Кошторисний комплекс АВК-5 (12000 грн) ред. 3.10.0. /ліцензія/
АВК-5 купити від виробника:
Ліцензія АВК5 за 1 годину: копія на e-mail, оригінал поштою.
12000 грн. АВК-5 на 2 ПК + оновлення (1 рік)
4200 грн. АВК-5 на 1 ПК (додаткове робоче місце)
6000 грн. оновлення, другий рік
Безкоштовний супровід, навчання, оновлення, підтримка, консультації.
Встановлення та початкове навчання АВК-5 БЕЗКОШТОВНО
Оновлення АВК-5 скачати безкоштовно без реєстрації (ред. 3.9.4. і далі, 1 рік)

Воєнний стан та загальну мобілізацію продовжено на 90 діб - підписано закони
Президент підписав Закони:
- від 16.04.2025 N 4356-IX "Про затвердження Указу Президента України "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні", яким передбачено продовження строку дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 9 травня 2025 року строком на 90 діб. Закон набирає чинності з 19 квітня 2025 року;
- від 16.04.2025 N 4357-IX "Про затвердження Указу Президента України "Про продовження строку проведення загальної мобілізації", яким передбачено продовження з 9 травня 2025 року строку проведення загальної мобілізації на 90 діб. Закон набирає чинності з 9 травня 2025 року.
Martial law and general mobilization extended for 90 days - laws signed
The President signed the Laws:
- dated 16.04.2025 N 4356-IX "On approval of the Decree of the President of Ukraine "On extension of the term of martial law in Ukraine", which provides for the extension of the term of martial law in Ukraine from 05:30 on May 9, 2025 for a period of 90 days. The Law shall enter into force on April 19, 2025;
- dated 16.04.2025 N 4357-IX "On approval of the Decree of the President of Ukraine "On extension of the term of general mobilization", which provides for the extension of the term of general mobilization from May 9, 2025 for 90 days. The Law shall enter into force on May 9, 2025.
Держпраці щодо непоширення трудових відносин на іншу юрособу, яка є засновником роботодавця
Держпраці розглянула питання щодо поширення трудових відносин на іншу юрособу, яка є засновником роботодавця, та повідомила, зокрема, наступне.
Поширення трудових відносин на іншу юрособу, яка є засновником роботодавця, законодавством не передбачено. Працівник юрособи може бути одночасно працівником двох юросіб лише за умови укладення окремого трудового договору з кожною юрособою - за основним місцем роботи та за сумісництвом.
Працівник юрособи, єдиним засновником якої є інша юрособа, не може вважатися працівником засновника без належного оформлення трудових відносин відповідно до законодавства.
State Labor Service regarding the non-extension of employment relations to another legal entity that is the founder of the employer
The State Labor Service considered the issue of extending employment relations to another legal entity that is the founder of the employer, and reported, in particular, the following.
The legislation does not provide for the extension of employment relations to another legal entity that is the founder of the employer. An employee of a legal entity may simultaneously be an employee of two legal entities only if a separate employment contract is concluded with each legal entity - at the main place of work and at part-time work.
An employee of a legal entity, the sole founder of which is another legal entity, cannot be considered an employee of the founder without proper registration of employment relations in accordance with the legislation.
Проведення позапланових перевірок під час воєнного стану: роз'яснення Держпраці
Розглядаючи питання, пов'язані зі здійсненням позапланових заходів державного нагляду (контролю), Держпраці нагадала, що п. 1 постанови Кабміну від 13.03.2022 N 303 "Про припинення заходів державного нагляду (контролю) в умовах воєнного стану" припинено проведення планових заходів державного нагляду (контролю) на період воєнного стану.
Пунктом 2 Постанови N 303 встановлено, що за наявності загрози, що має негативний вплив на права, законні інтереси, життя та здоров'я людини, захист навколишнього природного середовища та забезпечення безпеки держави, а також для виконання міжнародних зобов'язань України протягом періоду воєнного стану дозволити здійснення позапланових заходів державного нагляду (контролю) на підставі рішень центральних органів виконавчої влади, що забезпечують формування державної політики у відповідних сферах.
