Кошторисний комплекс АВК-5 (12000 грн) ред. 3.9.3. /ліцензія/
АВК-5 купити від виробника:
Ліцензія АВК5 за 1 годину: копія на e-mail, оригінал поштою.
12000 грн. АВК-5 на 2 ПК + оновлення (1 рік)
4200 грн. АВК-5 на 1 ПК (додаткове робоче місце)
4500 грн. оновлення, другий рік
Збірник ДБН, ДСТУ "Зодчий" Держбуд України рекомендує в додаток до АВК-5
Детальніше...
Положення про форму та зміст розрахункових документів та електронних розрахункових документів зазнало змін
Відповідно до Законів від 29.06.2023 N 3173-IX "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України у зв'язку із запровадженням електронної простежуваності обігу алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах", від 30.06.2023 N 3219-IX "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану", від 10.08.2023 N 3326-IX "Про внесення змін до Митного кодексу України та інших законів України щодо протидії незаконному обігу тютюнових виробів", ст. 8 Закону "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" Мінфін наказом від 22.11.2024 N 601 (з урахуванням наказу від 11.12.2024 N 632) затвердив зміни до Положення про форму та зміст розрахункових документів / електронних розрахункових документів.
Зокрема, Положення доповнено нормами, відповідно до яких:
- помилки та/або неточності в назві товару, що зазначена в розрахунковому документі, які не призводять до спотворення інформації про розрахункову операцію, не є підставою для визнання такого документа нерозрахунковим;
- для РРО фіскальний номер електронного розрахункового документа формується у вигляді послідовної нумерації розрахункових документів в межах терміну експлуатації РРО або послідовної нумерації розрахункових документів у межах однієї робочої зміни (в межах одного Z-звіту), при цьому унікальний номер чергового Z-звіту використовується як префікс номера розрахункового документа.
Для ПРРО фіскальний номер електронного розрахункового документа формується фіскальним сервером за алгоритмом, визначеним контролюючим органом;
- спрощена назва товару зазначається у випадку, визначеному абз. 2 п. 2 ст. 3 Закону "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".
Крім цього, внесено зміни до Порядку подання звітності, пов'язаної із використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) та Інструкції щодо заповнення Звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за формою N ЗВР-1.
Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 06 грудня 2024 р. за N 1873/43218 та набирає чинності з дня, наступного за днем його офіційного опублікування.
Установлено, що:
до 1 січня 2025 року дозволяється формування РРО, версії внутрішнього програмного забезпечення яких включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій до дня набрання чинності цим наказом, та ПРРО розрахункових документів / електронних розрахункових документів відповідно до вимог до форми і змісту розрахункових документів / електронних розрахункових документів, чинних на день офіційного опублікування цього наказу, в тому числі з урахуванням внесених цим наказом змін щодо можливості зазначення спрощеної назви товару, а також щодо уточнення випадків обов'язковості зазначення інформації про платіжну операцію при застосуванні електронного платіжного засобу (платіжної картки), крім випадків формування розрахункових документів при продажу алкогольних напоїв та/або тютюнових виробів магазинами безмитної торгівлі;
протягом 3 місяців з дня набрання чинності цим наказом у разі застосування при продажу алкогольних напоїв та/або тютюнових виробів магазинами безмитної торгівлі РРО, версії внутрішнього програмного забезпечення яких включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій до дня набрання чинності цим наказом, дозволяється формування фіскальних касових чеків та фіскальних видаткових чеків відповідно до вимог до форми і змісту розрахункових документів / електронних розрахункових документів, чинних на день офіційного опублікування цього наказу, за умови зазначення в таких документах реквізитів паспортного документа покупця (серії (за наявності), номера та країни видачі), перед якими друкуються великі літери "РПД", а також інформації про вагу одиниці тютюнового виробу (для сигарил, тютюну та тютюнових виробів, що реалізуються в наборі) та кількість тютюнових виробів в одиниці товару (пачці), міцність алкогольних напоїв та об'єм (у літрах) одиниці товару (пляшки) (для алкогольних напоїв).
Удосконалено положення процесуальних кодексів про судовий контроль за виконанням судових рішень
Президент підписав Закон від 21.11.2024 N 4094-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення положень про судовий контроль за виконанням судових рішень".
