Описание: Описание: Описание: Описание: Описание: Описание: Описание: Описание: Описание: Описание: Описание: Описание: http://www.cct.com.ua/images/avk-5.jpgОгляд нових нормативних актів України

(травень 2018).
Повний текст нормативних документів містить законодавча база України

"Юрист+Закон" ( 70 грн. ) на DVD або USB-FLASH-носіях.

 

Лицензионная АВК-5 ред. . 3.3.3. . от производителя (7200 грн. с НДС на 2 П.К.).

Бесплатно обучение АВК-5 (видеокурс + методичка).

Бесплатно установка, обучение, обновление, консультации, обслуживание.

(044)331-63-18 (050)330-54-00 (063)152-61-27   (068)201-77-62

 

 

 

31.05.2018

Кабмін постановою від 10.05.2018 N 416 затвердив форму знака (бренда) України.

Підприємствам, установам та організаціям незалежно від форми власності рекомендовано використовувати затверджену форму знака (бренда) України відповідно до технічного стандарту (брендбуку), який має розробити та затвердити Мінсоцполітики.

 

 

Кабмін постановою від 23.05.2018 N 420 затвердив перелік послуг, що становлять загальний економічний інтерес.

Затвердження цього переліку створює умови для здійснення заходів державної підтримки господарської діяльності, пов'язаної з наданням послуг, що становлять загальний економічний інтерес (у частині компенсації обґрунтованих витрат на надання таких послуг), без необхідності повідомлення та отримання дозволу від Антимонопольного комітету.

До вищезгаданого переліку увійшли деякі послуги у сферах функціонування ринку електричної енергії та ринку природного газу.

 

 

30.05.2018

Мін'юст наказом від 08.05.2018 N 1468/5 вніс зміни до свого наказу від 24.03.2017 N 954/5 "Про встановлення розміру плати за користування автоматизованою системою виконавчого провадження".

Змінами передбачено збільшення розміру плати за користування автоматизованою системою виконавчого провадження. Так, розмір плати за користування Cистемою органами державної виконавчої служби, приватними виконавцями становитиме 69 грн 00 коп. (з урахуванням ПДВ) за кожне відкрите виконавче провадження. До цього розмір плати за користування Системою становив 51 грн 00 коп.

Встановлено безстроковість дії наказу N 954/5. Раніше було передбачено, що наказ діє до 1 січня 2019 року.

Наказ N 1468/5 зареєстровано в Міністерстві юстиції 21 травня 2018 р. за N 614/32066 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

29.05.2018

МВС наказом від 26.04.2018 N 345 затвердило зміни до Інструкції про порядок приймання іспитів для отримання права керування транспортними засобами та видачі посвідчень водія.

Метою змін є приведення зазначеного нормативно-правового акта у відповідність до законодавства та вдосконалення екзаменаційної діяльності територіальних органів з надання сервісних послуг МВС.

Зміни торкнулися розділу, яким регулюється порядок приймання іспитів та видачі (обміну) посвідчень водія.

Уточнено, що якщо під час проведення перевірки поданих особою документів буде встановлено, що її позбавлено права на керування транспортними засобами, така особа до іспитів не допускається. У разі наявності в такої особи посвідчення водія посадові особи інформують про цей факт відповідний територіальний орган Національної поліції для прийняття рішення щодо його вилучення поліцейськими в порядку, визначеному законодавством. Вилучене посвідчення водія надсилається (передається) поліцейськими до ТСЦ МВС за місцем проживання особи на зберігання до закінчення строку такого позбавлення.

Чинною редакцією зазначеної норми передбачено, що якщо при проведенні перевірки поданих особами документів буде встановлено, що вони позбавлені права керування транспортними засобами, вони до іспитів не допускаються, посвідчення водія (у разі наявності) посадовими особами вилучаються і до закінчення терміну позбавлення надсилаються в ТСЦ МВС за місцем проживання особи на зберігання. Строк позбавлення права керування транспортними засобами в цьому випадку відраховується з моменту вилучення посвідчення водія.

Крім цього, виключено норму, якою передбачено, що якщо особа під час теоретичного іспиту не підтвердила знання Правил дорожнього руху, посвідчення водія (у разі наявності) у неї вилучається. 

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 16 травня 2018 р. за N 596/32048 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

Мінсоцполітики наказом від 12.04.2018 N 507 затвердило Вимоги до експертних організацій, які мають намір виконувати (виконують) експертизу стану охорони праці та безпеки промислового виробництва.

Ці Вимоги є обов'язковими для суб'єктів господарювання незалежно від форми власності, які мають намір виконувати (виконують) експертизи у сфері охорони праці та безпеки промислового виробництва інших суб'єктів господарювання, а саме:

експертизу стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб'єкта господарювання під час виконання робіт підвищеної небезпеки;

експертизу стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб'єкта господарювання під час експлуатації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки;

експертизу щодо відповідності машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки вимогам законодавства про охорону праці та промислової безпеки з метою отримання дозволу на їх застосування.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 07 травня 2018 р. за N 569/32021 та набирає чинності через 6 місяців з дня його офіційного опублікування.

 

 

Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття постановою від 30.03.2018 N 167 затвердив Порядок списання безнадійної заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.

Порядок визначає механізм, умови та підстави списання установами державної служби зайнятості заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 01 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 01 січня 2011 року не настав.

Списанню підлягає безнадійний борг, який включає несплачені страхові внески, в тому числі строк сплати яких не настав, розстрочену та/або реструктуризовану заборгованість, недоїмку із сплати страхових внесків, пеню, нараховану на цю недоїмку, штрафні санкції, що застосовуються до боржника - платника страхових внесків, відповідно до вимог законодавства, що діяло до 01 січня 2011 року (далі - заборгованість зі сплати страхових внесків).

Списанню підлягає заборгованість зі сплати страхових внесків у разі:

визнання платника страхових внесків в установленому законодавством порядку банкрутом, вимоги щодо якого не були задоволені внаслідок недостатності майна банкрута, за умови внесення запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань про проведення державної реєстрації припинення юрособи або проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності ФОП на підставі рішення суду;

пред'явлення кредиторських вимог до страхувальника після закінчення строку, встановленого для їх подання, або неподання їх взагалі за умови внесення запису до Єдиного державного реєстру про державну реєстрацію припинення юрособи або державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності ФОП;

ліквідації страхувальника, коли вимоги зі сплати страхових внесків залишилися незадоволеними у зв'язку з недостатністю майна страхувальника або майна засновників чи учасників, якщо вони несуть повну або додаткову відповідальність за зобов'язаннями платника страхових внесків згідно з вимогами Цивільного та Господарського кодексів;

введення процедури санації боржника у разі, якщо планом санації передбачено прощення (списання) заборгованості зі сплати страхових внесків;

винесення судом рішення відносно страхувальника про припинення юрособи чи припинення підприємницької діяльності ФОП, що не пов'язане з банкрутством юрособи, прийнятого відповідно до абз. 10 та 12 п. 2 ч. 1 ст. 25 Закону "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань";

оголошення фізособи, яка використовує найману працю, померлою або визнання у судовому порядку безвісно відсутньою;

винесення судом рішення, яке набрало законної сили, про відмову у стягненні заборгованості;

затвердження господарським судом мирової угоди у справі про банкрутство боржника - платника страхових внесків, яка передбачає прощення (списання) пені, нарахованої на суму заборгованості зі сплати страхових внесків, сум штрафних санкцій;

пропуску строку пред'явлення виконавчих документів до виконання;

неодноразового повернення виконавчого документа стягувачу з підстав, визначених у п. 2, 5, 9 ч. 1 ст. 37 Закону "Про виконавче провадження";

дії форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили), які унеможливлюють стягнення заборгованості.

Постанова зареєстрована в Міністерстві юстиції 27 квітня 2018 р. за N 521/31973 та набирає чинності з дня її офіційного опублікування.

 

 

Кабмін постановою від 10.05.2018 N 386 затвердив Порядок продажу об'єктів великої приватизації державної власності.

Порядок встановлює процедуру підготовки, організації та проведення продажу об'єктів великої приватизації державної власності (далі - об'єкт приватизації).

Для забезпечення прозорості проведення продажу об'єктів приватизації та висвітлення приватизаційних процесів державний орган приватизації здійснює відповідно до законодавства комплекс заходів щодо забезпечення шляхом оприлюднення повідомлень про хід і результати продажу в ЗМІ.

Підготовка до приватизації та продаж об'єктів приватизації здійснюється із залученням на конкурсних засадах радників в установленому Кабміном порядку, крім випадків, передбачених законодавством.

Об'єкти приватизації підлягають продажу на аукціоні з умовами.

Умови продажу об'єктів приватизації затверджуються Кабміном.

Аукціон з продажу об'єктів приватизації проводиться організатором аукціону не раніше ніж через 30 днів, але не пізніше ніж протягом 60 днів після опублікування інформаційного повідомлення про приватизацію об'єктів приватизації.

У разі коли для участі в аукціоні з продажу об'єкта приватизації подано заяву про участь в аукціоні від одного покупця, аукціон визнається таким, що не відбувся, а державний орган приватизації може прийняти рішення про приватизацію зазначеного об'єкта шляхом викупу безпосередньо таким покупцем за запропонованою ним ціною, але не нижче стартової ціни для відповідного аукціону. У разі прийняття рішення щодо продажу об'єкта приватизації шляхом викупу державний орган приватизації укладає договір купівлі-продажу у порядку, встановленому п. 41 - 47 Порядку.

Під час приватизації об'єкта приватизації шляхом його продажу на аукціоні, викупу між продавцем і покупцем укладається відповідний договір купівлі-продажу. Укладення та внесення змін до договорів купівлі-продажу здійснюється відповідно до вимог законодавства.

 

 

25.05.2018

Кабмін постановою від 25.04.2018 N 411 впроваджує електронну систему охорони здоров'я

Pатверджено:

Порядок функціонування електронної системи охорони здоров'я;

Порядок опублікування відомостей з електронної системи охорони здоров'я Національною службою здоров'я.

Установлено, що:

передбачені Порядком функціонування електронної системи охорони здоров'я функціональні можливості електронної системи охорони здоров'я впроваджуються відповідно до етапів реалізації державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення згідно із Законом "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення". З дня набрання чинності цією постановою функціональні можливості електронної системи охорони здоров'я поступово впроваджуються для реалізації державних гарантій медичного обслуговування населення на рівні первинної медичної допомоги;

до моменту запровадження електронної взаємодії центральної бази даних електронної системи охорони здоров'я з державними електронними інформаційними ресурсами розпорядники таких ресурсів подають на запити МОЗ та НСЗУ інформацію в електронній формі, що міститься у відповідних державних інформаційних ресурсах та необхідна для функціонування електронної системи охорони здоров'я, протягом 10 робочих днів з моменту надходження таких запитів з дотриманням вимог Закону "Про захист персональних даних".

