Лицензионная АВК-5. Бесплатно установка, обучение, обновление.

alt

Лицензионная "АВК-5" ред. 3.5.3.
Стоимость 9150 грн. с НДС. на 2 компьютера
Стоимость одного дополнительного рабочего места 3294 грн.
Стоимость обслуживания (второй год) 4500 грн.
Бесплатно сопровождение, обучение, обновление, поддержка, консультации.
Установка и начальное обучение АВК-5 БЕСПЛАТНО.
Обновление АВК-5 скачать бесплатно без регистрации (ред. 3.5.3. и далее, 1 год)
Сборник ДБН, ДСТУ "Зодчий" в дополнение к "АВК-5"
Подробнее...

Новини законодавства

24.11.2020

Встановлено вимоги до розроблення схем теплопостачання населених пунктів
Мінрегіон наказом від 02.10.2020 N 235 затвердив Методику розроблення схем теплопостачання населених пунктів України.
Ця Методика встановлює вимоги до розроблення схем теплопостачання населених пунктів, їх змісту, форми, порядку розроблення.
Методика застосовується при розробленні схем теплопостачання населених пунктів з кількістю жителів більш як 20 тисяч.
Орган місцевого самоврядування забезпечує розроблення схеми теплопостачання відповідного населеного пункту. Схема теплопостачання населеного пункту розробляється на розрахунковий період 10 років. Періодичний перегляд схеми теплопостачання здійснюється щонайменше один раз на 5 років.
Розроблення схем теплопостачання здійснюється юридичною особою, яка має у своєму складі сертифікованих відповідальних виконавців робіт, що згідно із законодавством оформили кваліфікаційний сертифікат, який підтверджує спроможність виконання робіт щодо об'єктів відповідного класу наслідків (відповідальності), або фізичною особою, яка згідно із законодавством має такий кваліфікаційний сертифікат, відповідно до цієї Методики та технічного завдання.
Обсяг робіт розробника схеми теплопостачання населеного пункту визначається в технічному завданні, що розробляється та затверджується органом місцевого самоврядування відповідно до цієї Методики та є додатком до договору на її розроблення.
Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 18 листопада 2020 р. за N 1144/35427 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Змінилася гранична нижня межа обов'язкової купівлі електроенергії на ринку "на добу наперед" для оператора системи передачі та операторів систем розподілу
НКРЕКП постановою від 20.11.2020 N 2139 знизила граничну нижню межу обов'язкової купівлі електричної енергії на ринку "на добу наперед" для оператора системи передачі та операторів систем розподілу, що встановлена постановою НКРЕКП від 17.12.2019 N 2896.
Уточнено, що для оператора системи передачі та операторів систем розподілу в кожному розрахунковому періоді установлено граничну нижню межу обов'язкової купівлі електричної енергії на ринку "на добу наперед" з метою компенсації технологічних втрат електричної енергії на її передачу та розподіл електричними мережами в розмірі 50 % (раніше було - 80 %) від обсягу фактичних технологічних втрат електричної енергії на її передачу або розподіл електричними мережами в цьому розрахунковому періоді.
Постанова набрала чинності 21 листопада 2020 року.

Терміни подання звітів про підзвітні рахунки перенесено
Мінфін повідомив, що відповідно до п. 1 ст. 8 Угоди між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки для поліпшення виконання податкових правил й застосування положень закону США "Про податкові вимоги до іноземних рахунків" (FATCA) у зв'язку із виникненням труднощів у запровадженні цієї Угоди та з урахуванням пандемії COVID-19 Міністерство провело консультації з компетентним органом США - Службою внутрішніх доходів США щодо перенесення для України строку подання звітності.
Листом від 12.11.2020 Служба внутрішніх доходів США повідомила Мінфін про перенесення для України строку подання звітів про підзвітні рахунки (за звітні періоди з 2014 року по 2019 рік) до 30 вересня 2021 року. Отже, для ДПС України, яка є компетентним органом для цілей автоматичного обміну інформацією в рамках Угоди, строки подання до Служби внутрішніх доходів США звітів про підзвітні рахунки за 2014 - 2019 роки продовжено до 30 вересня 2021 року.
Враховуючи зазначене та відповідно до п. 69.8.3 ст. 69 Податкового кодексу, фінансові агенти зобов'язані подати до ДПС України (центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику) звіти про підзвітні рахунки за 2020 рік та інформацію, яка стосується звітних періодів з 2014 по 2019 роки, до 1 вересня 2021 року.

