструктуризації кредитної заборгованості; наслідки для фізособи - боржника невиконання умов реструктуризації кредитної заборгованості.

Дія Положення не поширюється на договори:

1) укладені з фізособами, які є пов'язаними з банком, процедура ліквідації якого здійснюється Фондом, особами;

2) виконання зобов'язань за якими забезпечене іпотекою:

предметом якої є повітряні та морські судна, судна внутрішнього плавання, космічні об'єкти;

предмет якої обтяжений також іншими зобов'язаннями ніж зобов'язання за кредитним договором, кредитна заборгованість за яким реструктуризується;

що є наступною іпотекою, а банк, що є держателем такої наступної іпотеки, не є одночасно попереднім іпотекодержателем, вимоги якого мають найвищий пріоритет.

Сплату всіх витрат щодо проведення реструктуризації, у тому числі пов'язаних з укладанням відповідних додаткових договорів, забезпечує фізособа - боржник, та/або заставодавець, та/або поручитель.

Рішення зареєстровано в Міністерстві юстиції 28 лютого 2018 р. за N 254/31706 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

Мінекономрозвитку наказом від 31.01.2018 N 114 виклало у новій редакції уніфіковану форму акта перевірки призначеного органу з оцінки відповідності чи визнаної незалежної організації

Акт складається за результатами проведення планової (позапланової) перевірки призначеного органу з оцінки відповідності чи визнаної незалежної організації щодо відповідності вимогам до призначених органів з оцінки відповідності чи визнаних незалежних організацій і виконання ними своїх обов'язків, установлених Законом України "Про технічні регламенти та оцінку відповідності" та відповідними технічними регламентами.

Уніфікована форма акта містить вичерпний перелік питань щодо проведення перевірки.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 21 лютого 2018 р. за N 216/31668 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

14.03.2018

Підписано Закон від 06.02.2018 N 2275-VIII "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю".

Цей Закон визначає правовий статус товариств з обмеженою відповідальністю та товариств з додатковою відповідальністю, порядок їх створення, діяльності та припинення, права та обов'язки їх учасників.

Закон набирає чинності через 3 місяці з дня його опублікування, крім ч. 2 ст. 23 Закону, яка набирає чинності через 1 рік з дня набрання чинності Законом.

Протягом року з дня набрання чинності Законом положення статуту товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю, що не відповідають цьому Закону, є чинними в частині, що відповідає законодавству станом на день набрання чинності Законом. Це положення не застосовується після внесення змін до статуту товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю.

Товариства з обмеженою відповідальністю та товариства з додатковою відповідальністю звільняються від сплати адміністративного збору за реєстрацію змін до статуту товариства у зв'язку з приведенням його у відповідність із Законом протягом одного року з дня набрання ним чинності.

 

 

Мінсоцполітики наказом від 21.12.2017 N 2009 затвердило зміни до Правил охорони праці під час розробки родовищ корисних копалин відкритим способом.

Керівниками та головними фахівцями гірничого підприємства призначаються особи з вищою освітою, що відповідає профілю цього підприємства відповідно до Гірничого закону України.

Працівники та посадові особи, які не пройшли навчання, інструктаж і перевірку знань з питань охорони праці у встановленому порядку, до виконання робіт не допускаються.

Правила доповнено нормами, згідно з якими забороняється експлуатувати автосамоскиди вантажопідйомністю 30 т і більше, якщо вони не укомплектовані пристроєм блокування (сигналізації) підняття кузова під повітряною високовольтною лінією.

Вимога не поширюється на кар'єри, у яких відсутні перетини автомобільних шляхів з повітряними високовольтними ЛЕП.

На лінію автомобілі можуть бути випущені тільки за умови, що їх агрегати та вузли, які забезпечують безпеку руху, а також безпеку інших робіт, що передбачено технологією використання автотранспорту, знаходяться у справному стані. Водії повинні мати при собі документ на право керування автомобілем.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 20 лютого 2018 р. за N 206/31658 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

Адміністрація Держспецзв'язку наказом від 06.02.2018 N 61 внесла зміни до Положення про державну експертизу в сфері криптографічного захисту інформації.

Положення доповнено нормою, згідно з якою допускається застосування для ідентифікації та контролю цілісності програмного забезпечення (його складових частин) засобу програмного забезпечення для обчислення геш-функції за ДСТУ 7564:2014 (у режимах роботи "Купина-256", "Купина-284", "Купина-512"). При цьому використовується нульовий вектор ініціалізації.

Крім цього, викладено у новій редакції форму заявки на проведення державної експертизи в сфері криптографічного захисту інформації.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 22 лютого 2018 р. за N 220/31672 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

13.03.2018

НКЦПФР рішенням від 01.02.2018 N 50 затвердила зміни до Положення про припинення депозитарною установою провадження професійної діяльності на фондовому ринку - депозитарної діяльності.

Зокрема, Положення доповнено нормами, якими передбачено, що депозитарна установа до кінця операційного дня, що передує даті припинення діяльності, зобов'язана завершити або відмінити виконання розпоряджень депонентів, які були ініційовані депозитарною установою в Центральному депозитарії цінних паперів та/або Нацбанку.

Депозитарна установа до дати припинення діяльності зобов'язана складати та надавати Центральному депозитарію за його розпорядженнями облікові реєстри власників іменних цінних паперів, здійснювати виплати коштів за наслідком погашення цінних паперів та виплати доходів (дивідендів) за цінними паперами.

Рішення зареєстровано в Міністерстві юстиції 26 лютого 2018 р. за N 236/31688 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Центральний депозитарій цінних паперів має привести свої внутрішні документи у відповідність із цим рішенням не пізніше 3 місяців з дати набрання ним чинності.

