Кошторисний комплекс АВК-5 (9150 грн) Редакція 3.6.3 /ліцензія/

alt

АВК-5 купити від виробника:
Ліцензія АВК5 за 1 годину: копія на e-mail, оригінал поштою.
9150 грн. АВК-5 на 2 ПК + оновлення (1 рік)
3294 грн. АВК-5 на 1 ПК (додаткове робоче місце)
4500 грн. оновлення, другий рік

Збірник ДБН, ДСТУ "Зодчий" Держбуд України рекомендує в додаток до "АВК-5"
Детальніше...

17.05.2022

Зменшено регуляторне навантаження на кредитні спілки - постанова Нацбанку набрала чинності
З метою забезпечення безпеки та фінансової стабільності фінансової системи, запобігання кризовим явищам у період запровадження воєнного стану в Україні Нацбанк постановою від 10.05.2022 N 97 вніс зміни до своєї постанови від 06.03.2022 N 39 "Про врегулювання діяльності учасників ринку небанківських фінансових послуг, небанківських фінансових груп, учасників платіжного ринку, колекторських компаній та юридичних осіб, які отримали ліцензію на надання банкам послуг з інкасації", згідно з якими, зокрема:
кредитним спілкам дозволено визначати рівень прострочення договорів кредиту відповідно до нових умов договору кредиту, пов'язаних із реструктуризацією зобов'язань за таким договором;
кредитним спілкам продовжено до 18 місяців максимально можливий строк дії плану відновлення фінансової стабільності, а також знято обмеження на пролонгацію кредитних договорів, укладених із пов'язаними особами кредитної спілки;
Нацбанк може з власної ініціативи продовжувати строк виконання рішень про застосування заходів впливу, термін виконання яких припадає (припав) на період воєнного стану в Україні та 30 календарних днів із дня його припинення або скасування, щодо всіх учасників ринку небанківських фінансових послуг.
Постанова набрала чинності 11 травня 2022 року.

Перелік товарів критичного імпорту змінено
Кабмін постановою від 03.05.2022 N 553 вніс зміни до переліку товарів критичного імпорту, якими передбачено:
виключення окремих товарів з переліку;
доповнення переліку деякими товарами;
уточнення окремих позицій переліку.

Встановлено процедуру ведення реєстру постачальників електронних комунікаційних мереж та послуг
НКЕК постановою від 20.04.2022 N 30 затвердила Порядок ведення реєстру постачальників електронних комунікаційних мереж та послуг та його форму. br> Порядок встановлює процедуру подання повідомлення про початок здійснення діяльності у сфері електронних комунікацій до НКЕК та ведення реєстру постачальників електронних комунікаційних мереж та послуг. br> Реєстр є частиною електронної регуляторної платформи. br> Подання повідомлення, інших документів, передбачених цим Порядком, та ведення Реєстру забезпечує електронна регуляторна платформа. br> Також затверджено Орієнтовний перелік видів електронних комунікаційних послуг. br> Постанова зареєстрована в Міністерстві юстиції 07 травня 2022 р. за N 502/37838 та набирає чинності з дня її офіційного опублікування.

Затверджено форму посвідчення розповсюджувача державної лотереї
КРАІЛ рішенням від 08.04.2022 N 124 затвердила форму посвідчення розповсюджувача державної лотереї.
Згідно з ч. 3 ст. 9 Закону "Про державні лотереї в Україні" юридичні або фізичні особи мають право здійснювати розповсюдження державної лотереї за наявності посвідчення, виданого оператором державних лотерей, форма якого визначається Уповноваженим органом.
Рішення зареєстровано в Міністерстві юстиції 06 травня 2022 р. за N 499/37835 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