Визначено порядок здійснення клеймування ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів
З метою приведення нормативно-правового акта у відповідність до законодавства Мінфін наказом від 07.09.2020 N 547 виклав у новій редакції Інструкцію про здійснення державного експертно-пробірного контролю за якістю дорогоцінних металів, вставок дорогоцінного каміння, виробів з них та матеріалів, що містять дорогоцінні метали та вставки дорогоцінного каміння (нова назва документа - Інструкція про порядок здійснення клеймування ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, про проведення випробування та експертиз дорогоцінних металів, виробів з них, вставок дорогоцінного каміння, музейних предметів, які містять дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння, відбитків державних пробірних клейм).
Положення цієї Інструкції є обов'язковими для казенних підприємств пробірного контролю, юридичних та фізичних осіб, які є суб'єктами господарювання (далі - суб'єкти господарювання), а також для фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання і які подають вироби з дорогоцінних металів на клеймування до казенних підприємств пробірного контролю, суб'єктів господарювання з правом клеймування державним пробірним клеймом виробів з дорогоцінних металів власного виробництва - у частині розд. II та V Інструкції, за винятком вимог, що не належать до їх компетенції.
Казенні підприємства пробірного контролю, які належать до сфери управління Мінфіну, здійснюють обов'язкове клеймування ювелірних та побутових виробів, виготовлених з дорогоцінних металів, випробування, контрольні аналізи та експертизи матеріалів, ювелірних та побутових виробів, що містять дорогоцінні метали, експертизу вставок дорогоцінного каміння, музейних предметів, які містять дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння.
Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 12 листопада 2020 р. за N 1126/35409 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Визначено процедуру обліку прийняття і видачі працівниками Національної поліції тимчасово затриманих ТЗ, що зберігаються на спеціальних майданчиках і стоянках
МВС наказом від 28.08.2020 N 633 затвердило Порядок обліку прийняття і видачі тимчасово затриманих транспортних засобів, що зберігаються на спеціальних майданчиках і стоянках.
Цей Порядок визначає процедуру ведення обліку прийняття і видачі працівниками уповноважених підрозділів Національної поліції тимчасово затриманих транспортних засобів, що зберігаються на спеціальних майданчиках і стоянках, функціонування яких забезпечується Національною поліцією.
Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 19 листопада 2020 р. за N 1148/35431 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Застосовано спеціальні заходи щодо імпорту в Україну полімерних матеріалів незалежно від країни походження та експорту
Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі повідомила про прийняте нею рішення від 20.11.2020 N СП-466/2020/4411-03, згідно з яким застосовано спеціальні заходи щодо імпорту в Україну товару незалежно від країни походження та експорту за таким описом:
полівінілхлорид суспензійний, з Константою Фікентчера в межах від 64 до 69 (значення в сертифікаційних документах з Константою Фікентчера, К 64 - 69), що може класифікуватись за кодом 3904 10 00 00 згідно з УКТЗЕД, крім полівінілхлориду емульсійного та мікросуспензійного; та
поліетилен у гранулах білого кольору (без додавання барвників або пігментів) 2 - 5 мм з питомою густиною більше 0,940 г/см3 і водночас показником текучості розплаву (ПТР) 5 - 17 грам / 10 хвилин при навантаженні 21,6 кгс, або показником текучості розплаву (ПТР) 0,34 - 0,37 грам/10 хвилин при навантаженні 5,0 кгс або показником текучості розплаву (ПТР) 0,06 - 0,08 грам / 10 хвилин при навантаженні 2,16 кгс, що може класифікуватися за кодом 3901 20 90 00 згідно з УКТЗЕД.
Спеціальні заходи застосовано строком на 3 роки шляхом запровадження спеціального мита у розмірі:
з дня застосування спеціальних заходів - 12,4 %;
через 12 місяців із дня застосування спеціальних заходів - 12,0 %;
через 24 місяці з дня застосування спеціальних заходів - 11,5 %.
Дія спеціальних заходів не поширюється на імпорт в Україну товару походженням з таких країн: Республіка Ісландія, Князівство Ліхтенштейн, Королівство Норвегія, Швейцарська Конфедерація, Чорногорія, Азербайджанська Республіка, Республіка Вірменія, Республіка Білорусь, Республіка Казахстан, Киргизька Республіка, Республіка Молдова, Республіка Таджикистан, Туркменістан, Ісламська Республіка Афганістан, Ангола, Бангладеш, Бенін, Бутан, Буркіна-Фасо, Бурунді, Камбоджа, Центральноафриканська Республіка, Чад, Союз Коморських Островів, Демократична Республіка Конго, Джибуті, Держава Еритрея, Федеративна Демократична Республіка Ефіопія, Гамбія, Гвінея, Гвінея-Бісау, Гаїті, Республіка Кірибаті, Лаоська Народно-Демократична Республіка, Королівство Лесото, Республіка Ліберія, Мадагаскар, Малаві, Малі, Мавританія, Мозамбік, М'янма, Непал, Нігер, Руанда, Демократична Республіка Сан-Томе і Принсіпі, Сенегал, Сьєрра-Леоне, Соломонові Острови, Федеративна Республіка Сомалі, Республіка Південний Судан, Республіка Судан, Демократична Республіка Східний Тимор, Того, Тувалу, Уганда, Об'єднана Республіка Танзанія, Вануату, Єменська Республіка, Замбія.
Припинено дію попередніх спеціальних заходів щодо імпорту в Україну полімерних матеріалів незалежно від країни походження та експорту, застосованих рішенням Комісії від 22.06.2020 N СП-451/2020/4411-03.