 

 

 

12.03.2018

Мінагрополітики наказом від 26.10.2017 N 576 затвердило Інструкцію щодо забезпечення дослідними зразками експертизи заявки на сорт рослин.

Ця Інструкція встановлює порядок постачання та вимоги до дослідних зразків сортів, які надаються для цілей експертизи заявки на сорт рослин відповідно до Закону "Про охорону прав на сорти рослин".

Зазначена Інструкція поширюється на фізичних та юридичних осіб, що постачають дослідний зразок для цілей експертизи заявки на сорт рослин, експертний заклад, який уповноважений центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері охорони прав на сорти рослин, на проведення науково-технічної експертизи заявки на сорт рослин.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 26 лютого 2018 р. за N 232/31684 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб рішенням від 14.12.2017 N 5397 затвердив зміни до Положення про виведення неплатоспроможного банку з ринку.

Розділ V Положення доповнено новою главою, якою врегульовано питання визнання заборгованості безнадійною, припинення визнання нефінансових активів та їх списання банками, що ліквідуються.

Передбачено, що визнання заборгованості безнадійною та її списання регулюються Податковим кодексом.

Визнання заборгованості безнадійною не є підставою для припинення роботи щодо її повернення або продажу.

Продаж безнадійної заборгованості протягом процедури ліквідації банку здійснюється відповідно до Положення щодо організації продажу активів (майна) банків, що ліквідуються.

Рішення щодо визнання заборгованості безнадійною приймається уповноваженою особою Фонду на ліквідацію банку за погодженням з виконавчою дирекцією Фонду або колегіальним органом Фонду (у разі делегування йому відповідних повноважень).

Заборгованість визнається безнадійною за наявності ознак, визначених Податковим кодексом.

Визнана безнадійною заборгованість, щодо якої були вжиті всі заходи щодо її погашення або продажу, списується банком виключно в період з кінця процедури ліквідації до дати складання ліквідаційного балансу.

Безнадійна заборгованість, що залишилася на кінець процедури ліквідації, списується з балансу банку, якщо погашення такої заборгованості за результатами аналізу документів Фондом за період з дати її визнання безнадійною до кінця процедури ліквідації становить менше 5 % від суми заборгованості на дату визнання її безнадійною.

Списання безнадійної заборгованості здійснюється на підставі рішення виконавчої дирекції Фонду за рахунок сформованих резервів (за наявності) або безпосередньо за рахунок витрат банку.

Безнадійна заборгованість, щодо якої наявні обтяження, може списуватися лише після припинення таких обтяжень.

Банк, що ліквідується, припиняє визнання нефінансових активів у випадках та порядку, встановлених нормативно-правовими актами з питань бухгалтерського обліку, міжнародними стандартами та національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку, обліковою політикою банку, та списує зазначені активи в період з дати прийняття рішення виконавчою дирекцією Фонду про початок процесу завершення процедури ліквідації банку до дати складання остаточного ліквідаційного балансу на підставі рішення виконавчої дирекції Фонду.

Рішення зареєстровано в Міністерстві юстиції 20 лютого 2018 р. за N 207/31659 та набирає чинності з дня, наступного за днем його офіційного опублікування.

 

 

07.03.2018

Нацбанк постановою від 05.03.2018 N 23 затвердив зміни до Положення про встановлення вимог до кредитних посередників банків та їх діяльності у сфері споживчого кредитування.

Зокрема, змінами передбачено:

скасування вимоги щодо розміщення на веб-сторінці банку фотографій працівників кредитного посередника, а також реквізитів кожного посередницького договору;

зменшення вимог до працівників кредитних посередників, які здійснюють обслуговування споживачів (залишаються вимоги лише щодо їх ділової репутації та рівня знань у сфері споживчого кредитування);

надання можливості банку не здійснювати перевірку/контроль за дотриманням фізособами - працівниками кредитного посередника встановлених вимог за умови, що цим кредитним посередником є інший банк/юрособа, які забезпечують такий контроль;

встановлення вимоги щодо виключення кредитного посередника з переліку кредитних посередників у сфері споживчого кредитування на ринку банківських послуг у разі нездійснення відповідної діяльності протягом року з дати включення до переліку (замість вимоги про розірвання банком посередницького договору).

Крім цього, затверджено зміни до Положення про надання банками Національному банку України інформації про укладені договори у сфері споживчого кредитування та ведення переліку кредитних посередників.

Постановою також визначено, що банки протягом 30 днів із дня доведення до їх відома змін до технічних умов ведення переліку кредитних посередників у сфері споживчого кредитування на ринку банківських послуг та програмного забезпечення для автоматизованого ведення Переліку мають надати Нацбанку інформацію про укладені з кредитними посередниками посередницькі договори у сфері споживчого кредитування на ринку банківських послуг у порядку, установленому Положенням про надання банками Національному банку України інформації про укладені договори у сфері споживчого кредитування та ведення переліку кредитних посередників з урахуванням змін, затверджених цією постановою.

Постанова набрала чинності 7 березня 2018 року у зв'язку з її опублікуванням на офіційному веб-сайті Нацбанку від 06.03.2018 р.

 

 

Кабмін постановою від 28.02.2018 N 151 затвердив Технічний регламент безпечності іграшок, яким встановлюються вимоги до безпечності іграшок та їх обігу на території України.

Дія цього Технічного регламенту поширюється на продукцію, що розроблена або призначена для використання у грі дітьми віком до 14 років.

При цьому дія Технічного регламенту не поширюється на:

обладнання для ігрових майданчиків, призначене для громадського користування;

гральні автомати, призначені для громадського користування, незалежно від того, чи приводяться вони в дію за допомогою монет, чи ні;

іграшкові транспортні засоби, оснащені двигунами внутрішнього згоряння;

іграшки з паровими двигунами;

пращі та катапульти.