Постанова набрала чинності 25 травня 2018 року у зв'язку з її опублікуванням в Урядовому кур'єрі від 25.05.2018 N 98.

 

 

Законом від 13.03.2018 N 2321-VIII встановлено особливий строк переробки товарів на митній території України для підприємств суднобудівної галузі

Президент підписав Закон від 13.03.2018 N 2321-VIII "Про внесення змін до Митного кодексу України щодо збереження та розвитку вітчизняної суднобудівної промисловості".

Цим Законом встановлено особливий строк переробки товарів на митній території України для підприємств суднобудівної галузі. Так, змінами до ч. 2 ст. 151 Митного кодексу визначено, що для підприємств суднобудівної промисловості (в межах класу 30.11 групи 30.1 розділу 30, класу 33.15 групи 33.1 розділу 33 КВЕД ДК 009:2010) загальний строк переробки не може перевищувати 730 днів.

Закон набрав чинності 26 травня 2018 року у зв'язку з його опублікуванням в газеті "Голос України" від 25.05.2018 N 95.

 

 

 

Кабмін постановою від 25.04.2018 N 407 визначив особливості реалізації державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій для первинної меддопомоги на 2018 рік

Затверджено Порядок реалізації державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій для первинної медичної допомоги на 2018 рік.

Цей Порядок визначає особливості реалізації державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій для первинної медичної допомоги на 2018 рік, встановлює тарифи та коригувальні коефіцієнти.

Дія Порядку поширюється на всі заклади охорони здоров'я та ФОП, які одержали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики та уклали договір про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій з НСЗУ, що передбачає надання медичних послуг, пов'язаних з первинною медичною допомогою.

Установлено, що у 2018 році:

договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій з комунальними закладами охорони здоров'я укладаються до 5 червня 2018 р. на строк з 1 липня по 31 грудня 2018 р. або до 15 серпня 2018 р. на строк з 1 жовтня по 31 грудня 2018 р.;

НСЗУ укладає договори про медичне обслуговування населення з комунальними закладами охорони здоров'я за умови одночасного укладення таких договорів з усіма комунальними закладами охорони здоров'я, які забезпечують надання первинної медичної допомоги, що фінансується за рахунок медичної субвенції з відповідного місцевого бюджету.

Постанова набрала чинності 25 травня 2018 року у зв'язку з її опублікуванням в Урядовому кур'єрі від 25.05.2018 N 98 та діє до 31 грудня 2018 р. включно.

 

 

 

Кабмін постановою від 25.04.2018 N 410 врегулював питання укладення договорів про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій

Затверджено:

Порядок укладення, зміни та припинення договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій;

Типову форму договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій.

Установлено, що:

до 31 грудня 2020 р. заклад охорони здоров'я або ФОП, яка отримала ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, що бажають укласти договір про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій з НСЗУ, не подають скановану копію звіту про проведення технічного обстеження об'єкта, що підтверджує доступність будівлі та приміщення надавача медичних послуг для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення;

до створення технічної можливості для укладення договорів про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій через електронну систему охорони здоров'я такі договори укладаються в електронній формі з дотриманням вимог законодавства про електронні документи та електронний документообіг з подальшою реєстрацією таких договорів в електронній системі охорони здоров'я.

Постанова набрала чинності 25 травня 2018 року у зв'язку з її опублікуванням в Урядовому кур'єрі від 25.05.2018 N 98.

 

 

24.05.2018

Удосконалено Порядок ведення Єдиного державного порталу адмінпослуг

Кабмін постановою від 23.05.2018 N 395 вніс зміни до Порядку ведення Єдиного державного порталу адміністративних послуг.

Передбачено, що Портал ведеться з метою забезпечення надання адміністративних послуг в електронній формі, доступу суб'єктів звернення до інформації про адміністративні послуги з використанням Інтернету і є офіційним джерелом інформації про їх надання.

Надання адміністративних послуг в електронній формі здійснюється відповідно до законодавства через Портал, у тому числі через інтегровані з ним інформаційні системи державних органів та органів місцевого самоврядування.

Портал та інтегровані з ним інформаційні системи державних органів та органів місцевого самоврядування повинні бути адаптовані для осіб з порушенням зору.

Портал може використовуватися для забезпечення надання інших публічних послуг в електронній формі та для доступу до інформації про них.

Також визначено, що суб'єкти надання адміністративних послуг представлені на Порталі окремими уніфікованими сторінками.

Суб'єкти надання адміністративних послуг для надання послуг в електронній формі використовують єдині інформаційні довідники, реєстри та ідентифікатори.

Реєстрація користувачів на Порталі здійснюється за допомогою електронного цифрового підпису або іншими способами, які дають змогу належним чином ідентифікувати користувача.

 

 

Затверджено нову Примірну форму договору про компенсацію витрат роботодавця на оплату праці працевлаштованої особи з числа внутрішніх переселенців

Мінсоцполітики наказом від 25.04.2018 N 588 затвердило Примірну форму договору про компенсацію витрат роботодавця на оплату праці працевлаштованої особи з числа внутрішньо переміщених осіб.

Примірну форму договору затверджено відповідно до п. 12 Порядку здійснення заходів сприяння зайнятості, повернення коштів, спрямованих на фінансування таких заходів, у разі порушення гарантій зайнятості для внутрішньо переміщених осіб.

 

 

23.05.2018

Мінінфраструктури наказом від 04.05.2018 N 199 внесло зміни до Порядку проведення конкурсу та видачі дозвільних документів Європейської Конференції Міністрів Транспорту.

У конкурсі з розподілу дозволів ЄКМТ можуть брати участь автомобільні перевізники, які, зокрема, мають належний фінансовий стан, забезпечений основними засобами, оборотними активами на загальну суму не менше ніж 9000 євро (раніше було  - не менше ніж 4500 євро) на перший автомобіль та 5000 євро (раніше було - 2500 євро) (у гривневому еквіваленті за курсом Нацбанку на дату подання анкети) на кожний наступний транспортний засіб, заявлений до участі в конкурсі.

Викладено у новій редакції форму листа-повідомлення про участь у конкурсі з розподілу дозволів ЄКМТ.

Також установлено, що автомобільні перевізники, які отримали дозволи ЄКМТ для виконання перевезень у 2018 році, продовжують використання таких дозволів до закінчення терміну їх дії.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 17 травня 2018 р. за N 603/32055 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

Мінагрополітики наказом від 07.05.2018 N 232 затвердило Ліміти використання мисливських тварин державного мисливського фонду у сезон полювання 2018/2019 років.

Ліміти затверджено відповідно до вимог ч. 1 ст. 16 Закону "Про мисливське господарство та полювання".

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 14 травня 2018 р. за N 589/32041 та набрав чинності 22 травня 2018 року у зв'язку з його опублікуванням в Офіційному віснику України від 22.03.2018 N 39.

 

 

Кабмін постановою від 28.03.2018 N 391 затвердив вимоги до надавача послуг з медичного обслуговування населення, з яким головними розпорядниками бюджетних коштів укладаються договори про медичне обслуговування населення.

Відповідно до вимог у надавача послуг має бути:

ліцензія на провадження господарської діяльності з медичної практики, інші дозвільні документи, передбачені законом;

матеріально-технічна база, яка відповідає вимогам галузевих стандартів у сфері охорони здоров'я, примірних табелів матеріально-технічного оснащення, затверджених МОЗ;

умови для медобслуговування та вільного доступу до будівель і приміщень осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення;

реєстрація як юридичної особи (крім державної або комунальної установи) або як фізичної особи - підприємця;

Набувач повинен відповідати критеріям, установленим у порядку використання коштів відповідної бюджетної програми, на виконання якої укладаються договори про медичне обслуговування населення.

Постанова набирає чинності з дня її опублікування, крім вимоги щодо забезпечення вільного доступу до будівель та приміщень осіб з інвалідністю, яка набирає чинності з 1 січня 2019 року.

 

 

Мінрегіон наказом від 19.04.2018 N 97 затвердив Порядок погодження Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України обґрунтованих відхилень від будівельних норм, що забезпечують дотримання встановлених вимог безпеки до будівель і споруд у спосіб, не передбачений будівельними нормами.

Порядок визначає організаційні засади розгляду в Мінрегіоні звернень суб'єктів господарювання незалежно від форми власності, які провадять будівельну, містобудівну, архітектурну діяльність і забезпечують виготовлення продукції будівельного призначення, а також органів державної влади та органів місцевого самоврядування щодо погодження обґрунтованих відхилень від будівельних норм у проектній документації при проектуванні та внесенні змін до проектної документації об'єктів, які передбачають дотримання вимог до будівель і споруд, визначених Технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, у спосіб, не передбачений державними будівельними нормами, а також прийняття рішень щодо їх погодження або відмови в погодженні.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 15 травня 2018 р. за N 593/32045, набирає чинності з дня його офіційного опублікування та застосовується з 1 червня 2018 року, крім розгляду звернень щодо погодження обґрунтованих відхилень від будівельних норм, які стосуються навчальних закладів, дитячих садочків, закладів культури, фізичної культури та спорту, охорони здоров'я, закладів соціального забезпечення та інших об'єктів соціальної інфраструктури (за винятком об'єктів житлового фонду, житлових комплексів, їх частин), для яких цей наказ застосовується з дня набрання ним чинності.

 

 

22.05.2018

Мінфін наказом від 29.03.2018 N 393 затвердив зміни до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Визначено форму заяви про взяття на облік платника єдиного внеску (члена фермерського господарства) (N 12-ЄСВ).

Крім цього, установлено, що якщо контролюючими органами при здійсненні своїх функцій за результатами перевірок та звірок, або на підставі інформації від третіх осіб, або на підставі даних інших державних органів чи відповідних державних реєстрів встановлено, що відокремлений підрозділ іноземної компанії, організації включений до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України та при цьому не перебуває на обліку у відповідному контролюючому органі, таким органом вживаються заходи щодо подання таким підрозділом документів для взяття на облік платником єдиного внеску і такий платник обліковується в контролюючому органі з ознакою "платник не подав заяви для взяття на облік".

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 24 квітня 2018 р. за N 498/31950 та набирає чинності через 10 днів з дня його офіційного опублікування.

 

 

Мінфін наказом від 26.03.2018 N 386 виклав у новій редакції Порядок формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків.