Серед іншого Законом передбачено внесення змін до Господарського процесуального кодексу, Цивільного процесуального кодексу, Кодексу адміністративного судочинства, згідно з яким, зокрема:
- уточнено порядок подання скарг на дії державних та приватних виконавців;
- суд, який розглянув справу як суд першої інстанції, за письмовою заявою стягувача може зобов'язати боржника подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення у господарських справах:
про захист ділової репутації;
що виникають з відносин, пов'язаних із захистом економічної конкуренції, обмеженням монополізму в господарській діяльності, захистом від недобросовісної конкуренції;
в інших спорах немайнового характеру;
- суд, який розглянув справу як суд першої інстанції, за письмовою заявою стягувача може зобов'язати боржника подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення в цивільних справах:
що виникають із трудових правовідносин;
що виникають із сімейних правовідносин;
щодо відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю фізособи, чи шкоди, заподіяної внаслідок вчинення кримінального правопорушення;
щодо відшкодування шкоди, заподіяної особі незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування, прокуратури або суду;
щодо відшкодування моральної шкоди;
щодо захисту прав споживачів;
щодо захисту честі, гідності та ділової репутації;
в інших спорах немайнового характеру;
- суд, який розглянув адміністративну справу як суд першої інстанції і ухвалив судове рішення, за письмовою заявою особи, на користь якої ухвалено судове рішення і яка не є суб'єктом владних повноважень, або за власною ініціативою може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
В адміністративних справах з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту та пільг за письмовою заявою заявника суд зобов'язує суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати звіт про виконання судового рішення;
- під час здійснення судового контролю за виконанням судового рішення суд може стягнути в дохід державного бюджету з відповідача, боржника чи їх керівників (якщо відповідачем, боржником є юрособа) штраф у сумі від 20 до 40 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Закон набрав чинності 19 грудня 2024 року, за винятком окремих змін, які набирають чинності з дня введення в дію Закону "Про лікарські засоби" від 28.07.2022 N 2469-IX.
Справи у судах першої, апеляційної та касаційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цим Законом, розглядаються з урахуванням особливостей, що діють після набрання чинності цим Законом.
оновлений список товарів військового призначення, міжнародні передачі яких підлягають держконтролю
Кабмін постановою від 10.12.2024 N 1425 виклав у новій редакції список товарів військового призначення, міжнародні передачі яких підлягають державному контролю.
Визначення окремих термінів, що використовуються у цьому Списку у лапках, наведені у розділі "Визначення окремих термінів, що використовуються в цьому Списку", розміщеному в кінці цього Списку.
В окремих випадах для зручності ідентифікації хімічних сполук або їх сумішей у цьому Списку зазначається їх назва та реєстраційний номер Хімічної реферативної служби (CAS - номер, Chemical Abstracts Service). Список поширюється на хімічні речовини з однаковою структурною формулою (включаючи гідрати) незалежно від назви чи номера CAS. Номери CAS наведені, щоб допомогти ідентифікувати певну хімічну речовину або суміш незалежно від номенклатури. Номери CAS не можуть використовуватись як унікальні ідентифікатори, оскільки деякі форми зазначених хімікатів мають різні номери CAS, а суміші, що містять хімікат із списку, також можуть мати різні номери CAS.
Постанова набрала чинності 18 грудня 2024 року.
З 1 січня 2025 року набирають чинності зміни до Правил складання та подання звітності учасниками ринку небанківських фінпослуг до Нацбанку
Нацбанк постановою від 10.12.2024 N 145 затвердив зміни до Правил складання та подання звітності учасниками ринку небанківських фінансових послуг до Національного банку України.
Змінами передбачено, зокрема, удосконалення звітності кредитних спілок, страховиків, фінансових компаній та ломбардів, а також упровадження звітності для небанківських фінансових груп.
Постанова набирає чинності з 1 січня 2025 року.
Визначення підприємств, які мають важливе значення для національної економіки в галузі сільського господарства: затверджено нові Критерії
Мінагрополітики наказом від 10.12.2024 N 4282 затвердило Критерії з визначення підприємств, установ та організацій, які мають важливе значення для національної економіки в галузі сільського господарства в особливий період.
Підставою для прийняття рішення про визначення підприємства, яке має важливе значення в галузі сільського господарства національної економіки в особливий період, є відповідність двом критеріям, зазначеним у п. 1 Критеріїв, із обов'язковим поданням Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску за останній звітний період, із підтвердженням контролюючого органу про прийняття цього Податкового розрахунку.
Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 12 грудня 2024 р. за N 1896/43241 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Зазначимо, що до цього наказу внесено деякі зміни наказом Мінагрополітики від 12.12.2024 N 4300.
Роздрібна торгівля ліками: уточнено порядок укладення договору про реімбурсацію
Кабмін постановою від 13.12.2024 N 1417 вніс зміни до Порядку укладення, зміни та припинення договору про реімбурсацію, відповідно до яких уточнено, що суб'єкти господарювання, які провадять діяльність з роздрібної торгівлі лікарськими засобами в аптечних закладах, зобов'язані укласти договір з НСЗУ з метою забезпечення відпуску споживачам лікарських засобів та/або медичних виробів згідно з умовами укладеного договору.
Крім цього, внесено зміни до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів), згідно з якими уточнено, що ліцензіат, який провадить діяльність з роздрібної торгівлі лікарськими засобами, укладає договір про реімбурсацію відповідно до Порядку укладення, зміни та припинення договору про реімбурсацію за формою, що затверджені постановою Кабміну від 27.02.2019 N 136 "Деякі питання щодо договорів про реімбурсацію".
Постанова набирає чинності з 1 липня 2025 року.
Нові ДБН, ДСТУ в ІПС "Зодчий"
Документ для ознайомлення:
Кошторисні норми України. Ресурсні елементні кошторисні норми на ремонтно-будівельні роботи. Збірник 5. Перегородки