Крім цього, визнано такою, що втратила чинність, постанову Кабміну від 11.07.2013 N 515 "Про затвердження Технічного регламенту безпечності іграшок".

Постанова N 151 набирає чинності через 6 місяців з дня її опублікування.

Установлено, що надання на ринку іграшок, які відповідають вимогам Технічного регламенту безпечності іграшок, затвердженого постановою Кабміну N 515, та введені в обіг до дня набрання чинності постановою N 151, не може бути заборонено або обмежено з причин невідповідності іграшок вимогам Технічного регламенту, затвердженого постановою N 151.

 

 

Нацбанк постановою від 01.03.2018 N 20 вніс зміни до розд. IX Положення про здійснення банками фінансового моніторингу, якими передбачено уточнення вимог до відповідальних за фінансовий моніторинг працівників банку.

Внутрішньобанківську систему запобігання легалізації кримінальних доходів / фінансуванню тероризму очолює відповідальний працівник банку - юридичної особи / філії іноземного банку. Відповідальний працівник банку - юридичної особи за посадою є членом правління банку. Відповідальним працівником / тимчасово виконуючим обов'язки відповідального працівника банку - юридичної особи не може бути голова правління банку / керівник філії іноземного банку, головний бухгалтер банку / філії іноземного банку та його заступники, керівник структурного підрозділу банку / філії іноземного банку, який безпосередньо надає банківські та інші фінансові послуги клієнтам, керівник банку, якому безпосередньо підпорядкований(і) такий(і) структурний(і) підрозділ(и) банку. Банк зобов'язаний погодити кандидатуру відповідального працівника банку - юридичної особи / філії іноземного банку з Нацбанком у встановленому порядку.

Також уточнено, що відповідальним працівником банку може бути призначено особу, яка, окрім іншого, має стаж роботи в банківській системі, пов'язаний з діяльністю у сфері запобігання легалізації кримінальних доходів / фінансуванню тероризму не менше ніж 3 роки або стаж роботи на посаді керівника банку (підрозділу банку) за напрямом діяльності у сфері запобігання легалізації кримінальних доходів / фінансуванню тероризму не менше 1 року.

Постанова набрала чинності 8 березня 2018 року у зв'язку з її опублікуванням на офіційному веб-сайті Нацбанку від 07.03.2018 р.

 

 

Кабмін розпорядженням від 15.11.2017 N 1023-р схвалив Стратегію розвитку органів системи Міністерства внутрішніх справ на період до 2020 року.

Цілями цієї Стратегії є створення безпечного середовища розвитку вільного суспільства, забезпечення високої ефективності діяльності органів системи МВС, зміцнення суспільної довіри до неї з урахуванням визначальної ролі громадянина у розбудові України як безпечної європейської держави.

Розвиток органів системи МВС на період до 2020 року як невід'ємної частини сектору національної безпеки забезпечується за такими пріоритетами:

створення безпечного середовища;

протидія злочинності;

дотримання та забезпечення прав людини;

ефективне інтегроване управління державним кордоном і збалансована міграційна політика;

забезпечення якості і доступності адміністративних послуг;

ефективне врядування, прозорість і підзвітність;

розвиток кадрового потенціалу та соціальний захист працівників.

Для реалізації Стратегії розробляється план заходів, що затверджується Кабміном.

 

 

Кабмін постановою від 28.02.2018 N 140 виклав у новій редакції Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном.

Ці Ліцензійні умови встановлюють вичерпний перелік документів, що додаються до заяви про отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном, а також вичерпний перелік вимог, обов'язкових для виконання під час провадження зазначеної діяльності.

Установлено, що строк, протягом якого суб'єкти господарювання, які отримали ліцензію на посередництво у працевлаштуванні за кордоном до набрання чинності вищезазначеною постановою, зобов'язані привести свою діяльність у відповідність з новою редакцією Ліцензійних умов, становить 2 місяці з дня набрання чинності цією постановою.

 

 

Кабмін постановою від 28.02.2018 N 139 затвердив базовий норматив відрахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів за результатами фінансово-господарської діяльності у 2017 році господарських товариств, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави, а також господарських товариств, 50 і більше % акцій (часток) яких належать господарським товариствам, частка держави в яких становить 100 %, у тому числі дочірніх підприємств, у розмірі 75 %.

Для приватного акціонерного товариства "Укргідроенерго" та публічного акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" затверджено базовий норматив у розмірі 30 %.

Суб'єкти управління корпоративними правами держави у разі невиплати до 1 липня 2018 р. суб'єктом господарювання дивідендів до державного бюджету за результатами його фінансово-господарської діяльності у 2017 році мають вжити заходів до розірвання контракту з керівником такого суб'єкта господарювання.

 

 

Кабмін розпорядженням від 18.12.2017 N 1022-р скасував застарілі регуляторні акти з пожежної безпеки, охорони праці та санітарного законодавства:

скасовано нормативно-правові акти міністерств, інших центральних органів виконавчої влади з охорони праці, пожежної безпеки, а також акти санітарного законодавства за переліками згідно з додатками 1 - 3;

визнав такими, що втратили чинність, акти органів влади Української РСР з охорони праці та пожежної безпеки за переліком згідно з додатком 4;

визнав такими, що не застосовуються на території України, акти органів влади Союзу РСР з охорони праці та пожежної безпеки за переліком згідно з додатком 5.

Розпорядження набрало чинності 1 березня 2018 року, за винятком окремих положень, які набирають чинності з 1 березня 2019 року.

 

 

Кабмін постановою від 28.02.2018 N 141 вніс зміни до Порядку проведення індексації грошових доходів населення.

