Кошторисний комплекс АВК-5 (12000 грн) ред. 3.10.0. /ліцензія/

alt

АВК-5 купити від виробника:
Ліцензія АВК5 за 1 годину: копія на e-mail, оригінал поштою.
12000 грн. АВК-5 на 2 ПК + оновлення (1 рік)
4200 грн. АВК-5 на 1 ПК (додаткове робоче місце)
6000 грн. оновлення, другий рік

Безкоштовний супровід, навчання, оновлення, підтримка, консультації.
Встановлення та початкове навчання АВК-5 БЕЗКОШТОВНО
Оновлення АВК-5 скачати безкоштовно без реєстрації (ред. 3.9.4. і далі, 1 рік)

Законодавче регулювання виробництва та обігу дієтичних добавок удосконалено
Президент підписав Закон від 05.12.2024 N 4122-IX "Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення регулювання виробництва та обігу дієтичних добавок, врегулювання інших питань у сфері охорони здоров'я". Серед іншого Законом передбачено встановлення спеціальних вимог до дієтичних добавок. Зокрема, визначено, що оператор ринку, який має намір вперше ввести в обіг дієтичну добавку, зобов'язаний не менше ніж за 10 робочих днів до введення її в обіг повідомити компетентний орган про намір введення в обіг дієтичної добавки шляхом надсилання повідомлення. Разом з відповідним повідомленням оператор ринку подає зразок етикетки (стікера) фасованої дієтичної добавки державною мовою. У разі якщо дієтична добавка перебуває в обігу на території держави - члена ЄС або ЄАВТ, що є стороною Угоди про Європейську економічну зону, в якій законодавством визначено вимогу щодо отримання реєстрації/дозволу та/або надсилання повідомлень про введення в обіг/розміщення на ринку дієтичних добавок, до повідомлення також додаються відомості про компетентний орган, що був повідомлений про введення в обіг / розміщення на ринку або дозволив введення в обіг / розміщення на ринку дієтичної добавки на території відповідної держави, та копія такого повідомлення та/або дозволу / документа про реєстрацію, виданого компетентним органом такої держави. Повідомлення надсилається до компетентного органу в паперовій або електронній формі з дотриманням вимог Закону "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги". Компетентний орган протягом 10 робочих днів з дня отримання повідомлення вносить відомості про дієтичну добавку, крім конфіденційної інформації, до переліку повідомлень про намір першого введення в обіг дитячого харчування, дієтичних добавок, харчових продуктів для спеціальних медичних цілей та харчових продуктів для контролю ваги. Оператор ринку набуває право на введення в обіг дієтичних добавок з дня внесення повідомлення до переліку повідомлень про намір першого введення в обіг дитячого харчування, дієтичних добавок, харчових продуктів для спеціальних медичних цілей та харчових продуктів для контролю ваги. Дієтичні добавки можуть вводитися в обіг, пропонуватися до реалізації та реалізуватися кінцевому споживачеві виключно як фасований харчовий продукт. Для виробництва дієтичних добавок можуть використовуватися лише речовини, включені до переліку вітамінів, мінеральних речових та інших речовин і їх максимально допустимих доз, що дозволені до застосування в дієтичних добавках, з дотриманням максимально допустимих доз, встановлених зазначеним переліком. Закон опубліковано в газеті "Голос України" від 26.03.2025 N 59, набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, а саме з 27 березня 2025 року, та вводиться в дію через 6 місяців з дня набрання ним чинності, за винятком окремих змін, які вводяться в дію з 27 березня 2025 року.

Опубліковано Закон щодо підготовки, безперервного професійного розвитку та професійної діяльності за професіями у сфері охорони здоров'я
Президент підписав Закон від 12.02.2025 N 4246-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підготовки, безперервного професійного розвитку та професійної діяльності за професіями у сфері охорони здоров'я". Відповідно до Закону, зокрема, провадити професійну діяльність із надання медичної, фармацевтичної, реабілітаційної допомоги та здійснювати іншу професійну діяльність за професіями у сфері охорони здоров'я можуть особи, які мають відповідну професійну кваліфікацію у сфері охорони здоров'я. Особливості здійснення капеланської діяльності у сфері охорони здоров'я визначаються положенням, затвердженим центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я. Вимоги до компетентностей, обов'язків та професійних кваліфікацій працівників сфери охорони здоров'я визначаються професійними стандартами за професіями у сфері охорони здоров'я, затвердженими і введеними в дію у встановленому законодавством порядку, а за їх відсутності - кваліфікаційними характеристиками, затвердженими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я, після погодження репрезентативним всеукраїнським об'єднанням професійних спілок у сфері охорони здоров'я. Оцінювання виконання працівниками сфери охорони здоров'я вимог до відповідної професійної кваліфікації або рівня професійної кваліфікації проводиться в порядку, затвердженому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я, за погодженням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері освіти і науки. Особи, які пройшли медичну, фармацевтичну або реабілітаційну підготовку в закладах освіти іноземних держав, допускаються до професійної діяльності за професіями у сфері охорони здоров'я після перевірки їхньої професійної кваліфікації у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я, якщо інше не передбачено законодавством або міжнародним договором України. Верифікація інформації про професійну кваліфікацію, професійний досвід та репутацію працівників сфери охорони здоров'я здійснюється в порядку, затвердженому Кабміном. Закон опубліковано в газеті "Голос України" від 26.03.2025 N 59, набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування, а саме з 27 березня 2025 року, та вводиться в дію через 6 місяців з дня набрання ним чинності, крім п. 5 розд. I Закону, який вводиться в дію з 27 березня 2025 року.

Методику визначення початкової ціни продажу на аукціоні (електронних торгах) спецдозволу на право користування надрами удосконалено
Кабмін постановою від 25.03.2025 N 334 вніс зміни до Методики визначення початкової ціни продажу на аукціоні (електронних торгах) спеціального дозволу на право користування надрами. Змінами передбачено, зокрема, оновлення положень щодо визначення ціни одиниці товарної продукції гірничого підприємства - видобутої корисної копалини (мінеральної сировини). Така ціна одиниці товарної продукції гірничого підприємства є обов'язковою для визначення початкової ціни дозволу згідно з п. 5 Методики.


Нові ДБН, ДСТУ в ІПС "Зодчий"

alt

Документ для ознайомлення:

Кошторисні норми України. Ресурсні елементні кошторисні норми на ремонтно-будівельні роботи. Збірник 5. Перегородки