МОЗ внесло зміни до низки НПА щодо забезпечення функціонування сфери охорони здоров'я у період воєнного стану
МОЗ наказом від 03.05.2022 N 727 затвердило зміни до низки власних НПА щодо забезпечення функціонування сфери охорони здоров'я у період воєнного стану.
Наказ МОЗ від 19.07.2005 N 360 "Про затвердження Правил виписування рецептів на лікарські засоби і вироби медичного призначення, Порядку відпуску лікарських засобів і виробів медичного призначення з аптек та їх структурних підрозділів, Інструкції про порядок зберігання, обліку та знищення рецептурних бланків" доповнено нормами, якими установлено, що на період дії воєнного стану на території України у разі відсутності технічної можливості виписування електронних рецептів на лікарські засоби, які підлягають реімбурсації, рецепти на зазначені лікарські засоби можуть виписуватися в паперовій формі відповідно до Правил виписування рецептів на лікарські засоби і вироби медичного призначення.
Відпуск лікарських засобів, які підлягають реімбурсації, здійснюється відповідно до виду пред'явленого рецепту. При відпуску лікарського засобу, який підлягає реімбурсації, за паперовим рецептом аптечний заклад обліковує його у паперовій формі та включає до зведеного звіту, який подається до Національної служби здоров'я України 1 та 14 числа кожного місяця.
Рецепти на лікарські засоби, які мають право виписувати лікарі, які надають первинну медичну допомогу, в тому числі лікарські засоби, які підлягають реімбурсації, виписуються зазначеними лікарями незалежно від наявності у пацієнта (його законного представника) укладеної відповідно до Порядку вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу декларації з відповідним лікарем.
У разі виписування рецептів на лікарські засоби, які підлягають реімбурсації, та їх відпуску згідно з вищезгаданими нормами, положення Правил виписування рецептів на лікарські засоби і вироби медичного призначення та Порядку відпуску лікарських засобів і виробів медичного призначення з аптек та їх структурних підрозділів щодо виписування рецептів виключно в електронній формі через електронну систему охорони здоров'я стосовно лікарських засобів, які підлягають реімбурсації, не застосовуються.
Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 10 травня 2022 р. за N 504/37840, набрав чинності 10 травня 2022 року та застосовується з 24 лютого 2022 року, за винятком окремих змін, які набрали чинності 12 травня 2022 року

З 27 травня запрацює оновлений Порядок подання інформаційного повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій, спричинених військовою агресією РФ
Кабмін постановою від 29.04.2022 N 505 виклав у новій редакції Порядок подання інформаційного повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації.
Інформаційне повідомлення може бути подане до Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації:
1) самостійно особою:
засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі - Портал Дія) у порядку, визначеному п. 7 і 8 Порядку;
з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) у разі наявності реєстраційного номера облікової картки платника податків у порядку, визначеному п. 7 Порядку;
2) через адміністратора центру надання адміністративних послуг або нотаріуса у порядку, визначеному п. 9 Порядку.
Подання інформаційного повідомлення здійснюється незалежно від місця проживання чи перебування фізособи або місцезнаходження юрособи.
Постанова набирає чинності з 27 травня 2022 року, за винятком окремих змін.

Кабмін затвердив Порядок зарахування акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах
Кабмін України Постановою від 03.05.2022 N 515 "Деякі питання зарахування акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах" затвердив Порядок зарахування акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, до відповідних бюджетів місцевого самоврядування.
Постанова набирає чинності з дня її опублікування та застосовується з 1 травня 2022 року.

Змінено Порядок ліцензування видів господарської діяльності, держрегулювання яких здійснюється НКРЕКП
НКРЕКП постановою від 26.04.2022 N 405 внесла зміни до Порядку ліцензування видів господарської діяльності, державне регулювання яких здійснюється Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
Посадовим особам НКРЕКП забороняється вимагати від здобувача ліцензії документи та інформацію, які органи державної влади не можуть вимагати відповідно до ч. 7 ст. 9 Закону "Про адміністративні послуги".
Ліцензіат зобов'язаний повідомляти НКРЕКП про всі зміни даних, зазначених у заяві, документах та відомостях, що додавалися до заяви про отримання ліцензії, протягом строку, встановленого ліцензійними умовами, але не більше одного місяця з дня, наступного за днем їх настання, крім:
інформації про зміну керівника ліцензіата - юрособи та/або назви його посади;
інформації про зміну банківських рахунків;
інформації про збільшення площі приміщень, які зазначалися у відомостях про засоби провадження господарської діяльності, та/або про додаткові номери телефонів, факсів, e-mail ліцензіата.
Постанова набрала чинності 29 квітня 2022 року.

Мінінфраструктури закрило морські порти Бердянськ, Маріуполь, Скадовськ та Херсон
У зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України та неможливістю здійснення обслуговування суден і пасажирів, проведення вантажних, транспортних та інших пов'язаних з цим видів господарської діяльності, робіт, забезпечення належного рівня безпеки судноплавства, дотримання вимог міжнародних договорів України, забезпечення охорони навколишнього природного середовища Мінінфраструктури наказом від 28.04.2022 N 256 закрило морські порти Бердянськ, Маріуполь, Скадовськ, Херсон.
Ці морські порти закрито з дня набрання чинності наказом (29 квітня 2022 року) до відновлення контролю над ними.