Індексація пенсій здійснюється шляхом їх підвищення відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Індексація страхових виплат від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, здійснюється шляхом їх підвищення відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Сума індексації пенсій та щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві (з урахуванням виплат на необхідний догляд за потерпілим) та членам їх сімей у разі підвищення їх розмірів розраховується як різниця між сумою індексації, визначеною до 11 жовтня 2017 р., та сумою підвищення цих виплат до повного погашення суми індексації відповідно до п. 5 цього Порядку.

 

 

Кабмін постановою від 28.02.2018 N 130 вніс зміни до Правил роздрібної торгівлі та надання послуг з постачання скрапленого вуглеводневого газу для побутових потреб населення та інших споживачів.

Правила визначають порядок приймання, зберігання, роздрібної торгівлі і надання послуг з постачання скрапленого вуглеводневого газу (далі - газ) для побутових потреб населення та інших споживачів суб'єктами господарювання, які зареєстровані в установленому порядку.

Реалізація газу для побутових потреб населення, придбаного безпосередньо суб'єктами господарювання на спеціалізованому аукціоні з продажу газу для потреб населення, відповідно до Порядку організації та проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу, затвердженого постановою Кабміну від 16.10.2014 N 570, здійснюється ними через власні або орендовані майнові об'єкти (крім автомобільних газозаправних станцій).

Роздрібна торгівля та надання послуг з постачання газу здійснюється суб'єктами господарювання, які отримали дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, що видається Держпраці.

Постанова набрала чинності 7 березня 2018 року у зв'язку з її опублікуванням в Урядовому кур'єрі від 07.03.2018 N 46.

 

 

Кабмін постановою від 28.02.2018 N 127 затвердив критерії оцінювання ступеня ризику від провадження освітньої діяльності

Оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері освітньої діяльності, що підлягає ліцензуванню, та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) Міністерством освіти і науки, обласними, Київською міською державними адміністраціями.

Критеріями, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері освітньої діяльності, що підлягає ліцензуванню, є:

строк провадження ліцензіатом освітньої діяльності;

дотримання ліцензіатом вимог ліцензійних умов провадження освітньої діяльності.

Відповідно до встановлених критеріїв ліцензіати незалежно від форми власності належать до одного з трьох ступенів ризику - високого, середнього або незначного.

Планові заходи державного нагляду (контролю) за діяльністю ліцензіата здійснюються з такою періодичністю:

з високим ступенем ризику - не частіше одного разу на 2 роки;

із середнім ступенем ризику - не частіше одного разу на 3 роки;

з незначним ступенем ризику - не частіше одного разу на 5 років.

У разі коли протягом останніх трьох років, але не менш як за результатами двох останніх заходів державного нагляду (контролю) не виявлено фактів порушення ліцензіатом вимог ліцензійних умов провадження освітньої діяльності, наступний плановий захід державного нагляду (контролю) щодо такого суб'єкта здійснюється не раніше ніж через період часу, встановлений для відповідного ступеня ризику, збільшений у 1,5 раза.

У разі коли ліцензіат може бути віднесений одночасно до двох або більше ступенів ризику, такий ліцензіат належить до більш високого ступеня ризику з тих, до яких він може бути віднесений.

 

 

Указом Президента від 06.03.2018 N 57/2018  продовжено санкції відносно банків з російським капіталом

Введено у дію рішення РНБО від 01.03.2018 "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)", яким передбачено застосування санкцій до 4-х банків з російським капіталом (перелік банків, до яких застосовано санкції, наведено у додатку до рішення).

Санкції строком на 1 рік застосовано до відповідних банків в частині запобігання виведенню капіталів за межі України на користь пов'язаних з банками осіб.

Указ набрав чинності 7 березня 2018 року у зв'язку з його опублікуванням в Урядовому кур'єрі від 07.03.2018 N 46.

Нагадаємо, що вперше санкції до банків з російським капіталом було введено Указом Президента від 15.03.2017 N 63/2017 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 15 березня 2017 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)".

 

 

06.03.2018

Мінфін наказом від 18.01.2018 N 14 затвердив Інструкцію з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення посадовими особами Міністерства фінансів України.

Інструкція, розроблена відповідно до ст. 221, 255 Кодексу про адміністративні правопорушення, ст. 24 Закону "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення", установлює порядок складання уповноваженими на те посадовими особами Мінфіну та подання органам, уповноваженим розглядати справи про адміністративні правопорушення, протоколів та матеріалів про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 1669, ч. 6 ст. 16611 та ст. 18834 Кодексу.

Протоколи про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 1669, ч. 6 ст. 16611 та ст. 18834 Кодексу, складають уповноважені на те Мінфіном посадові особи, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.

Уповноважені посадові особи складають протоколи про адміністративні правопорушення за допущення таких порушень вимог законодавства:

порушення вимог щодо ідентифікації, верифікації клієнта (представника клієнта), вивчення клієнта, уточнення інформації про клієнта;

неподання, несвоєчасне подання, порушення порядку подання або подання до Держфінмоніторингу недостовірної інформації у випадках, передбачених законодавством;

порушення вимог щодо зберігання офіційних документів, інших документів (у тому числі створених суб'єктом первинного фінансового моніторингу електронних документів), їх копій стосовно ідентифікації осіб - клієнтів, представників клієнтів, осіб, яким суб'єктом первинного фінансового моніторингу було відмовлено у проведенні фінансових операцій, вивчення клієнта, уточнення інформації про клієнта, а також вимог щодо зберігання усіх документів, що стосуються ділових відносин (проведення фінансової операції) з клієнтом (включаючи результати будь-якого аналізу під час здійснення заходів щодо верифікації клієнта / поглибленої перевірки клієнта), та даних про фінансові операції;