Річний план-графік для документальних планових перевірок щодо дотримання податкового, валютного та іншого законодавства України, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, складається відповідно до вимог ст. 77 розд. II Податкового кодексу.

План-графік документальних планових перевірок щодо дотримання вимог законодавства України з питань державної митної справи, у тому числі своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати митних платежів, складається з квартальних планів-графіків відповідно до вимог ст. 346 Митного кодексу.

План-графік документальних планових перевірок на поточний рік оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, до 25 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки. Оновлення річного плану-графіка здійснюється у разі його коригування.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 18 квітня 2018 р. за N 465/31917 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

Президент підписав Закон від 27.02.2018 N 2301-VIII, яким вносяться зміни до Закону "Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів".

Законом у статті 2 Закону "Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів" слова "Пропуск на митну територію України" замінено словами "Митне оформлення". Таким чином, під час пропуску на митну територію України транспортних засобів сертифікат підтвердження відповідності екологічним стандартам не вимагатиметься. Натомість, такий сертифікат потрібно буде надати при митному оформленні для вільного обігу внутрішній митниці.

Крім цього, передбачено, що дія ст. 2 Закону "Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів" не поширюється також на автомобілі швидкої медичної допомоги, транспортні засоби спеціального призначення - пересувні медичні клініки, визнані гуманітарною допомогою згідно із Законом "Про гуманітарну допомогу", що ввозяться з метою вільного обігу та класифікуються за такими кодами згідно з УКТ ЗЕД: 8703 23 19 10, 8703 23 19 30, 8703 23 90 11, 8703 23 90 13, 8703 23 90 31, 8703 23 90 33, 8703 24 10 00, 8703 24 90 10, 8703 24 90 30, 8703 32 19 00, 8703 32 90 10, 8703 32 90 30, 8703 33 19 00, 8703 33 90 10, 8703 33 90 30, 8705 90 80 90.

Закон набирає чинності з 23 травня 2018 року у зв'язку з його опублікуванням в газеті "Голос України" від 22.05.2018 N 92.

 

 

21.05.2018

Мінфін наказом від 06.04.2018 N 417 затвердив зміни до Порядку взаємодії територіальних органів Державної фіскальної служби України, місцевих фінансових органів та територіальних органів Державної казначейської служби України у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань.

Порядок доповнено нормою, якою визначено, що у разі повернення надміру сплачених податкових зобов'язань з ПДВ, зарахованих до бюджету з рахунку платника податку в системі електронного адміністрування ПДВ у порядку, визначеному п. 2001.5 ст. 2001 Податкового кодексу, такі кошти підлягають поверненню виключно на рахунок платника в системі електронного адміністрування ПДВ, а у разі його відсутності на момент звернення платника податків із заявою на повернення надміру сплачених податкових зобов'язань з ПДВ чи на момент фактичного повернення коштів - шляхом перерахування на поточний рахунок платника податків в установі банку.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 27 квітня 2018 р. за N 533/31985 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

Мінінфраструктури наказом від 20.04.2018 N 184 затвердило Тарифи на перевезення пасажирів, багажу і вантажобагажу залізничним транспортом у внутрішньому сполученні.

Тарифи (розділи II, III, IV) застосовуються на залізничних лініях загального користування, включених у постійну експлуатацію, у межах України.

Тарифи застосовуються для обчислення вартості проїзду пасажирів, перевезення багажу та вантажобагажу у вагонах парку ПАТ "Українська залізниця" чи інших суб'єктів господарювання, що здійснюють перевезення у внутрішньому сполученні.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 10 травня 2018 р. за N 577/32029 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

18.05.2018

Мінсоцполітики наказом від 05.03.2018 N 333 затвердило Правила охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском.

Правила поширюються на суб'єктів господарювання незалежно від форм власності та організаційно-правових форм, що займаються монтажем, демонтажем, експлуатацією (використання за призначенням, технічне обслуговування, ремонт), модифікацією (реконструкція чи модернізація), перевіркою технічного стану (технічний огляд, експертне обстеження) обладнання, що працює під тиском, вищим 0,5 бар.

Правила обов'язкові для виконання всіма працівниками, що займаються модифікацією (модернізацією, реконструкцією), монтажем, демонтажем, налагодженням, технічним обслуговуванням, ремонтом, технічним оглядом та експлуатацією обладнання, що працює під тиском, вищим 0,5 бар, а саме:

опалювальні котли теплопродуктивністю більше 0,1 МВт;

парові, водогрійні і пароводогрійні котли;

котли-бойлери, а також автономні пароперегрівачі і економайзери;

бойлери;

енерготехнологічні котли (парові та водогрійні, в тому числі содорегенераційні котли);

котли-утилізатори (парові та водогрійні);

котельні мобільні установки (пересувні і транспортабельні) та енергопоїзди;

котли парові та рідинні, які працюють з високотемпературними органічними теплоносіями;

посудини, що працюють під тиском води з температурою вище 110° C або іншої рідини з температурою, що перевищує температуру кипіння при тиску 0,5 бар, без урахування гідростатичного тиску;

посудини, що працюють під тиском пари або газу, вищим 0,5 бар;

балони, призначені для транспортування і зберігання зріджених, стиснутих і розчинених газів під тиском, вищим 0,5 бар;

цистерни та бочки для транспортування і зберігання зріджених газів, тиск пари яких за температури до 50° C перевищує тиск понад 0,5 бар;

цистерни і посудини для транспортування і збереження зріджених, стиснутих газів, рідин і сипких тіл, у яких тиск вище 0,5 бар утворюється періодично для їх спорожнення;

барокамери;

трубопроводи пари та гарячої води в межах котла;

трубопроводи пари з робочим тиском пари, вищим 0,5 бар;

трубопроводи гарячої води з температурою вище 110° C;

редукційно-охолоджувальні пристрої і колектори, що є складовою частиною трубопроводів пари з робочим тиском пари, вищим 0,5 бар, і гарячої води з температурою води вище 110° C.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 10 квітня 2018 р. за N 433/31885 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

Кабмін постановою від 16.05.2018 N 380 вніс зміни до Порядку функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків.

Порядок доповнено новим терміном - "вартість закупівлі". Визначено, що вартість закупівлі - очікувана вартість закупівлі або ціна енергосервісного договору, зазначена учасником у тендерній пропозиціїразі здійснення закупівлі енергосервісу відповідно до Закону "Про запровадження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб'єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації").

Також визначено, що під час здійснення публічної закупівлі енергосервісу розмір винагороди, встановлений у п. 6 Порядку, визначається за

 

 

Кабмін постановою від 16.05.2018 N 381 виклав у новій редакції Положення про національний екранний час та його використання суб'єктами кінематографії та телебачення.

Положення визначає умови використання національного екранного часу відповідно до квот, встановлених ст. 152 Закону Про кінематографію".

Телерадіоорганізації, які відповідно до ліцензій здійснюють телевізійне ефірне мовлення або багатоканальне мовлення з використанням радіочастотного ресурсу, інші демонстратори фільмів, які не є телерадіоорганізаціями, повинні мати державне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів. Вони самостійно формують репертуар і програми передач, визначають час показу фільмів на основі установленої Законом "Про кінематографію" квоти демонстрування національних фільмів.

Усі телерадіоорганізації, які відповідно до ліцензій здійснюють телевізійне ефірне мовлення або багатоканальне мовлення з використанням радіочастотного ресурсу, інші демонстратори фільмів, які не є телерадіоорганізаціями, незалежно від форми власності та організаційно-правової форми господарювання складають статистичну звітність про свою діяльність, пов'язану з використанням національного екранного часу, та про використання національного екранного часу протягом минулого місяця, яку подають щомісяця до 15 числа Держкіно.

Контроль за використанням телерадіоорганізаціями, які відповідно до ліцензій здійснюють телевізійне ефірне мовлення або багатоканальне мовлення з використанням радіочастотного ресурсу, іншими демонстраторами фільмів, які не є телерадіоорганізаціями, національного екранного часу, дотримання квоти національного екранного часу та виконанням інших вимог цього Положення здійснюють Держкіно і місцеві органи управління кінематографією, а також відповідно до законодавства Національна рада з питань телебачення і радіомовлення.

Телерадіоорганізації, які відповідно до ліцензій здійснюють телевізійне ефірне мовлення або багатоканальне мовлення з використанням радіочастотного ресурсу, інші демонстратори фільмів, які не є телерадіоорганізаціями, несуть відповідальність згідно із законодавством за дотримання квоти, достовірність і своєчасне подання інформації про використання національного екранного часу.

 

 

Президент Указом від 14.05.2018 N 126/2018 ввів у дію рішення РНБО від 02.05.2018 "Про застосування та скасування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)".

Персональні економічні та інші санкції введено відносно юридичних і фізичних осіб, пов'язаних з російською агресією проти України, а також щодо яких були застосовані відповідні рішення урядами США і країн ЄС.

Указ набирає чинності з дня його опублікування.

 

 

Кабмін постановою від 21.03.2018 N 382 затвердив Державну цільову економічну програму розвитку автомобільних доріг загального користування державного значення на 2018 - 2022 роки.

Метою Програми є відновлення і розвиток автомобільних доріг загального користування державного значення для інтеграції їх до європейської транспортної системи та підвищення на них рівня безпеки руху, швидкості, комфортності та економічності перевезень.

Виконання Програми дасть змогу забезпечити:

покращення транспортно-експлуатаційного стану автомобільних доріг загального користування державного значення за основними маршрутами, насамперед за напрямами міжнародних і національних транспортних коридорів, на підходах до великих міст, дорогах з високою інтенсивністю руху та під'їзних дорогах до атомних електростанцій, теплоелектроцентралей, аеро- та морських портів, військових баз, елеваторів, залізничних станцій, районних, обласних центрів, територій та об'єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення;

нове будівництво і реконструкцію автомобільних доріг згідно із сучасними європейськими стандартами з відповідною дорожньою інфраструктурою;

надходження додаткових коштів від транзитних автомобільних перевезень та розвитку автомобільного туризму;

більш широке використання експортного та логістичного потенціалу України;

зниження собівартості перевезення вантажів і пасажирів та збільшення прибутку на автомобільному транспорті у зв'язку з поліпшенням умов експлуатації автомобільного транспорту;

економію капітальних вкладень в автомобільний транспорт у зв'язку з підвищенням продуктивності роботи автомобільного транспорту через збільшення середньої швидкості руху на відремонтованих ділянках дороги;

зниження втрат від дорожньо-транспортних пригод, що трапляються через незадовільний стан автомобільних доріг;

економічний ефект від зменшення негативного впливу на навколишнє середовище;

стабільний попит на внутрішньому ринку на продукцію добувної та переробної промисловості, металургії та інших галузей економіки;

збільшення дохідної частини бюджетів усіх рівнів за рахунок повернення коштів у вигляді податків та обов'язкових платежів;

посилення контролю за якістю та фінансуванням доріг з боку користувачів;

зниження рівня суб'єктивного втручання в процес фінансування розвитку доріг;

створення умов для розвитку автомобільних доріг загального користування державного значення відповідно до вимог європейських і світових стандартів;

фізичний доступ операторів телекомунікацій до об'єктів транспортної інфраструктури для прокладення телекомунікаційних мереж та створення інших типів спеціалізованої цифрової інфраструктури;

гарантійний строк експлуатації об'єктів нового будівництва, реконструкції та капітального ремонту автомобільних доріг загального користування державного значення не менш як 10 років.