Держконтроль за якістю ліків: удосконалено правове регулювання
МОЗ наказом від 12.10.2020 N 2311 внесло зміни до низки власних НПА з метою удосконалення правового регулювання державного контролю за якістю лікарських засобів у сфері обігу лікарських засобів та приведення їх у відповідність до чинного законодавства.
Змінами до Порядку контролю якості лікарських засобів під час оптової та роздрібної торгівлі уточнено, що за наявності в суб'єкта господарювання більше одного аптечного закладу в плані термінових дій визначаються порядок одержання уповноваженими особами аптечних закладів інформації про лікарські засоби, обіг яких заборонено в Україні, незареєстровані в Україні лікарські засоби та розподіл обов'язків й узгодження дій уповноважених осіб аптечних закладів у частині надання інформації до територіального органу центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну політику у сферах контролю якості та безпеки лікарських засобів, у тому числі медичних імунобіологічних препаратів, медичної техніки і медичних виробів, та обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, протидії їх незаконному обігу, про виявлені неякісні лікарські засоби (за виключенням лікарських засобів, термін придатності яких минув); лікарські засоби, обіг яких заборонено в Україні; лікарські засоби, стосовно яких виникла підозра у фальсифікації; незареєстровані лікарські засоби.
Також уточнено, що кожен суб'єкт господарювання, який має ліцензію на провадження господарської діяльності з оптової торгівлі лікарськими засобами, повинен забезпечити проведення вхідного контролю якості лікарських засобів.
Вхідний контроль якості лікарських засобів, що надходять до суб'єкта господарювання, здійснює уповноважена особа, призначена наказом керівника суб'єкта господарювання. До компетенції уповноваженої особи належать підготовка та оформлення висновку вхідного контролю якості лікарських засобів з відміткою про передачу їх до реалізації (відпуску).
Порядок також доповнено нормою, згідно з якою для великих об'ємів карантинного товару допускається розміщення його в загальній зоні зберігання за умови забезпечення чіткого сигнального маркування карантинної продукції та додаткових засобів безпеки (в тому числі з використанням електронних систем обліку), які запобігають відвантаженню карантинного товару, що визначені в стандартних операційних процедурах та законодавстві.
Крім цього, внесено зміни до Порядку проведення галузевої атестації лабораторій з контролю якості та безпеки лікарських засобів, Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення законодавства України щодо забезпечення якості лікарських засобів, Порядку здійснення контролю за відповідністю імунобіологічних препаратів, що застосовуються в медичній практиці, вимогам державних і міжнародних стандартів, Правил зберігання та проведення контролю якості лікарських засобів у лікувально-профілактичних закладах та Порядку встановлення заборони (тимчасової заборони) та поновлення обігу лікарських засобів на території України.
Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 19 листопада 2020 р. за N 1150/35433 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.