порушення порядку зупинення фінансових (фінансової) операцій (операції);

невиконання законних вимог посадових осіб Мінфіну стосовно усунення порушень законодавства щодо запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення або створення перешкод для виконання покладених на них обов'язків;

розголошення у будь-який спосіб інформації, що відповідно до закону є об'єктом обміну між суб'єктом первинного фінансового моніторингу та Держфінмоніторингом, або факту її подання (одержання) особою, якій ця інформація стала відома у зв'язку з її професійною або службовою діяльністю;

неподання, несвоєчасне подання або подання недостовірної інформації, пов'язаної з аналізом фінансових операцій, що стали об'єктом фінансового моніторингу, довідок та копій документів (у тому числі тих, що містять інформацію з обмеженим доступом) на запит Держфінмоніторингу;

неподання юрособою державному реєстратору передбаченої Законом "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" інформації про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юрособи.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 12 лютого 2018 р. за N 159/31611 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

05.03.2018

Кабмін постановою від 07.02.2018 N 118 затвердив критерії оцінки допустимості державної допомоги суб'єктам господарювання на проведення наукових досліджень, технічний розвиток та інноваційну діяльність.

До критеріїв оцінки допустимості державної допомоги суб'єктам господарювання на проведення наукових досліджень, технічний розвиток та інноваційну діяльність належать:

недопущення суттєвої нерівності умов діяльності конкуруючих між собою суб'єктів господарювання;

збільшення кількості проектів у сфері наукових досліджень, технічного розвитку та інноваційної діяльності.

Також Критеріями визначено:

мету і форми державної допомоги;

категорії отримувачів державної допомоги;

максимальний розмір державної допомоги, яка може надаватися;

умови та спосіб розрахунку сукупного розміру державної допомоги;

витрати, що можуть бути відшкодовані отримувачам державної допомоги.

 

 

Кабмін постановою від 21.02.2018 N 117  затвердив порядки з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН:

Порядок зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;

Порядок роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації;

Порядок розгляду скарг на рішення комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації.

Установлено, що платники ПДВ, у яких до 1 грудня 2017 р. зупинено реєстрацію податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних відповідно до пункту 201.16 ст. 201 Податкового кодексу, що діяв до набрання чинності Законом від 07.12.2017 N 2245-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році", та які станом на 1 грудня 2017 р. не подали пояснень і копій документів до таких податкових накладних / розрахунків коригування, мають право протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній / розрахунку коригування, подати пояснення і копії документів до таких податкових накладних / розрахунків коригування на розгляд комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, порядок роботи яких затверджується цією постановою.

Постанова набирає чинності через 15 днів з дня її опублікування.

 

03.03.2018

Нацбанк постановою від 01.03.2018 N 19  пом'якшив обмеження на грошово-кредитному та валютному ринках

З метою лібералізації деяких валютних операцій Нацбанк постановою від 01.03.2018 N 19 вніс зміни до своїх постанов від 13.12.2016 N 410 "Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України" та від 13.12.2017 N 129 "Про запровадження обов'язкового продажу надходжень в іноземній валюті та встановлення розміру обов'язкового продажу таких надходжень".

Постановою N 19 передбачено такі нововведення:

1. Для іноземних інвесторів розширено можливості репатріювати дивіденди за корпоративними правами та акціями, нараховані за 2017 рік.

Раніше інвесторам можна було сплатити за кордон в інвалюті дивіденди, нараховані лише за період до 2016 року включно. При цьому суми таких платежів були обмежені встановленими лімітами (для дивідендів за 2014-2016 рр. - до 5 млн дол. США на місяць, для дивідендів за період до 2013 р. включно - не більше 2 млн дол. США на місяць).

Змінами передбачено встановлення єдиного ліміту на сплату дивідендів в інвалюті, нарахованих за всі попередні роки. Українські компанії можуть сплачувати іноземним інвесторам дивіденди в інвалюті на суму до 7 млн дол. США на місяць незалежно від періоду, за який нараховано ці дивіденди.

2. Для українського бізнесу розширено можливості достроково погашати зовнішні кредити та позики в інвалюті.

Згідно зі змінами резиденти-позичальники можуть здійснювати дострокове погашення таких кредитів і позик в межах щомісячного ліміту 2 млн дол. США (для одного резидента-позичальника за кредитними договорами/договорами позик, що обслуговуються в межах одного уповноваженого банку).

3. Розширено перелік операцій бізнесу, на надходження в інвалюті за якими не поширюється вимога щодо обов'язкового продажу.

Так, передбачено, що не підлягають обов'язковому продажу на міжбанківському валютному ринку України надходження в інвалюті за кредитом/позикою, що залучається резидентом-позичальником від нерезидента за відповідним договором, за умови, що цей резидент використовує такі надходження виключно для виконання власних боргових зобов'язань в інвалюті перед кредиторами (нерезидентами, уповноваженими банками) за іншими кредитними договорами / договорами позики (повернення кредиту/позики, сплата процентів та інших платежів, установлених кредитним договором / договором позики, з обов'язковим дотриманням законодавства України, що регламентує здійснення таких валютних операцій).

Постанова набрала чинності 3 березня 2018 року у зв'язку з її опублікуванням на офіційному веб-сайті Нацбанку від 02.03.2018 р.

 

 

МОЗ наказом від 25.10.2017 N 1316  визначив механізм уповноваження установ на проведення досліджень з метою встановлення допустимих параметрів спецзасобів, що застосовуються поліцейськими, у частині їх впливу на організм людини

Відповідно до ч. 7 ст. 45 Закону "Про Національну поліцію" МОЗ наказом від 25.10.2017 N 1316 затвердило Порядок уповноваження установ, яким надається право на розгляд матеріалів та проведення досліджень з метою встановлення допустимих параметрів спеціальних засобів у частині їх фізичного, хімічного та іншого впливу на організм людини.

