Лицензионная АВК-5 ред. . 3.3.3. . от производителя (7200 грн. с НДС на 2 П.К.)
.
Бесплатно установка, обучение, обновление, консультации, обслуживание.
Нові надходження ДБН та ДСТУза 2017 рік


Звільнення за прогул: право, а не обов'язок<br>Запитання-відповіді від 15.05.2018

Співробітник не виходить на роботу без поважної причини тривалий час, заяв він ніяких не писав, заробітну плату йому не нараховують. Чи може співробітник значитися працівником підприємства, не відвідуючи роботу й не отримуючи зарплату? Які можуть виникнути питання з боку фіскальної служби, інспекції з праці щодо такого співробітника? Чи обов'язково його звільняти, якщо роботодавець не проти, щоб він значився на підприємстві без отримання зарплати?

Відповідно до ст. 1 Закону України від 24.03.95 р. № 108/95-ВР "Про оплату праці" заробітна плата - це винагорода, обчислена здебільшого в грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу. Отже, якщо працівник не виходить на роботу й не виконує свої трудові функції, то йому в такому випадку не виплачують і заробітну плату. Тому такий працівник може перебувати з підприємством у трудових відносинах і не отримувати заробітну плату, оскільки він не виконує жодної роботи.

Згідно з п. 4 ст. 40 Кодексу законів про працю України трудовий договір може бути розірвано з ініціативи власника або уповноваженого ним органу в разі прогулу (зокрема, відсутності на роботі більше трьох годин протягом робочого дня) без поважних причин.

Тобто власник або уповноважений ним орган може, а не зобов'язаний, розірвати трудовий договір із працівником, який вчинив прогул.

Звільнення за цією підставою допускають тільки в тому разі, якщо працівник скоїв прогул або був відсутній на роботі більше трьох годин протягом робочого дня без поважної причини.

Факт прогулу має бути зафіксовано шляхом складання акта, який є підставою для внесення відповідних відміток у табель обліку використання робочого часу працівників. У табелі проставляють відмітку "ПР" - прогул. Зазначимо, що перелік необхідних документів у цьому випадку жодним нормативним актом не затверджено, тому Ви можете розробити його самостійно у внутрішньому положенні по підприємству (наприклад, це може бути доповідна записка працівників про прогул, акт невиходу на роботу, письмове звернення до працівника з прохання пояснити причину відсутності на робочому місці, табелі обліку робочого часу з відміткою "ПР" тощо).

Зважаючи на те, що власник або уповноважений ним орган не зобов'язаний розривати трудовий договір із працівником, який вчинив прогул, то Ви можете його не звільняти, а й надалі обліковувати його на підприємстві як прогульника.

Щодо питань із боку контролюючих органів, то вони можуть бути такі:

З яких підстав працівнику не нараховують заробітну плату? (Підтвердженням правильності Ваших дій є табель обліку робочого часу, у якому зазначено, що працівник не виходить на роботу).

Чи оформлюєте Ви прогул відповідними актами про прогул (неявку), доповідними та пояснювальними записками?

Чи здійснили Ви якісь дії щодо з'ясування підстав прогулу та отримання пояснень від прогульника: звернення до працівника з метою отримання причини прогулів (у вигляді листа, врученого особисто, або шляхом поштового відправлення з повідомленням про вручення)?
 
 

Дата підготовки 07.05.2018

Тексты нормативных документов см. в справочной системе
"Юрист+Закон" 70 грн (возможна работа и обновление на USB-flash-накопителе без установки на компьютер).
044-3316318, 050-3305400, 063-1526127, 068-2017762

авк3 авк5 авк-5 3.3.1. официальный сайт АВК-5 3.3.1. бесплатно обновление скачать бесплатно
авк3 авк5 авк-5 созидатель
авк3 авк5 авк-5 3.1.1 ключ таблетка
авк3 авк5 авк-5 3.1.5 ключ
авк3 авк5 авк-5 3.1.6 ключ
авк3 авк5 авк-5 группа поддержки
авк3 авк5 авк-5 скачать бесплатно
авк3 авк5 авк-5 3.1.0 скачать бесплатно
авк3 авк5 авк-5 3.1.1 скачать бесплатно
авк3 авк5 авк-5 3.1.5 скачать бесплатно
авк3 авк5 авк-5 3.1.6 скачать бесплатно