Наказом Мінекономіки від 16.06.2023 N 5782 "Про здійснення позапланових заходів державного нагляду (контролю) протягом періоду воєнного стану" Держпраці протягом періоду воєнного стану дозволено проведення позапланових заходів у сфері охорони праці, гігієни праці, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю з підстав, визначених абз. 4, 5, 8 та 9 ч. 1 ст. 6 Закону "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", а саме:
- перевірка виконання суб'єктом господарювання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення попереднього заходу органом державного нагляду (контролю) (абз. 4 ч. 1 ст. 6 Закону);
- звернення фізичної особи (фізичних осіб) про порушення, що спричинило шкоду її (їхнім) правам, законним інтересам, життю чи здоров'ю, навколишньому природному середовищу чи безпеці держави, з додаванням документів чи їх копій, що підтверджують такі порушення (за наявності). Позаплановий захід у такому разі здійснюється територіальним органом державного нагляду (контролю) за наявністю погодження центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у відповідній сфері державного нагляду (контролю), або відповідного державного колегіального органу (абз. 5 ч. 1 ст. 6 Закону);
- доручення Прем'єр-міністра України про перевірку суб'єктів господарювання у відповідній сфері у зв'язку з виявленими системними порушеннями та/або настанням події, що має значний негативний вплив на права, законні інтереси, життя та здоров'я людини, захист навколишнього природного середовища та забезпечення безпеки держави (абз. 8 ч. 1 ст. 6 Закону);
- настання аварії, пожежі, смерті потерпілого внаслідок нещасного випадку або професійного захворювання, що було пов'язано з діяльністю суб'єкта господарювання (абз. 9 ч. 1 ст. 6 Закону).
Conducting unscheduled inspections during martial law: clarification from the State Labor Service
Considering issues related to the implementation of unscheduled state supervision (control) measures, the State Labor Service recalled that paragraph 1 of the Cabinet of Ministers' Resolution No. 303 dated March 13, 2022 "On the Termination of State Supervision (Control) Measures in Conditions of Martial Law" suspended the implementation of planned state supervision (control) measures for the period of martial law.
Paragraph 2 of Resolution No. 303 establishes that in the presence of a threat that has a negative impact on the rights, legitimate interests, life and health of a person, protection of the environment and ensuring the security of the state, as well as to fulfill Ukraine's international obligations during the period of martial law, unscheduled state supervision (control) measures may be allowed on the basis of decisions of central executive bodies that ensure the formation of state policy in relevant areas.
By order of the Ministry of Economy dated 16.06.2023 N 5782 "On carrying out unscheduled measures of state supervision (control) during the period of martial law", the State Labor Service is allowed to carry out unscheduled measures in the field of labor protection, occupational hygiene, as well as on issues of supervision and control over compliance with labor legislation during the period of martial law on the grounds specified in paragraphs 4, 5, 8 and 9 of part 1 of article 6 of the Law "On the Basic Principles of State Supervision (Control) in the Sphere of Economic Activity", namely:
- verification of the implementation by a business entity of regulations, orders or other administrative documents on eliminating violations of legislative requirements issued based on the results of the previous measure by the state supervision (control) body (paragraph 4 of part 1 of article 6 of the Law);
- an appeal by an individual (individuals) about a violation that caused harm to his (their) rights, legitimate interests, life or health, the environment or the security of the state, with the addition of documents or copies thereof confirming such violations (if any). In such a case, an unscheduled measure is carried out by the territorial body of state supervision (control) with the consent of the central executive body that implements state policy in the relevant area of state supervision (control), or the relevant state collegial body (paragraph 5, part 1, article 6 of the Law);
- an order of the Prime Minister of Ukraine to inspect business entities in the relevant field in connection with the identified systemic violations and/or the occurrence of an event that has a significant negative impact on the rights, legitimate interests, life and health of a person, protection of the environment and ensuring the security of the state (paragraph 8, part 1, article 6 of the Law);
- the occurrence of an accident, fire, death of a victim as a result of an accident or occupational disease, which was related to the activities of a business entity (paragraph 9, part 1, article 6 of the Law).
Нові ДБН, ДСТУ в ІПС "Зодчий"
Документ для ознайомлення:
Кошторисні норми України. Ресурсні елементні кошторисні норми на ремонтно-будівельні роботи. Збірник 5. Перегородки