Уповноваженими установами можуть бути суб'єкти господарювання незалежно від форми власності (далі - установа), одним з видів статутної діяльності яких є організація та проведення досліджень з метою встановлення параметрів безпечності для здоров'я людини.

Керівник установи, що виявила бажання бути уповноваженою установою, подає до МОЗ заяву у довільній формі, до якої додаються:

затверджена установою структура наукових звітів або рекомендована структура звіту для установи, яка проводить заявлені дослідження;

затверджені установою методики проведення заявлених досліджень;

затверджений установою порядок прийому та використання зразків, що надходять на дослідження;

атестат акредитації на проведення випробувань згідно з вимогами ДСТУ ISO/IEC 17025:2006 або ISO/IEC 17025:2006;

відомості про склад спеціалістів установи;

інші документи, що підтверджують компетентність установи в заявленій сфері діяльності.

Уповноважені установи затверджуються наказом МОЗ протягом 30 календарних днів з дати отримання заяви та матеріалів до неї. Перелік уповноважених установ публікується на офіційному веб-сайті МОЗ.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 07 лютого 2018 р. за N 156/31608 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

МОЗ наказом від 15.01.2018 N 65 внесло зміни до Порядку відпуску лікарських засобів і виробів медичного призначення з аптек та їх структурних підрозділів.

Порядок доповнено нормами, якими визначено, що лікарський засіб "Налоксон" (як антагоніст опіатних рецепторів) відпускається без рецепта з аптек та аптечних пунктів у кількості 2 мг на один відпуск.

Відпуск Налоксона без рецепта у кількості більшій, ніж зазначена, забороняється.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 06 лютого 2018 р. за N 150/31602 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

Нацбанк постановою від 22.02.2018 N 15 вніс зміни до Правил розрахунку банками загальної вартості кредиту для споживача та реальної річної процентної ставки за договором про споживчий кредит

Правила доповнено нормою, згідно з якою банк може не надавати споживачу графік платежів у разі кредитування у вигляді кредитування рахунку, кредитної лінії.

Постанова набрала чинності 4 березня 2018 року у зв'язку з її опублікуванням на офіційному веб-сайті Нацбанку від 03.03.2018 р.

 

 

Національне агентство з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, наказом від 15.02.2018 N 44 затвердило Порядок оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення.

Документом установлюється порядок складання уповноваженими особами Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, і подання органам, уповноваженим розглядати справи про адміністративні правопорушення, протоколів та матеріалів про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 18848 Кодексу про адміністративні правопорушення.

Уповноважені особи Національного агентства складають протоколи про адміністративні правопорушення за невиконання законних вимог посадових осіб Національного агентства щодо усунення порушень законодавства у сфері управління активами, ненадання інформації, документів, а також порушення встановлених чинним законодавством строків їх надання, надання недостовірної інформації або не в повному обсязі, а також незаконне повідомлення третіх осіб про те, що про них збирається відповідна інформація.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 28 лютого 2018 р. за N 251/31703 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

Підписано Закон від 18.01.2018 N 2269-VIII "Про приватизацію державного і комунального майна", яким регулюються правові, економічні та організаційні основи приватизації державного і комунального майна та майна, що належить Автономній Республіці Крим.

З метою раціонального та ефективного застосування способів приватизації об'єкти приватизації поділяються на об'єкти малої приватизації та об'єкти великої приватизації.

До об'єктів малої приватизації належать:

єдині майнові комплекси державних і комунальних підприємств, їх структурних підрозділів, у тому числі єдині майнові комплекси та їх структурні підрозділи, що передані в оренду, крім єдиних майнових комплексів державних і комунальних підприємств, що належать до об'єктів великої приватизації;

окреме майно. Окремим майном вважається рухоме та нерухоме майно державних або комунальних підприємств (у тому числі будівлі, споруди, нежитлові приміщення), майно, що залишилося після закінчення процедури ліквідації державних або комунальних підприємств, визнаних банкрутами; майно підприємств, що ліквідуються за рішенням органу, уповноваженого управляти державним або комунальним майном; майно державних або комунальних підприємств, що не були продані як єдині майнові комплекси; державне або комунальне майно, що не увійшло до статутного капіталу господарських товариств та перебуває на обліку господарських товариств, створених унаслідок приватизації або корпоратизації;

об'єкти незавершеного будівництва (будівлі, споруди, передавальні пристрої, які не введені в експлуатацію), законсервовані об'єкти;

об'єкти соціально-культурного призначення. До об'єктів соціально-культурного призначення належать об'єкти освіти, охорони здоров'я, культури, фізичної культури та спорту, туризму, мистецтва і преси, телебачення, радіомовлення, видавничої справи; санаторно-курортні заклади, будинки і табори відпочинку, профілакторії; інші об'єкти, призначені для задоволення соціальних та культурних потреб громадян незалежно від вартості майна; об'єкти соціально-культурного призначення, що не включені до статутного капіталу господарських товариств;

пакети акцій акціонерного товариства, утвореного у процесі приватизації або корпоратизації, акції (частки), що належать державі у статутному капіталі господарських товариств, інших господарських організацій і підприємств, заснованих на базі об'єднання майна різних форм власності та розташованих на території України або за її межами, крім пакетів акцій акціонерних товариств, що належать до об'єктів великої приватизації;

інші об'єкти, що не належать до об'єктів великої приватизації.