 

 

17.05.2018

Позичальники можуть обирати банк з оптимальним курсом для купівлі валюти

Нацбанк постановою від 15.05.2018 N 53 вніс зміни до Положення про порядок та умови торгівлі іноземною валютою і Правил функціонування Системи підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України Національного банку України та перерахування (зарахування) коштів за окремими операціями з іноземною валютою і банківськими металами.

Постановою передбачено, зокрема, такі зміни:

1) розширено можливості для клієнтів-позичальників обирати оптимальний курс купівлі інвалюти в уповноважених банках з метою виконання зобов'язань перед уповноваженим банком-кредитором за кредитним договором. Раніше резидент-позичальник мав право купувати інвалюту лише через уповноважений банк, що обслуговує кредитний договір. Зараз він може купувати її і через інші банки за власним вибором, у яких у нього має бути відкритий поточний рахунок в інвалюті;

2) спрощено для іноземних інвесторів порядок повернення інвестицій та доходів від їх здійснення. Для цього Нацбанк передбачив для нерезидентів можливість купувати та репатріювати валюту у випадку, якщо іноземні інвестиції були здійснені за рахунок капіталізації дивідендів (тобто шляхом спрямування дивідендів, нарахованих компанією-емітентом іноземному інвестору, безпосередньо на збільшення статутного капіталу цієї компанії);

3) скасовано вимогу, яка зобов'язувала банки здійснювати взаємні розрахунки за операціями з купівлі-продажу інвалют та банківських металів за гривні лише після підтвердження угод за допомогою засобів Системи підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України. Таким чином відповідні розрахунки між банками можуть здійснюватися як до, так і після підтвердження угод з купівлі і продажу інвалют та банківських металів засобами цієї Системи.

Постанова набрала чинності 17 травня 2018 року у зв'язку з її опублікуванням на офіційному веб-сайті Нацбанку від 16.05.2018 р.

 

 

Страховикам спростили оприлюднення фінансової звітності

Нацкомфінпослуг розпорядженням від 22.03.2018 N 407 внесла зміну до Порядку складання звітних даних страховиків.

Із Порядку виключено вимогу, згідно з якою страховики повинні були у термін до 30 квітня року, наступного за звітним, оприлюднювати річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність (у разі якщо страховик відповідно до законодавства складає консолідовану фінансову звітність) разом з аудиторським висновком в періодичних або неперіодичних виданнях.

Страховики зобов'язані оприлюднювати відповідну звітність лише на власному веб-сайті (веб-сторінці).

Розпорядження зареєстровано в Міністерстві юстиції 18 квітня 2018 р. за N 462/31914 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

Внесено зміни до Положення про оприлюднення інформації про діяльність недержавного пенсійного фонду

Нацкомфінпослуг розпорядженням від 29.03.2018 N 459 затвердила зміни до Положення про оприлюднення інформації про діяльність недержавного пенсійного фонду.

З Положення виключено вимогу, згідно з якою Адміністратор фонду повинен був оприлюднювати інформацію про результати діяльності недержавного пенсійного фонду за рік шляхом опублікування такої інформації в одному з друкованих ЗМІ, перелік яких визначено Нацкомфінпослуг.

Адміністратор фонду повинен оприлюднювати таку інформацію лише шляхом розміщення на веб-сайті недержавного пенсійного фонду та Адміністратора фонду.

Також уточнено, що інформація про діяльність недержавного пенсійного фонду за квартал розміщується Нацкомфінпослуг на її офіційному веб-сайті не пізніше ніж через 45 календарних днів з дня закінчення останнього звітного кварталу, за рік - не пізніше 15 березня року, наступного за звітним.

Розпорядження зареєстровано в Міністерстві юстиції 24 квітня 2018 р. за N 499/31951 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

Визначено правила улаштування та безпечної експлуатації локалізуючих систем безпеки атомних станцій

Держатомрегулювання наказом від 03.04.2018 N 140 затвердила Правила улаштування та безпечної експлуатації локалізуючих систем безпеки.

Ці Правила встановлюють загальні вимоги до конструкції, характеристик, умов експлуатації таких елементів локалізуючої системи безпеки атомної станції:

будівельні конструкції герметичного огородження, а саме залізобетонні конструкції та стальні оболонки;

герметизувальне облицювання із закладними деталями;

баки;

проходки із закладними деталями, люки, двері, шлюзи та їх закладні деталі;

обладнання технологічних систем на ділянках, що перетинають межу зони локалізації (ізолюючі пристрої; запобіжні та перепускні пристрої тощо);

системи зниження тиску, відведення тепла, запобігання вибухонебезпечним та пожежонебезпечним концентраціям газів, очищення середовища зони локалізації аварії.

Елементи локалізуючих систем безпеки, не включені до цього переліку, мають відповідати вимогам норм, правил та стандартів з ядерної та радіаційної безпеки.

Ці Правила обов'язкові для всіх юридичних і фізичних осіб, що здійснюють або планують здійснювати діяльність, пов'язану з проектуванням (конструюванням), виготовленням, будівництвом (монтажем), випробуванням та експлуатацією локалізуючих систем безпеки енергоблоків атомних станцій.

Правила не поширюються на:

електричні пристрої (крім корпусів електричних проходок та їх закладних деталей);

елементи приводних пристроїв локалізуючих систем безпеки, відмова яких не призводить до додаткового виходу радіоактивних речовин за межі зони локалізації аварій.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 27 квітня 2018 р. за N 534/31986 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

Внесено зміну до Порядку складання та подання звітності кредитними спілками та об'єднаними кредитними спілками до Нацкомфінпослуг

Нацкомфінпослуг розпорядженням від 03.04.2018 N 486 внесла зміну до Порядку складання та подання звітності кредитними спілками та об'єднаними кредитними спілками до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг.

Із Порядку виключено норму, згідно з якою у супровідному листі до аудиторського висновку (звіту) мали бути зазначені відомості про адресу власної веб-сторінки кредитної спілки, за якою розміщено річну фінансову звітність разом з аудиторським висновком (звітом), а також інформація про видання, у якому опубліковано річну фінансову звітність та аудиторський висновок (звіт) відповідно до вимог ст. 14 Закону "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні".

Розпорядження зареєстровано в Міністерстві юстиції 24 квітня 2018 р. за N 500/31952 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

16.05.2018

Нацкомфінпослуг розпорядженням від 29.03.2018 N 458 затвердила зміни до Положення про порядок нагляду на консолідованій основі за небанківськими фінансовими групами, переважна діяльність у яких здійснюється фінансовими установами, нагляд за якими здійснює Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг.

Положення доповнено нормами, якими передбачено, що:

якщо у документах/відомостях, які були подані до Нацкомфінпослуг відповідно до вимог п. 3 розд. II Положення, відбулися зміни до дати визнання Нацкомфінпослуг небанківської фінансової групи, відповідальна особа зобов'язана повідомити Нацкомфінпослуг про такі зміни протягом 10 календарних днів після настання змін та подати виправлений пакет документів протягом 30 календарних днів після настання змін;

Нацкомфінпослуг має право продовжити строк подання документів, які вимагаються Нацкомфінпослуг відповідно до п. 5, 6 розд. II Положення, за обґрунтованим клопотанням відповідальної особи або контролера та встановити строк, на який продовжено строк подання, але не більше ніж на 30 календарних днів. Рішення щодо продовження строку приймає уповноважена особа Нацкомфінпослуг;

Нацкомфінпослуг приймає рішення про визнання небанківської фінансової групи протягом 30 календарних днів після закінчення строку, установленого для подання документів;

Нацкомфінпослуг протягом 5 робочих днів з дати прийняття ним рішення про визнання небанківської фінансової групи повідомляє засобами телекомунікаційного зв'язку або листом відповідальну особу такої групи про прийняте рішення;

відповідальна особа повідомляє контролера та учасників небанківської фінансової групи про визнання Нацкомфінпослуг небанківської фінансової групи.

Розпорядження зареєстровано в Міністерстві юстиції 27 квітня 2018 р. за N 524/31976 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

Мінфін наказом від 04.04.2018 N 405 затвердив форму та Порядок подання Повідомлення про укладання форвардного або ф'ючерсного контракту.

Порядок визначає механізм подання платниками податків Повідомлення про укладання форвардного або ф'ючерсного контракту, у випадках, передбачених пп. 39.2.1.3 пп. 39.2.1 п. 39.2 та пп. 39.3.3.4 пп. 39.3.3 п. 39.3 ст. 39 Податкового кодексу.

Дія цього Порядку поширюється на платників податків, які здійснюють контрольовані операції на підставі форвардного або ф'ючерсного контракту.

Платник податків повідомляє центральний орган виконавчої влади, що реалізує податкову та митну політику, про здійснення контрольованої операції на підставі форвардного або ф'ючерсного контракту шляхом надання Повідомлення протягом 10 робочих днів з дня укладення відповідного форвардного або ф'ючерсного контракту.

Повідомлення направляється засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

У разі укладання декількох форвардних або ф'ючерсних контрактів платники податків подають Повідомлення щодо кожного контракту окремо.

Прийняття (реєстрація) Повідомлення центральним органом виконавчої влади, що реалізує податкову та митну політику, здійснюється відповідно до Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 03 травня 2018 р. за N 547/31999 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

Мінрегіон наказом від 21.03.2018 N 62 затвердив Порядок ведення баз даних звітів про результати обстеження інженерних систем, атестованих енергоаудиторів та фахівців з обстеження інженерних систем, енергетичних сертифікатів.

Метою цього Порядку є систематизація даних щодо енергетичних сертифікатів, звітів про результати обстеження інженерних систем, а також забезпечення єдиного обліку інформації про атестованих енергоаудиторів та фахівців з обстеження інженерних систем, у тому числі про відмову у видачі кваліфікаційного атестата, його анулювання.

