Кошторисний комплекс АВК-5 (12000 грн) ред. 3.10.1. /ліцензія/
АВК-5 купити від виробника:
Ліцензія АВК5 за 1 годину: копія на e-mail, оригінал поштою.
12000 грн. АВК-5 на 2 ПК + оновлення (1 рік)
4200 грн. АВК-5 на 1 ПК (додаткове робоче місце)
6000 грн. оновлення, другий рік
Безкоштовний супровід, навчання, оновлення, підтримка, консультації.
Встановлення та початкове навчання АВК-5 БЕЗКОШТОВНО
Оновлення АВК-5 скачати безкоштовно без реєстрації (ред. 3.9.4. і далі, 1 рік)

Надання держпідтримки суб'єктам літакобудування: Уряд пропонує удосконалити законодавче регулювання
Кабмін зареєстрував у Верховні Раді проект Закону N 13299, яким пропонується внести зміни до Закону "Про розвиток літакобудівної промисловості".
Зокрема, передбачається закріплення у Законі понять "авіаційна техніка" та "державна підтримка літакобудівної промисловості".
Також пропонується визначити, що надання підтримки суб'єктам літакобудування за рахунок ресурсів держави чи місцевих ресурсів у будь-якій формі здійснюється з урахуванням положень Закону "Про державну допомогу суб'єктам господарювання".
Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної промислової політики, здійснюватиме заходи моніторингу у порядку, визначеному Кабміном, щодо використання коштів підприємствами, на які поширюється дія норм ст. 2 Закону, отриманих за рахунок ресурсів держави чи місцевих ресурсів у межах державної підтримки літакобудівної промисловості.
Суб'єкти літакобудування, які порушуватимуть порядок щодо використання коштів, визначений Кабміном, в частині звітування, виключатимуться Кабміном із затвердженого Переліку суб'єктів літакобудування, щодо яких запроваджено тимчасові заходи державної підтримки, за поданням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної промислової політики.
У випадку прийняття Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
Оновлено процедуру розгляду органами Пенсійного фонду скарг на рішення про накладення штрафу та нарахування пені
Пенсійний фонд постановою від 17.04.2025 N 14-1 виклав у новій редакції Порядок розгляду органами Пенсійного фонду України скарг на рішення про накладення штрафу, нарахування пені та заяв страхувальників при узгодженні ними вимоги про сплату недоїмки із сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (нова назва документа - Порядок розгляду органами Пенсійного фонду України скарг на рішення про накладення штрафу та нарахування пені).
Цей Порядок визначає процедуру подання та розгляду органами Пенсійного фонду скарг страхувальників при оскарженні рішень про нарахування пені та накладення фінансових санкцій, передбачених ч. 9 ст. 106 Закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (у редакції, що діяла до набрання чинності Законом "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування") (далі - Закон), скарг банків на рішення про накладення фінансових санкцій, передбачених ч. 10 ст. 106 Закону, та банків, організацій, які здійснюють виплату і доставку пенсій, на рішення про накладення штрафів, передбачених ч. 11 ст. 106 Закону.
Відмова в прийнятті скарги страхувальника, банку, організації, яка здійснює виплату і доставку пенсій, крім випадків, зазначених у розд. I Порядку, забороняється.
Постанова зареєстрована в Міністерстві юстиції 16 травня 2025 р. за N 750/44156 та набирає чинності з дня її офіційного опублікування.
ДПС роз'яснила питання, пов'язані із застосуванням окремих норм податкового законодавства
Розглядаючи питання, пов'язані із застосуванням окремих норм податкового законодавства, ДПС зазначила, зокрема, що:
- до контролюючої особи не будуть застосовані штрафні санкції за порушення, вчинені у період з 1 січня 2022 року та протягом дії воєнного стану в Україні по останній календарний день (включно) календарного місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано, за умови виконання контролюючою особою обов'язків, передбачених ст. 392 Податкового кодексу, протягом 6 місяців після припинення або скасування воєнного стану;
- контролююча особа зобов'язана подати до контролюючого органу копії фінансової звітності контрольованої іноземної компанії, завірені відповідно до вимог п. 5.26 Національного стандарту "Вимоги до оформлювання документів" (ДСТУ 4163:2020), разом зі Звітом про контрольовані іноземні компанії засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог закону щодо електронного документообігу та кваліфікованого електронного підпису та такий документ матиме юридичну силу, вважатиметься належним чином завіреним, оскільки особа, яка накладає електронний цифровий підпис, засвідчує достовірність інформації, що міститься в електронному документі, зокрема у фінансовій звітності контрольованої іноземної компанії.
Норми діючого законодавства не передбачають переклад на українську мову фінансової звітності, яка складена іноземною мовою, а також її апостилювання та нотаріального засвідчення;
- право на податковий кредит виникає після реєстрації в ЄРПН податкової накладної. Якщо її реєстрація зупинена, то на період зупинення термін формування податкового кредиту переривається.
Відлік такого терміну надалі починається з дати, зокрема, прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної;
- у разі порушення строків, визначених Кодексом для реєстрації в ЄРПН податкових накладних та/або розрахунків коригування до таких податкових накладних, складених за щоденними підсумками операцій з постачання товарів/послуг, застосування штрафних санкцій буде здійснюватися:
у розмірах, визначених п. 90 підрозд. 2 розд. XX Кодексу (в залежності від кількості днів прострочення), - щодо операцій, які оподатковуються за основною ставкою ПДВ або за ставкою 7,14 %;
у розмірі, визначеному абз. 7 п. 1201.1 ст. 1201 Кодексу (2 % від обсягу постачання (без ПДВ), але не більше 1020 гривень), - щодо операцій, які звільняються від оподаткування ПДВ або оподатковуються за нульовою ставкою;
- у разі якщо операції із надання подарунків гіг-спеціалістам (сертифікат та ноутбук), а також оплати навчання директору, підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб відповідно до розд. IV Кодексу або не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу згідно зі ст. 165 розд. IV Кодексу та/або не оподатковуються згідно з п. 170.7 ст. 170 розд. IV Кодексу, то такі операції не включаються до бази оподаткування резидентів Дія Сіті - платників на особливих умовах;
- у разі якщо ФОП має основне місце роботи і роботодавцем (не обов'язково за основним місцем роботи) сплачено страховий внесок у розмірі не менше мінімального страхового внеску, то така ФОП звільняється від сплати за себе єдиного внеску за відповідні місяці звітного періоду.
Нові ДБН, ДСТУ в ІПС "Зодчий"
Документ для ознайомлення:
Кошторисні норми України. Ресурсні елементні кошторисні норми на ремонтно-будівельні роботи. Збірник 5. Перегородки