До об'єктів великої приватизації належать об'єкти державної або комунальної власності (єдині майнові комплекси державних підприємств та пакети акцій (часток) суб'єктів господарювання, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі), вартість активів яких згідно з даними фінансової звітності за останній звітний рік перевищує 250 мільйонів гривень.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

 

02.03.2018

Мінфін наказом від 16.01.2018 N 7 затвердив зміни до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість.

Пункт 3.15 розділу III Положення доповнено нормою, якою визначено, що якщо юрособа, утворена в результаті перетворення, не подала до контролюючого органу протягом 10 робочих днів, що настають за датою завершення перетворення, заяви для реєстрації або перереєстрації у порядку, передбаченому цим Положенням, контролюючий орган після спливу цього строку приймає рішення про анулювання реєстрації юрособи, припиненої в результаті перетворення.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 06 лютого 2018 р. за N 151/31603 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

Підписано Закон від 06.02.2018 N 2277-VIII  щодо створення Кредитного реєстру Нацбанку

Законом передбачається створення та ведення Нацбанком Кредитного реєстру - інформаційної системи, що забезпечує збирання, накопичення, зберігання, зміну, використання та поширення (надання) інформації про кредитні операції банків та про стан виконання зобов'язань за такими операціями, аналіз та класифікацію кредитів.

Установлено, що банк подає до Кредитного реєстру Нацбанку інформацію про здійснені ним щодо боржника кредитні операції, зазначені у ч. 1 ст. 49 Закону "Про банки і банківську діяльність", якщо сума заборгованості (за основною сумою та відсотками) за такими кредитними операціями дорівнює або перевищує 100 розмірів мінімальних заробітних плат (або еквівалент цієї суми в іноземній валюті за офіційним курсом Нацбанку, встановленим на перший робочий день місяця, наступного за звітним). Інформація про кредитні операції банків, щодо яких Нацбанком прийнято рішення про віднесення їх до категорії неплатоспроможних або про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію, подається до Кредитного реєстру Фондом гарантування вкладів фізичних осіб безпосередньо або уповноваженою особою Фонду у разі делегування їй повноважень.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через 2 місяці з дня набрання ним чинності, за винятком окремих положень. Зокрема, положення щодо обов'язку банків подавати до Кредитного реєстру інформацію про здійснені ними кредитні операції вводяться в дію з 1 квітня 2018 року.

 

 

Мінагрополітики наказом від 16.01.2018 N 20 затвердило Порядок ідентифікації та реєстрації овець і кіз, яким встановлюються вимоги до здійснення ідентифікації, реєстрації та переміщення овець і кіз.

Цей Порядок є обов'язковим для всіх юридичних і фізичних осіб, що займаються розведенням та утриманням овець і кіз, здійснюють їх продаж, забій, утилізацію, надають послуги зі штучного осіменіння та організовують виставки за участю овець і кіз.

Ідентифікації та реєстрації підлягають усі вівці і кози, яких розводять або утримують на території України.

Ідентифікація та реєстрація овець і кіз включають такі процеси:

реєстрацію господарства та отримання (за потреби) власником доступу до Єдиного державного реєстру тварин (далі - Реєстр тварин);

оформлення замовлення на здійснення ідентифікації та реєстрації тварин;

ідентифікацію тварин;

облік ідентифікованих тварин у господарстві;

реєстрацію ідентифікованих тварин у Реєстрі тварин;

оформлення і видачу реєстраційного свідоцтва овець/кіз;

реєстрацію в Реєстрі тварин інформації про переміщення, загибель (падіж), забій, утилізацію тварин тощо.

Разом з тим визнано таким, що втратив чинність, наказ Мінагрополітики від 31.12.2004 N 498 "Про запровадження ідентифікації та реєстрації овець і кіз".

Установлено, що бланки реєстраційних карток господарства, реєстраційних карток вівці/кози, реєстраційних відомостей овець/кіз, замовлення на проведення ідентифікації та реєстрації, замовлення на дублікати бирок та ідентифікаційних документів, відомостей переміщення тварин, книг обліку тварин, виготовлені до набрання чинності наказом N 20, застосовуються до повного їх використання.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 07 лютого 2018 р. за N 155/31607 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

Мінекономрозвитку наказом від 23.01.2018 N 80 затвердило зміни до Правил роздрібної торгівлі непродовольчими товарами.

Основною метою змін є приведення зазначеного нормативно-правового акта у відповідність до законодавства.

Зокрема, уточнено, що суб'єкт господарювання повинен забезпечити інформування споживачів про роздрібні ціни на товари в грошовій одиниці України за допомогою ярликів цін (цінників) або покажчиків цін.

Суб'єкт господарювання може застосовувати до непродовольчих товарів, які реалізує, знижки або зменшення ціни, проводити їх розпродаж у порядку, установленому законом.

Суб'єкт господарювання повинен довести до споживачів інформацію про ціну товару, що була встановлена до початку застосування знижок або зменшення ціни, проведення відповідного розпродажу, а також ціну товару, установлену після їх початку.

Також передбачено, що суб'єкт господарювання зобов'язаний забезпечити можливість використання електронних платіжних засобів під час здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) відповідно до законодавства.

Крім цього, розділ II Правил доповнено новою главою "Запальнички". Ця глава визначає особливості продажу запальничок як ручних пристроїв для вироблення вогню, які використовують паливо і застосовуються для припалювання, зокрема, сигарет, сигар та люльок та можуть застосовуватися для підпалювання матеріалів, таких як папір, гніти, свічки та ліхтарі, і які виробляються з внутрішньою подачею палива та можуть або не можуть заправлятися повторно.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 15 лютого 2018 р. за N 181/31633 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування. Глава, якою визначаються особливості продажу запальничок, набирає чинності через 10 місяців з дня офіційного опублікування наказу.

 

 

Мінекономрозвитку та Мінагрополітики спільним наказом від 11.01.2018 N 18/14 затвердили форму акта, складеного за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо додержання суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері захисту прав споживачів.