У Порядку прописано процедуру формування та ведення баз даних атестованих енергоаудиторів і фахівців з обстеження інженерних систем, енергетичних сертифікатів, звітів про результати обстеження інженерних систем, а також врегульовано механізм доступу до інформації, що міститься у відповідних базах даних.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 17 квітня 2018 р. за N 457/31909 та набирає чинності з дня введення в дію Закону "Про енергетичну ефективність будівель" (23 липня 2018 року), але не раніше дня його офіційного опублікування.

 

 

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб рішенням від 01.03.2018 N 615 вніс зміни до Положення про порядок розрахунку, нарахування і сплати зборів до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Так, визначено, що у разі прийняття Нацбанком рішення про відкликання банківської ліцензії у банку, що припиняє свою діяльність у порядку, передбаченому ст. 2 Закону "Про спрощення процедур реорганізації та капіталізації банків", такий банк зобов'язаний розрахувати, нарахувати регулярний збір та регулярний збір у вигляді диференційованого збору до Фонду за період з дня, наступного за днем закінчення останнього розрахункового періоду, до дня, що передує дню відкликання банківської ліцензії, та сплатити зазначені збори до Фонду у день такого відкликання.

Крім цього, внесено зміни до Положення про порядок ведення реєстру учасників Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Уточнено, що у разі прийняття Нацбанком рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію учасника Фонду або про відкликання банківської ліцензії в учасника Фонду, що припиняється у порядку, передбаченому ст. 2 Закону, такий учасник виключається з реєстру за рішенням виконавчої дирекції Фонду та протягом 7 робочих днів повертає до Фонду Свідоцтво.

Рішення зареєстровано в Міністерстві юстиції 27 квітня 2018 р. за N 514/31966, набирає чинності з дня його офіційного опублікування та діє до втрати чинності Законом, а саме до 1 серпня 2020 року.

 

 

15.05.2018

Кабмін постановою від 10.05.2018 N 347 виклав у новій редакції Ліцензійні умови провадження освітньої діяльності закладів освіти (оновлена назва документа - Ліцензійні умови провадження освітньої діяльності).

Удосконалено положення щодо кадрового, матеріально-технічного забезпечення освітньої діяльності, визначення мінімальних вимог для провадження освітньої діяльності у сферах фахової передвищої та післядипломної освіти для осіб з вищою освітою (спеціалізація, підвищення кваліфікації, стажування, інтернатура, лікарська резидентура), дошкільної освіти для фізособи-підприємця, основним видом діяльності якої є освітня діяльність.

Також передбачається:

переоформлення ліцензії при збільшенні ліцензованого обсягу;

встановлення строків набрання чинності вимогами до кадрового забезпечення освітньої діяльності;

встановлення вимог до закладів освіти, що здійснюють підготовку іноземців та осіб без громадянства;

забезпечення вимог доступності до навчальних приміщень для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення;

визначення підстав для надання закладам дошкільної та загальної середньої освіти майнових прав на нерухоме майно на умовах, передбачених для закладів освіти.

 

 

 

Кабмін розпорядженням від 10.05.2018 N 310-р схвалив Концепцію реалізації державної політики у сфері реформування системи державного фінансового контролю до 2020 року.

Метою Концепції є визначення напрямів і механізму розвитку системи державного фінансового контролю на державному, регіональному та місцевому рівні та посилення інституційної спроможності органів Держаудитслужби.

За умови реалізації Концепції буде: створено цілісну та ефективну систему державного фінансового контролю; зміцнено фінансово-бюджетну дисципліну; мінімізовано зловживання у сфері використання державних ресурсів; удосконалено управління та використання державних ресурсів органами державної влади, органами місцевого самоврядування та суб'єктами господарювання; забезпечено розвиток правової та методологічної бази функціонування Держаудитслужби, яка враховуватиме кращі практики ЄС та існуючі потреби України.

 

 

 

Кабмін розпорядженням від 10.05.2018 N 308-р схвалив Концепцію реформування інституту саморегулювання в Україні.

Метою реалізації Концепції є впровадження з урахуванням вітчизняного та міжнародного досвіду моделі саморегулювання, яка надасть можливість суб'єктам господарської та професійної діяльності здійснювати саморегулювання такої діяльності і створить законодавчі підстави для делегування саморегулівним організаціям окремих функцій, які на сьогодні здійснюються органами державної влади з регулювання господарської та професійної діяльності.

Концепція реалізовуватиметься протягом 2018 - 2019 років.

Реалізація Концепції дасть змогу:

створити дієві інструменти для організації взаємодії між суб'єктами господарської та/або професійної діяльності у певній сфері на засадах саморегулювання;

делегувати саморегулівним організаціям окремі функції з регулювання господарської діяльності;

поліпшити якість товарів (робіт, послуг) на ринках, де буде впроваджено саморегулювання, підвищити відповідальність виробників таких товарів (робіт, послуг) перед споживачем;

зменшити адміністративний тиск на бізнес;

забезпечити одержання конкурентних переваг на вітчизняному та міжнародному ринку для суб'єктів господарської та професійної діяльності;

покращити інвестиційну привабливість, діловий клімат та конкурентоспроможність держави;

стимулювати соціально-економічний розвиток в Україні;

сприяти вступу українських виробників товарів (робіт, послуг) до міжнародних саморегулівних організацій.

 

 

 

Державіаслужба та Міноборони спільним наказом від 23.03.2018 N 270/126 затвердили Авіаційні правила України, Частина 92 "Реєстрація авіаційних аварійних привідних передавачів ELT 406 MHz".

Ці Авіаційні правила встановлюють вимоги та порядок кодування, реєстрації авіаційних аварійних привідних передавачів ELT 406 MHz (далі - ELT 406 MHz).

Вимоги Авіаційних правил поширюються і є обов'язковими для юридичних і фізичних осіб, діяльність яких пов'язана з кодуванням, реєстрацією та експлуатацією ELT 406 MHz.

Відповідно до рекомендацій Міжнародної супутникової системи пошуку та рятування КОСПАС-САРСАТ реєстрація ELT 406 MHz, які встановлені на повітряне судно, зареєстроване у Державному реєстрі цивільних повітряних суден України та реєстрі державних повітряних суден України, є обов'язковою. Реєстрація здійснюється для розпізнавання повітряного судна, що зазнає лиха, належного планування та здійснення пошуково-рятувальних робіт.

Достовірність наданої інформації для внесення до електронної бази даних ELT 406 MHz, своєчасність реєстрації, а також оперативне інформування про зміну інформації, яка вноситься або внесена до електронної бази даних ELT 406 MHz, забезпечує експлуатант/власник повітряного судна.

ELT 406 MHz призначені для використання тільки в аварійних ситуаціях.

Експлуатант/власник повітряного судна не допускає несанкціоноване вмикання ELT 406 MHz.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 18 квітня 2018 р. за N 464/31916 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

14.05.2018

МОЗ наказом від 18.04.2018 N 735 запроваджує електронну форму рецепта на ліки

МОЗ затвердило зміни до:

Правил виписування рецептів на лікарські засоби і вироби медичного призначення;

Порядку відпуску лікарських засобів і виробів медичного призначення з аптек та їх структурних підрозділів;

Інструкції про порядок зберігання, обліку та знищення рецептурних бланків.

Основною метою змін є запровадження електронної форми рецепта.

Також установлено, що застосування рецептурних бланків N 1 (ф-1), форма яких наведена у додатку 1 до Правил виписування рецептів на лікарські засоби і вироби медичного призначення та які використовувались до дати набрання чинності цим наказом, дозволяється до їх повного використання. При використанні зазначених рецептурних бланків для рецептів на лікарські засоби, вартість яких підлягає державному відшкодуванню, лікарем додатково ставиться штамп червоного кольору "Вартість підлягає відшкодуванню".

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 24 квітня 2018 р. за N 502/31954 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

Мінагрополітики наказом від 30.03.2018 N 177 затвердило уніфіковану форму акта перевірки щодо додержання вимог законодавства у сфері топографо-геодезичної і картографічної діяльності

Затверджено уніфіковану форму акта, що складається за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо додержання суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері топографо-геодезичної і картографічної діяльності.

Уніфікована форма акта містить вичерпний перелік питань щодо проведення заходу державного нагляду (контролю).

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 24 квітня 2018 р. за N 492/31944 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

Кабмін постановою від 10.05.2018 N 342 затвердив нові методики розроблення критеріїв оцінювання ступеня ризику від провадження госпдіяльності та уніфікованих форм актів перевірок

Затверджено:

1) Методику розроблення критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю).

Критерії розробляються органом державного нагляду (контролю) у віднесеній до його відання сфері відповідно до вимог законодавства з урахуванням цієї Методики, даних про настання негативних наслідків від провадження господарської діяльності суб'єктів господарювання, пропозицій громадських об'єднань та затверджуються Кабміном.

У разі коли органами, уповноваженими здійснювати державний нагляд (контроль) у відповідних сферах, є місцеві держадміністрації та/або органи місцевого самоврядування, критерії розробляються центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної політики у відповідних сферах.

Критерії підлягають перегляду не рідше ніж один раз на три роки;

2) Методику розроблення уніфікованих форм актів, що складаються за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю).

Уніфікована форма акта перевірки розробляється органом державного нагляду (контролю) та оприлюднюється на його офіційному веб-сайті протягом п'яти робочих днів з дня її затвердження.

У разі коли органами, уповноваженими здійснювати державний нагляд (контроль) у відповідних сферах, є місцеві держадміністрації та/або органи місцевого самоврядування, уніфіковані форми актів перевірок затверджуються центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної політики у відповідних сферах.

Перегляд уніфікованої форми акта перевірки, зокрема переліку питань щодо проведення заходу державного нагляду (контролю), здійснюється у разі внесення змін до нормативно-правових актів, на підставі яких розроблений перелік питань щодо проведення заходу державного нагляду (контролю), або прийняття нових нормативно-правових актів у відповідній сфері державного нагляду (контролю).

Постанова набирає чинності через місяць з дня її опублікування, а саме з 12 червня 2018 року у зв'язку з її опублікуванням в Урядовому кур'єрі від 12.05.2018 N 89.

 

 

Кабмін постановою від 10.05.2018 N 351 затвердив механізм здійснення контролю за ефективністю управління активами

Визначено Порядок здійснення контролю за ефективністю управління активами.

Цей Порядок визначає механізм здійснення Національним агентством з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, контролю за ефективністю управління активами.

Об'єктом контролю є комплекс заходів з управління активом, які проводяться управителем.

Метою здійснення контролю є визначення досягнутих результатів управління активом і співвідношення їх з очікуваними результатами такого управління відповідно до умов договору про управління активом.