Про деякі питання діяльності у сфері комунальних послуг у зв'язку із введенням воєнного стану
Протягом дії воєнного стану в Україні, але не раніше завершення поточного опалювального періоду, органам, уповноваженим встановлювати тарифи, рекомендовано не підвищувати тарифи на теплову енергію (її виробництво, транспортування та постачання), у тому числі тарифи на теплову енергію, вироблену з використанням альтернативних джерел енергії, послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води, централізованого водопостачання та централізованого водовідведення для населення та застосовувати їх до споживача (населення) на рівні тарифів, що застосовувалися станом на 24 лютого 2022 року. Це положення застосовується з 1 червня 2022 року.
Про це йдеться у постанові Кабміну від 29.04.2022 N 502 "Деякі питання регулювання діяльності у сфері комунальних послуг у зв'язку із введенням в Україні воєнного стану".
Тимчасово, на період дії воєнного стану в Україні, суб'єктам господарювання у сфері теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення, ліцензування діяльності яких здійснюють Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації, рекомендовано:
призупинити виконання погоджених в установленому порядку інвестиційних програм, а кошти, передбачені для зарахування на поточні рахунки із спеціальним режимом використання для проведення розрахунків за інвестиційними програмами, спрямовувати на оплату енергоносіїв та погашення інших зобов'язань для забезпечення стабільної діяльності таких суб'єктів господарювання;
відтермінувати розроблення, погодження та затвердження інвестиційних програм.
Постанова набирає чинності з дня її опублікування і застосовується з 24 лютого 2022 року, за винятком вищезгаданого положення, яке застосовується з 1 червня 2022 року.

Нацбанк зняв деякі обмеження щодо зміни місцезнаходження відокремлених підрозділів банків під час воєнного стану
Нацбанк постановою від 29.04.2022 N 85 вніс зміну до Правила роботи банків у зв'язку з введенням в Україні воєнного стану.
Банки протягом періоду дії воєнного стану та 30 календарних днів після його припинення чи скасування мають право приймати рішення про зміну місцезнаходження відокремлених підрозділів без урахування вимог п. 441 гл. 54 розд. VIII Положення про ліцензування банків.
Постанова набрала чинності 2 травня 2022 року.

Скорочено ліміти відкритої валютної позиції для банків та уточнено низку валютних обмежень
Нацбанк постановою від 29.04.2022 N 88 вніс зміни до своєї постанови від 24.02.2022 N 18 "Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану", згідно з якими, зокрема:
1) з 4 травня 2022 року скорочено ліміти відкритої довгої та короткої валютної позиції банків із 15% до 5% від їхнього регулятивного капіталу (з урахуванням рішення Нацбанку від 30.04.2022 N 208-рш);
2) банкам заборонили видачу ощадних сертифікатів, що номіновані в іноземній валюті;
3) банкам тимчасово забороняється укладати низку деривативних контрактів грошового ринку (крім свопів), а саме:
контрактів, на підставі яких виникають обов'язки у сторін цього контракту щодо купівлі, продажу іноземної валюти або банківських металів за гривню;
контрактів, базовим показником яких є курс іноземної валюти до гривні, валютний індекс (курси кількох валют) виражений в гривні або ціна на банківські метали в гривні;
4) уточнено порядок визначення банками-емітентами курсу гривні до іноземних валют під час здійснення операцій із використанням електронних платіжних засобів. Зокрема:
- курс гривні до іноземної валюти не має перевищувати більш ніж на 10% офіційний курс Націбанку (який діє в день відображення банком операції) у разі списання з рахунку клієнта коштів у гривні, якщо міжбанківський переказ за такою операцією клієнта здійснюється в іноземній валюті;
- курс гривні до іноземної валюти має дорівнювати або бути вищим за офіційний курс Нацбанку (який діє в день відображення банком операції):
у разі списання з рахунку клієнта коштів у іноземній валюті, якщо міжбанківський переказ за такою операцією клієнта здійснюється в гривні;
у разі зарахування на рахунок клієнта коштів у національній валюті, якщо міжбанківський переказ за такою операцією здійснюється в іноземній валюті.
Постанова набрала чинності 30 квітня 2022 року.