Форма акта містить вичерпний перелік питань щодо проведення заходу державного нагляду (контролю).

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 05 лютого 2018 р. за N 142/31594 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

01.03.2018

Фонд державного майна наказом від 16.01.2018 N 47 виклав у новій редакції Положення про конкурсний відбір суб'єктів оціночної діяльності.

Це Положення встановлює процедуру конкурсного відбору суб'єктів оціночної діяльності - суб'єктів господарювання, визнаних такими згідно із Законом "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні"; суб'єктів оціночної діяльності у сфері оцінки земель, визнаних такими згідно із Законом "Про оцінку земель".

Фонд державного майна та його регіональні відділення застосовують процедуру конкурсного відбору суб'єктів оціночної діяльності, якщо вони є замовниками послуг з незалежної оцінки майна або робіт з експертної грошової оцінки земельних ділянок відповідно до вимог законодавства, а вартість надання послуг з оцінки майна менша встановленої в абз. 2 ч. 1 ст. 2 Закону "Про публічні закупівлі".

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 20 лютого 2018 р. за N 198/31650 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Конкурси з відбору суб'єктів оціночної діяльності, оголошені до набрання чинності цим наказом, здійснюються та завершуються відповідно до Положення про конкурсний відбір суб'єктів оціночної діяльності, затвердженого наказом Фонду державного майна від 31.12.2015 N 2075, у редакції, що діяла на момент їх оголошення.

 

 

Мінсоцполітики наказом від 30.01.2018 N 104 затвердило Правила охорони праці під час очищення деталей механічним способом

Ці Правила поширюються на суб'єктів господарювання незалежно від форми власності та організаційно-правової форми, діяльність яких пов'язана з очищенням деталей механічним способом.

Правила встановлюють вимоги з охорони праці та є обов'язковими під час виконання робіт з очищення деталей механічним способом, зокрема дробометним, дробоструминним, піскоструминним та гідропіскоструминним, а також способом очищення у галтувальних барабанах.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 20 лютого 2018 р. за N 204/31656 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

Мінагрополітики наказом від 01.12.2017 N 639 затвердило нові вимоги до здійснення ідентифікації та реєстрації свиней.

Порядок ідентифікації та реєстрації свиней, яким встановлюються вимоги до здійснення ідентифікації та реєстрації свиней, оформлення і видачі ідентифікаційних документів, реєстрації господарств, переміщення свиней, є обов'язковим для всіх юридичних і фізичних осіб, що займаються розведенням та утриманням свиней, проводять їх продаж, забій, утилізацію, надають послуги зі штучного осіменіння та організовують виставки свиней.

Визнано таким, що втратив чинність, наказ Мінагрополітики від 31.12.2004 N 497 "Про запровадження ідентифікації та реєстрації свиней".

Бланки реєстраційних свідоцтв свиней, замовлення на видачу реєстраційних свідоцтв свиней, реєстраційних карток господарств, реєстраційних відомостей свиней, реєстраційних карток свиней, відомостей переміщення тварин, бирки для ідентифікації племінних свиней, виготовлені до набрання чинності наказом N 639, застосовуються до повного їх використання.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 07 лютого 2018 р. за N 154/31606 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

Мінагрополітики наказом від 04.12.2017 N 642 удосконалило регулювання ідентифікації та реєстрації великої рогатої худоби

Затвердено:

Порядок ідентифікації та реєстрації великої рогатої худоби;

Порядок оформлення і видачі паспорта великої рогатої худоби.

Разом з тим визнано таким, що втратив чинність, наказ Мінагрополітики від 17.09.2003 N 342 "Про запровадження ідентифікації і реєстрації великої рогатої худоби".

Також установлено, що бланки реєстраційних карток господарства, реєстраційних карток великої рогатої худоби, замовлення на проведення ідентифікації та реєстрації тварин, замовлення на дублікати бирок та ідентифікаційних документів, відомостей переміщення тварин, книг обліку, виготовлені до набрання чинності наказом N 642, застосовуються до повного їх використання.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 13 лютого 2018 р. за N 166/31618 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

Мінагрополітики наказом від 23.01.2018 N 29 затвердило форму протоколу про порушення законодавства у сфері харчових продуктів та кормів

Затверджено форму протоколу про порушення Закону України "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин", законодавства про харчові продукти та корми.

Протокол складається у двох примірниках та підписується особою, яка його склала. Один примірник протоколу вручається під розписку особі, щодо якої складено протокол, або її представникові, а другий - зберігається у компетентному органі або його територіальному органі. У разі відмови особи, щодо якої складено протокол, або її представника від отримання примірника протоколу в ньому робиться відповідний запис, і не пізніше наступного робочого дня після складення протокол надсилається такій особі рекомендованим поштовим відправленням з повідомленням про вручення. У разі ненадання особою, щодо якої складено протокол, інформації про її місцезнаходження (місце проживання) протокол надсилається за відповідною адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, і вважається врученим незалежно від факту його отримання такою особою.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 15 лютого 2018 р. за N 186/31638 та набирає чинності одночасно з набранням чинності Законом "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин", а саме з 4 квітня 2018 року.

 

 

 

 

Огляд інших нових нормативних актів України на головній сторінці http://www.cct.com.ua/

 

 

Повний текст нормативних документів містить

інформаційно-довідкова система "Зодчий"  (1200 грн.)

 Описание: Описание: Описание: Описание: Описание: Описание: Описание: Описание: Описание: Описание: Описание: http://www.cct.com.ua/images/image002.jpg

Нормативна база будівельних документів і стандартів

(СНИП, ГОСТ, ДБН, ДСТУ, ВСН)