Завданням контролю є вирішення питання щодо належності управління активом з урахуванням умов договору про управління активом, включаючи встановлення:

забезпечення збереження активу, його вартості та збільшення вартості активу;

обґрунтованості витрат, здійснених управителем у зв'язку з управлінням активом;

перерахування до державного бюджету надходжень від управління активом.

 Контроль здійснюється у формі:

безпосередньої перевірки проведення комплексу заходів з управління активом в місці його перебування та/або місці управління ним (виїзна перевірка);

перевірки проведення комплексу заходів з управління активом у приміщеннях Національного агентства (камеральна перевірка).

Контроль здійснюється на підставі наказу Національного агентства у такі строки:

у формі камеральної перевірки - у строк, що не перевищує 7 робочих днів;

у формі виїзної перевірки - у строк, що не перевищує 14 робочих днів.

Контроль здійснюється один раз на місяць, якщо інше не передбачено цим Порядком.

 

 

Кабмін постановою від 10.05.2018 N 346 затвердив Порядок використання коштів, передбачених у держбюджеті на підтримку впровадження ринку електроенергії

Уряд затвердив Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті на підтримку впровадження ринку електричної енергії.

Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою "Підтримка впровадження ринку електричної енергії".

Головним розпорядником бюджетних коштів і відповідальним виконавцем бюджетної програми є Міненерговугілля.

Одержувачами бюджетних коштів є державні вугледобувні підприємства та вугледобувні господарські товариства, 100 % акцій яких належать державі.

Бюджетні кошти спрямовуються до державних вугледобувних підприємств для погашення заборгованості за спожиту електричну енергію за рахунок джерел, визначених у п. 8 і 9 ст. 11 Закону "Про Державний бюджет України на 2018 рік".

Постанова набрала чинності 12 травня 2018 року у зв'язку з її опублікуванням в Урядовому кур'єрі від 12.05.2018 N 89.

 

 

Кабмін розпорядженням від 10.05.2018 N 292-р затвердив план заходів з реалізації Стратегії розвитку малого і середнього підприємництва в Україні на період до 2020 року.

Планом заходів передбачено виконання завдань, спрямованих на розширення кредитування малого і середнього підприємництва комерційними банками, активізацію використання векселів, створення веб-порталу з метою задоволення потреб суб'єктів малого і середнього підприємництва у доступі до якісної інформації, забезпечення розвитку та популяризації культури підприємництва тощо.

 

 

Кабмін розпорядженням від 10.05.2018 N 307-р затвердив план заходів із впровадження Концепції реалізації державної політики у сфері теплопостачання до 2020 року.

План заходів спрямований на забезпечення поетапного впровадження Концепції та досягнення визначених нею результатів виконання завдань у встановлені строки. Зокрема, у частині підготовки змін до законодавства для додаткового урегулювання питань: розроблення, погодження і затвердження теплопостачальними організаціями інвестиційних програм, зменшення втрат теплової енергії у мережах, формування тарифів на теплову енергію на принципах стимулюючого тарифоутворення.

 

 

Фонд державного майна наказом від 10.04.2018 N 495 затвердив форму аукціонної пропозиції щодо стартової ціни об'єктів великої приватизації.

Нагадаємо, що стартова ціна об'єкта великої приватизації визначається радником (у разі залучення).

У разі необрання радника у процесі конкурсного відбору стартова ціна об'єкта великої приватизації встановлюється аукціонною комісією на підставі вартості, визначеної відповідно до Методики оцінки, що затверджується Кабміном.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 27 квітня 2018 р. за N 513/31965 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

 

11.05.2018

МОЗ наказом від 02.04.2018 N 599 затвердило новий перелік ліків, які відпускаються без рецептів з аптек

Визначено Перелік лікарських засобів, дозволених до застосування в Україні, які відпускаються без рецептів з аптек та їх структурних підрозділів.

Цей Перелік містить лікарські засоби, які внесені до Державного реєстру лікарських засобів України станом на 18 березня 2018 року.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 24 квітня 2018 р. за N 494/31946 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

Кабмін постановою від 18.04.2018 N 339 затвердив механізм використання бюджетних коштів для держпідтримки кінематографії

Визначено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки кінематографії.

Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у загальному і спеціальному фондах державного бюджету за програмою "Державна підтримка кінематографії".

Головним розпорядником бюджетних коштів є Мінкультури, розпорядником нижчого рівня та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Держкіно.

Бюджетні кошти спрямовуються на:

виробництво (створення) та розповсюдження документальних, просвітницьких, анімаційних фільмів, фільмів для дитячої аудиторії (з урахуванням художньої та культурної значущості), фільмів художньої та культурної значущості (авторських фільмів) та фільмів-дебютів в обсязі до 100 % включно загальної кошторисної вартості виробництва відповідного фільму;

виробництво (створення) та розповсюдження фільму (ігрового, анімаційного тощо), обсяг яких не може перевищувати 80 % загальної кошторисної вартості виробництва фільму за умови підтвердження заявником наявності у нього коштів, необхідних для фінансування виробництва фільму, в обсязі не менш як 20 % загальної кошторисної вартості виробництва (створення) відповідного фільму;

виробництво (створення) та розповсюдження телевізійного фільму, телевізійного серіалу, обсяг яких не може перевищувати 50 % загальної кошторисної вартості виробництва телевізійного фільму, телевізійного серіалу за умови підтвердження заявником наявності у нього коштів, необхідних для фінансування виробництва телевізійного фільму, телевізійного серіалу, в обсязі не менш як 50 % загальної кошторисної вартості виробництва (створення) відповідного телевізійного фільму, телевізійного серіалу;

проведення міжнародних і вітчизняних кінофестивалів, кіноринків, кіноконференцій, кіносемінарів та інших кіномистецьких заходів та забезпечення участі в них фахівців у сфері кінематографії; забезпечення виконання міжнародних договорів у сфері кінематографії; проведення днів українського кіно за кордоном та днів кіно зарубіжних країн в Україні;

фінансову підтримку державного підприємства "Національний центр Олександра Довженка" під час виконання його статутних завдань з метою сприяння збереженню та популяризації творів кіномистецтва;

фінансову підтримку Національної спілки кінематографістів у частині виконання її статутних завдань з метою сприяння розвитку та популяризації кінематографії;

покриття витрат, пов'язаних з видачею державних посвідчень на право розповсюдження і демонстрування фільмів;

популяризацію національних фільмів шляхом повної або часткової оплати витрат на проведення творчих зустрічей, презентацій, прем'єрних показів, рекламування (незалежно від використаних рекламних засобів) та інших необхідних заходів, у тому числі за участю творчих груп фільмів;

оплату заходів із збереження, відновлення, реставрації та популяризації національної кінематографічної спадщини, повернення її в Україну, якщо вона перебуває за кордоном, а також для оплати виготовлення архівних комплектів вихідних матеріалів національних фільмів, що відповідають сучасним технологічним вимогам щодо тривалого консерваційного зберігання в Державному фонді фільмів архівного комплекту вихідних матеріалів, вихідних матеріалів та фільмокопій усіх національних фільмів;

покриття витрат, пов'язаних з проведенням конкурсного відбору фільмів для формування програми виробництва та розповсюдження національних фільмів (проведення експертної оцінки кінопроектів, придбання канцелярських товарів, оргтехніки, обладнання, програмного забезпечення).

 

 

Кабмін постановою від 28.03.2018 N 340 вніс зміни до Порядку розроблення, погодження, затвердження, внесення змін до будівельних норм та визнання їх такими, що втратили чинність

Внесено зміни до Порядку розроблення, погодження, затвердження, внесення змін до будівельних норм та визнання їх такими, що втратили чинність.

Так, уточнено, що у разі коли до проекту будівельних норм заінтересований орган висловив зауваження, проект погоджується із зауваженнями.

У разі погодження проекту будівельних норм із зауваженнями, складається протокол погодження позицій з наведенням неврегульованих розбіжностей і відповідним обґрунтуванням та/або врахованих зауважень і способом їх врахування, який додається до проекту будівельних норм.

Суб'єктом нормування забезпечується встановлення відповідності проекту будівельних норм вимогам законодавства, забезпечення їх взаємоузгодженості з іншими будівельними нормами та актуалізації.

У разі розроблення нових будівельних норм або будівельних норм на заміну чинних проект будівельних норм також підлягає перевірці базовою організацією з науково-технічної діяльності у будівництві за відповідним напрямом на відповідність вимогам законодавства та інших будівельних норм.

 

 

Нацбанк постановою від 05.05.2018 N 51 затвердив Положення про організацію готівкового обігу і ведення емісійно-касових операцій у банківській системі в особливий період.

Метою розроблення цього Положення є забезпечення стабільної роботи банківської системи України з готівкою в умовах особливого періоду та безперебійного забезпечення економіки готівковими коштами, а також забезпечення готівковими коштами з'єднань, військових частин, підрозділів Збройних Сил України, Національної гвардії України, Національної поліції України, Служби безпеки України, Адміністрації Державної прикордонної служби України, Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України.

Положення визначає основні вимоги до організації роботи з готівкою підрозділів Нацбанку (Операційного департаменту, Департаменту грошового обігу, відділів (управління) грошового обігу в регіонах Департаменту грошового обігу Нацбанку, Центрального сховища), банків, залучених до роботи в особливий період за відповідним рішенням Нацбанку, та банків, щодо яких Правління Нацбанку прийняло рішення про надання їм повноважень на зберігання запасів готівки Нацбанку.

Постанова набрала чинності 11 травня 2018 року у зв'язку з її опублікуванням на офіційному веб-сайті Нацбанку від 10.05.2018 р.

 

 

Мінкультури наказом від 27.04.2018 N 370 затвердило Порядок проведення відбору кінопроектів патріотичного спрямування, для виробництва (створення) та розповсюдження яких надається державна фінансова підтримка.

Цей Порядок визначає процедуру відбору на конкурсній основі кінопроектів патріотичного спрямування, для виробництва (створення) та розповсюдження яких надається державна фінансова підтримка за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою "Виробництво (створення) та розповсюдження фільмів патріотичного спрямування".

Патріотична спрямованість кінопроекту передбачає, що його зміст відповідає принаймні одній з таких ознак: пов'язаний з популяризацією прав, свобод, обов'язків людини і громадянина, сприяє розвиткові національної свідомості, патріотичних почуттів, консолідації українського суспільства навколо ідей спільного майбутнього, захисту територіальної цілісності України, ідеалів свободи, загальнолюдських та сімейних цінностей, зміцненню взаємної поваги і толерантності в українському суспільстві, посиленню відчуття гордості за власну державу, її історію, культуру, науку і спорт, поширенню правдивої інформації про обставини збройної агресії Російської Федерації на території України.

Конкурсний відбір проводиться Експертною радою при Мінкультури з відбору кінопроектів для надання державної фінансової підтримки на виробництво (створення) та розповсюдження фільмів патріотичного спрямування.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 03 травня 2018 р. за N 557/32009 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

10.05.2018

Мінагрополітики наказом від 26.03.2018 N 159 затвердило Перелік продуктів, які підлягають державному контролю на призначених прикордонних інспекційних постах.

Відповідний Перелік затверджено на виконання ч. 4 ст. 41 Закону "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин".

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 18 квітня 2018 р. за N 463/31915 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

НКРЗІ рішенням від 10.04.2018 N 203 затвердила Методику визначення плати за доступ до елементів інфраструктури кабельної каналізації електрозв'язку.

Ця Методика визначає механізм формування та встановлення плати за доступ до елементів інфраструктури кабельної каналізації електрозв'язку та поширюється на об'єкти доступу всіх форм власності.

Дія Методики поширюється на відносини між власниками (володільцями) кабельної каналізації електрозв'язку, які не є операторами, провайдерами телекомунікацій, та іншими суб'єктами господарювання (операторами, провайдерами телекомунікацій або уповноваженими ними особами), що виникають під час здійснення доступу до елементів інфраструктури кабельної каналізації електрозв'язку.

Рішення зареєстровано в Міністерстві юстиції 27 квітня 2018 р. за N 528/31980 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

Мін'юст наказом від 23.04.2018 N 1244/5 затвердив Порядок підготовки галузевих переліків документів із зазначенням строків їх зберігання.

Цей Порядок встановлює єдині вимоги щодо підготовки галузевих переліків документів із зазначенням строків їх зберігання органами державної влади, центральними органами державного управління для підприємств, установ, організацій (далі - установа) певної галузі чи сфери діяльності.

Галузевий перелік використовується при складанні типових (примірних) та власних номенклатур справ установ лише разом із типовим переліком.

Галузевий перелік має відповідати таким основним вимогам:

охоплювати документацію певної галузі;

не містити типову документацію, що включена до типових переліків;

мати чітку схему, побудовану з урахуванням конкретних функцій або основних напрямів діяльності установ галузі, що відповідають їх цільовому призначенню;

визначати конкретні строки зберігання певних груп або видів документів, систематизованих за ланками установ галузі, з урахуванням ступеня повторюваності (дублетності) документної інформації;

мати чіткі назви статей, що унеможливлюють різночитання або подвійне тлумачення змісту;

містити чітко сформульовані загальні положення щодо його застосування.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 24 квітня 2018 р. за N 488/31940 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

Мінсоцполітики наказом від 14.02.2018 N 207 затвердило Вимоги щодо безпеки та захисту здоров'я працівників під час роботи з екранними пристроями.

Ці Вимоги поширюються на всіх суб'єктів господарювання незалежно від форм власності, організаційно-правової форми і видів діяльності та встановлюють мінімальні вимоги безпеки та захисту здоров'я під час здійснення роботи, пов'язаної з використанням екранних пристроїв незалежно від їхнього типу та моделі.

При цьому зазначені Вимоги не поширюються на:

робочі місця здобувачів освіти у комп'ютерних класах (кабінетах, аудиторіях тощо) закладів освіти;

робочі місця пілотів, водіїв або операторів транспортних засобів, обладнані екранними пристроями у системах оброблення даних на борту засобів сполучення, екранні пристрої у складі машин і обладнання, що переміщуються в процесі роботи;

робочі місця працівників, які займаються обслуговуванням, ремонтом і налагодженням екранних пристроїв;

портативні системи оброблення даних, якщо вони не постійно використовуються на робочому місці;

обчислювальні машинки (калькулятори), касові апарати та прилади з невеликими пристроями індикації даних або результатів вимірювання;

цифрові друкувальні машини, обладнані візуальними дисплейними терміналами (дисплейні друкувальні машини);

планшети, смартфони, мобільні телефони.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 25 квітня 2018 р. за N 508/31960 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

Державіаслужба наказом від 29.03.2018 N 288 затвердила Авіаційні правила України "Порядок надання, припинення дії, відмови у наданні дозволів на виліт повітряного судна для перевезення товарів військового призначення та подвійного використання".

Ці Авіаційні правила встановлюють порядок надання, припинення дії, відмови у наданні дозволів на виліт повітряного судна для перевезення товарів військового призначення та подвійного використання цивільними повітряними суднами українських та іноземних авіаперевізників.

Зазначені Авіаційні правила обов'язкові для виконання усіма суб'єктами авіаційної діяльності незалежно від форм власності та відомчої підпорядкованості, які задіяні у процесі повітряних перевезень товарів військового призначення та подвійного використання цивільними повітряними суднами.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 25 квітня 2018 р. за N 509/31961 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

Фонд державного майна наказом від 29.03.2018 N 458 затвердив Положення про конкурсну комісію з відбору радників у процесі приватизації об'єктів державної власності.

Це Положення визначає порядок роботи конкурсної комісії з відбору радників у процесі приватизації об'єктів великої приватизації для надання послуг з підготовки до приватизації та продажу таких об'єктів.

Метою Положення є забезпечення конкурентності, справедливості, неупередженості, послідовності та високого професійного рівня в підготовці і проведенні конкурсів з відбору радників відповідно до Порядку залучення радників у процесі приватизації об'єктів державної власності.

Основними завданнями конкурсної комісії є:

визначення максимальних строків для підготовки радником об'єкта приватизації до продажу;

визначення додаткових завдань раднику з урахуванням особливостей об'єкта приватизації, крім завдань, що визначені п. 4 Порядку;

проведення конкурсу з відбору радника та визначення його переможця;

розгляд документів та матеріалів з відбору радника міжнародною організацією та прийняття рішення щодо схвалення чи відхилення кандидатури, яку міжнародна організація запропонувала обрати радником.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 18 квітня 2018 р. за N 471/31923 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

МОЗ наказом від 13.04.2018 N 711 затвердило зміни до Порядку проведення експертизи реєстраційних матеріалів на лікарські засоби, що подаються на державну реєстрацію (перереєстрацію), а також експертизи матеріалів про внесення змін до реєстраційних матеріалів протягом дії реєстраційного посвідчення.

Зокрема, пункти 1 і 9 розділу IV, пункт 4 розділу VI Порядку доповнено нормою, якою передбачено, що реєстраційну форму заявник подає до Центру у паперовому та електронному вигляді.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 25 квітня 2018 р. за N 511/31963 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

07.05.2018

МВС та Мінагрополітики спільним наказом від 23.03.2018 N 227/153 затвердили Інструкцію з організації взаємодії між Державною службою України з надзвичайних ситуацій і Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів при виникненні надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

Ця Інструкція визначає порядок взаємодії між Державною службою України з надзвичайних ситуацій і Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів під час виконання спільних завдань при їх функціонуванні в режимі повсякденної діяльності, підвищеної готовності та діяльності в надзвичайних ситуаціях (далі - НС) з питань ліквідації наслідків НС, при виникненні НС техногенного та природного характеру на об'єктах агропромислового комплексу та у приватному секторі.

Метою взаємодії ДСНС і Держпродспоживслужби при організації та виконанні заходів із запобігання або ліквідації наслідків НС, пов'язаних з інфекційними захворюваннями та отруєннями сільськогосподарських тварин, є запобігання зараженню населення збудниками інфекційних хвороб, спільних для тварин і людини, збереження поголів'я сільськогосподарських тварин та мінімізація економічних наслідків НС.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 18 квітня 2018 р. за N 466/31918 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

05.05.2018

Нацбанк постановою від 03.05.2018 N 48 затвердив зміни до Положення про порядок видачі Національним банком України індивідуальних ліцензій на використання іноземної валюти на території України як засобу платежу.

Зокрема, змінами встановлюється виключення із вимоги, згідно з якою валютна операція, на здійснення якої видана (отримана) ліцензія, не може проводитися за рахунок іноземної валюти, отриманої як кредит (позика) або купленої за гривні на міжбанківському валютному ринку України.

Так, визначено, що зазначена вимога не поширюється на валютні операції резидентів, які здійснюються за рахунок кредитів (позик), що залучаються:

державою відповідно до міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України;

державою від міжнародних фінансових організацій на підставі міжнародних договорів України;

резидентами від міжнародних фінансових організацій під державні гарантії;

державою або під державні гарантії відповідно до міжнародних договорів, за якими Україна зобов'язалася забезпечувати правовий режим, який надається міжнародним фінансовим організаціям.

Крім цього, уточнено перелік документів, необхідних для отримання ліцензії; перелік документів, необхідних для зміни умов раніше отриманої ліцензії; перелік підстав для відмови заявнику у видачі ліцензії, внесенні змін до неї.

Постанова набрала чинності 5 травня 2018 року у зв'язку з її опублікуванням на офіційному веб-сайті Нацбанку від 04.05.2018 р.

 

 

Фонд державного майна наказом від 06.04.2018 N 487 затвердив форму акта про недопуск до проведення перевірки дотримання умов договору купівлі-продажу державного (комунального) майна.

Зазначену форму акта затверджено відповідно до ч. 5 ст. 29 Закону "Про приватизацію державного і комунального майна".

Нагадаємо, що за недопущення працівників органів приватизації, протидію чи перешкоджання проведенню ними перевірки дотримання умов договору купівлі-продажу державного або комунального майна на керівника приватизованого підприємства накладається штраф у розмірі 1000 нмдг за кожний встановлений факт.

Факт недопущення працівників органів приватизації до проведення ними перевірки дотримання умов договору купівлі-продажу державного або комунального майна підтверджується складеним у присутності відповідних правоохоронних органів та підписаним працівниками державних органів приватизації актом про недопуск до проведення перевірки.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 27 квітня 2018 р. за N 538/31990 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

Нацбанк постановою від 04.05.2018 N 50 затвердив Положення про Кредитний реєстр Національного банку України.

Кредитний реєстр - інформаційна система, що забезпечує збирання, накопичення, зберігання, зміну, використання та поширення (надання) інформації про кредитні операції банків та про стан виконання зобов'язань за такими операціями, аналіз і класифікацію кредитів.

Учасниками Кредитного реєстру є Нацбанк, банки України, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб або уповноважена особа Фонду в разі делегування їй повноважень стосовно банків, щодо яких Нацбанк прийняв рішення про віднесення до категорії неплатоспроможних або про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію.

Обмін інформацією щодо Кредитного реєстру між його учасниками здійснюється з використанням он-лайн сервісів, розміщених на зовнішніх веб-ресурсах Нацбанку.

У Положенні прописано порядок надання банком/Фондом інформації до Кредитного реєстру; порядок надання банкам інформації з Кредитного реєстру; механізм ведення Реєстру запитів/заяв до Кредитного реєстру; порядок отримання фізичною або юридичною особою інформації з Кредитного реєстру, коригування такої інформації.

Постанова набрала чинності 6 травня 2018 року у зв'язку з її опублікуванням на офіційному веб-сайті Нацбанку від 05.05.2018 р.

 

 

04.05.2018

МОЗ наказом від 09.02.2018 N 224 затвердило Перелік установ та організацій, які проводять роботи з гігієнічної регламентації небезпечних факторів.

Цей Перелік затверджено відповідно до ст. 9 Закону "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення".

Нагадаємо, що гігієнічній регламентації підлягає будь-який небезпечний фактор фізичної, хімічної, біологічної природи, присутній у середовищі життєдіяльності людини. Вона здійснюється з метою обмеження інтенсивності або тривалості дії таких факторів шляхом встановлення критеріїв їх допустимого впливу на здоров'я людини.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 26 лютого 2018 р. за N 239/31691 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

 

Врегульовано діяльність аукціонних комісій для продажу об'єктів малої та великої приватизації

Фонд державного майна наказом від 06.04.2018 N 486 затвердив:

Положення про діяльність аукціонної комісії для продажу об'єктів малої приватизації;

Положення про діяльність аукціонної комісії для продажу об'єктів великої приватизації.

Ці Положення, розроблені відповідно до ч. 4 ст. 15 і ч. 6 ст. 19 Закону "Про приватизацію державного і комунального майна", визначають порядок утворення аукціонної комісії для продажу об'єктів малої приватизації та аукціонної комісії для продажу об'єктів великої приватизації, їх повноваження, права та порядок роботи.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 27 квітня 2018 р. за N 529/31981 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

Удосконалено порядок взаємодії осіб під час розміщення інформації у базі даних НКЦПФР про ринок цінних паперів

НКЦПФР рішенням від 20.03.2018 N 163 внесла зміни до Положення щодо порядку взаємодії осіб, що зобов'язані розкривати інформацію на фондовому ринку, з особою, уповноваженою Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку на розміщення інформації в загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів.

Зокрема, уточнено, що Суб'єкт розкриття проходить процедуру реєстрації шляхом заповнення ідентифікаційного бланка Суб'єкта розкриття Інформації (далі - Ідентифікаційний бланк) на веб-сайті Загальнодоступної інформаційної бази даних про ринок цінних паперів у мережі Інтернет.

Ідентифікаційний бланк засвідчується підписом Суб'єкта розкриття (керівника чи уповноваженого представника) та подається або надсилається (засобами поштового або електронного зв'язку) Уповноваженій особі. Інформація, зазначена в електронній та паперовій формах Ідентифікаційного бланка, має бути ідентичною.

Суб'єкт розкриття - фіособа додатково надає копію документа, що посвідчує особу Суб'єкта розкриття.

Суб'єкт розкриття - юрособа - нерезидент додатково надає копію відповідного реєстраційного документа.

У робочі дні протягом 24 годин після отримання Уповноваженою особою паперової форми (електронної копії) Ідентифікаційного бланка Уповноважена особа надсилає на адресу електронної пошти Суб'єкта розкриття, вказану в Ідентифікаційному бланку, повідомлення про реєстрацію Суб'єкта розкриття в Загальнодоступній інформаційній базі даних про ринок цінних паперів та присвоєний Код доступу до Особистого кабінету.

Рішення зареєстровано в Міністерстві юстиції 12 квітня 2018 р. за N 443/31895 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

 

Нацбанк постановою від 02.05.2018 N 47 вніс зміну до пункту 5 розд. I Положення про організацію та проведення інспекційних перевірок.

Постановою уточнено, що планові інспекційні перевірки об'єктів перевірки здійснюються відповідно до затвердженого Правлінням Нацбанку плану інспекційних перевірок, складеного на підставі ризик-орієнтованого підходу.

Нагадаємо, що згідно з попередньою редакцією пункту 5 розд. I Положення планові інспекційні перевірки об'єктів перевірки здійснювалися відповідно до затвердженого Правлінням Нацбанку плану інспекційних перевірок не рідше одного разу на 36 місяців.

Постанова набрала чинності 4 травня 2018 року у зв'язку з її опублікуванням на офіційному веб-сайті Нацбанку від 03.05.2018 р.

 

 

03.05.2018

Вища рада правосуддя рішенням від 19.04.2018 N 1200/0/15-18 затвердила Порядок ведення Єдиного державного реєстру судових рішень.

Єдиний державний реєстр судових рішень - державна інформаційна система, що входить до складу Єдиної судової інформаційної системи і забезпечує збирання, облік (реєстрацію), накопичення, зберігання, захист, пошук та перегляд інформаційних ресурсів Реєстру та їх образів.

 Порядок набирає чинності з дня його затвердження Вищою радою правосуддя та вводиться в дію з 1 жовтня 2018 року.

 

 

02.05.2018

Нацбанк постановою від 26.04.2018 N 44 затвердив зміни до Положення про застосування Національним банком України стандартних інструментів регулювання ліквідності банківської системи.

Викладено у новій редакції положення, якими визначаються загальні умови проведення операцій з рефінансування банків, порядок надання кредитів овернайт та порядок надання кредитів рефінансування.

Скасовано постанову Нацбанку від 27.12.2017 N 144 "Про затвердження Змін до Положення про застосування Національним банком України стандартних інструментів регулювання ліквідності банківської системи".

Постанова N 44 набрала чинності 28 квітня 2018 року у зв'язку з її опублікуванням на офіційному веб-сайті Нацбанку від 27.04.2018 р. При цьому зміни до Положення, що передбачені цією постановою, набирають чинності з 1 серпня 2018 року.

 

 

Нацбанк постановою від 26.04.2018 N 45 удосконалив порядок видачі та використання індивідуальних валютних ліцензій

Національний банк вніс зміни до Положення про порядок отримання резидентами кредитів, позик в іноземній валюті від нерезидентів і надання резидентами позик в іноземній валюті нерезидентам, Положення про порядок видачі Національним банком України індивідуальних ліцензій на розміщення резидентами (юридичними та фізичними особами) валютних цінностей на рахунках за межами України та Положення про функціонування автоматизованої інформаційної системи Національного банку України "Реєстр індивідуальних ліцензій на здійснення фізичними особами валютних операцій".

Постановою передбачено, зокрема, такі зміни:

1) спрощено порядок видачі електронних ліцензій на здійснення фізособами валютних операцій. Так, до переліку документів, необхідних для отримання таких ліцензій, додається можливість подання на підтвердження джерел походження коштів документів, що стосуються результатів підприємницької діяльності або продажу рухомого та/або нерухомого майна (податкової декларації про майновий стан і доходи, декларації платника єдиного податку фізособи-підприємця, договору про продаж рухомого та/або нерухомого майна). Нагадаємо, фізсоба може отримати е-ліцензію незалежно від того, є вона підприємцем чи ні, якщо метою отримання ліцензії є операції, не пов'язані з її підприємницькою діяльністю.

Також унормовується можливість отримання електронної ліцензії за рахунок коштів, що є спільною сумісною власністю подружжя. Для цього один з подружжя може на підтвердження походження коштів враховувати доходи другого із подружжя, якщо ці доходи належать до їх спільної сумісної власності;

2) банкам дозволено здійснювати операції з розміщення за кордоном валютних цінностей без індивідуальної ліцензії на будь-яких власних рахунках, а не лише на кореспондентських, як це було раніше;

3) встановлено виключення із загального порядку контролю за дотриманням максимальної процентної ставки за зовнішніми кредитами/позиками в інвалюті. Виключення стосується коштів, які залучаються резидентами-позичальниками від нерезидентів для кредитних проектів, що реалізуються за участі (у формі гарантування, страхування, поручительства) іноземної держави, за аналогією з виключенням, що вже застосовується для кредитних проектів за участі експортно-кредитних агентств.

Крім цього, Нацбанк уточнив перелік документів, необхідних для отримання індивідуальної ліцензії на розміщення юрособами чи фізособами-підприємцями коштів на рахунках за межами України. Перелік доповнено документами, що містять інформацію про рахунки, відкриті резидентом в уповноважених банках, та про його структуру власності і кінцевих бенефіціарних власників.

Постанова набрала чинності 28 квітня 2018 року у зв'язку з її опублікуванням на офіційному веб-сайті Нацбанку від 27.04.2018 р.

 

 

Кабмін постановою від 18.04.2018 N 324 затвердив Порядок надання тимчасової підтримки виробникам, що здійснюють комбіноване виробництво електричної та теплової енергії на теплоелектроцентралях.

Цей Порядок визначає:

умови та процедуру прийняття Кабміном рішення щодо надання тимчасової підтримки виробникам, що здійснюють комбіноване виробництво електричної та теплової енергії на теплоелектроцентралях (далі - виробники), для проведення їх реконструкції та/або модернізації;

вимоги до виробників щодо виконання їх зобов'язань з проведення реконструкції та/або модернізації теплоелектроцентралей;

зобов'язання виробників з проведення реконструкції теплоелектроцентралей, умови придбання послуги з підвищення ефективності комбінованого виробництва електричної та теплової енергії;

орієнтовну вартість проведення реконструкції та/або модернізації відповідно до проектної документації стадії "ТЕО";

умови перегляду Кабміном рішення про тимчасову підтримку виробника;

умови повернення коштів за надані послуги з підвищення ефективності комбінованого виробництва електричної та теплової енергії у разі недотримання виробниками своїх зобов'язань.

Дія Порядку не застосовується під час виконання зобов'язань з повернення інвестицій, залучених для фінансування проектів реконструкції та/або модернізації теплоелектроцентралей відповідно до міжнародних договорів України, або якщо процедура їх повернення визначена окремим рішенням Кабміну.

Постанова набрала чинності 28 квітня 2018 року у зв'язку з її опублікуванням в Урядовому кур'єрі від 28.04.2018 N 83.

 

 

Огляд інших нових нормативних актів України на головній сторінці http://www.cct.com.ua/

 

 

Повний текст нормативних документів містить

інформаційно-довідкова система "Зодчий"  (1200 грн.)

 Описание: Описание: Описание: Описание: Описание: Описание: Описание: Описание: Описание: Описание: Описание: Описание: http://www.cct.com.ua/images/image002.jpg

Нормативна база будівельних документів і стандартів

(СНИП, ГОСТ, ДБН, ДСТУ, ВСН)