Кошторисний комплекс АВК-5 (12000 грн) ред. 3.9.3. /ліцензія/

alt

АВК-5 купити від виробника:
Ліцензія АВК5 за 1 годину: копія на e-mail, оригінал поштою.
12000 грн. АВК-5 на 2 ПК + оновлення (1 рік)
4200 грн. АВК-5 на 1 ПК (додаткове робоче місце)
4500 грн. оновлення, другий рік

Збірник ДБН, ДСТУ "Зодчий" Держбуд України рекомендує в додаток до АВК-5
Детальніше...

Новий Порядок акредитації закладу охорони здоров'я
Кабмін постановою від 17.01.2025 N 42 вніс зміни до Порядку акредитації закладу охорони здоров'я. Документи, подання яких до головних акредитаційних комісій та акредитаційних комісій передбачено цим Порядком, можуть бути подані до головних акредитаційних комісій та акредитаційних комісій за вибором керівника закладу: нарочно; поштовим відправленням; в електронній формі, які надсилаються на адресу електронної пошти головних акредитаційних комісій та акредитаційних комісій з накладенням кваліфікованого електронного підпису керівника закладу. Крім цього, передбачено оновлення форми заяви про проведення акредитації закладу охорони здоров'я та скорочення переліку обов'язкових документів, що додаються до заяви про проведення акредитації закладу охорони здоров'я. Постановою також передбачено, що: реєстр акредитованих закладів охорони здоров'я припиняється; рішення про акредитацію закладів охорони здоров'я, внесених до реєстру акредитованих закладів охорони здоров'я на момент припинення реєстру, є чинними; подальший облік та публікація рішень щодо акредитованих закладів охорони здоров'я здійснюються шляхом ведення переліку акредитованих закладів охорони здоров'я.

Затверджено Методичні рекомендації із застосування Техрегламенту на косметичну продукцію стосовно правил щодо конкретних інгредієнтів, які викликають сумнів/занепокоєння, та/або значень pH
МОЗ наказом від 08.01.2025 N 61 затвердило Методичні рекомендації із застосування Технічного регламенту на косметичну продукцію, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 січня 2021 року N 65, стосовно правил щодо конкретних інгредієнтів, які викликають сумнів/занепокоєння, та/або значень pH. Ці Рекомендації: призначені для виробників, імпортерів, користувачів, розповсюджувачів косметичної продукції; працівників закладів охорони здоров'я, органів державного ринкового нагляду та центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері технічного регулювання косметичної продукції, з метою забезпечення правильного підходу до нотифікації (надання) продукції та дотримання відповідних нормативних вимог; не є нормативно-правовим актом, мають інформаційний та рекомендаційний характер, не встановлюють правових норм і є добровільними для використання; є збіркою практичних прикладів із застосування законодавства в кожному конкретному випадку.

Зміни до постанови Нацбанку про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану
Нацбанк постановою від 17.01.2025 N 7 вніс зміни до своєї постанови від 24.02.2022 N 18 "Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану". Зокрема, визначено, що служба державного замовника у сфері оборони для забезпечення виконання зобов'язань за державними контрактами на закупівлю товарів (уключаючи роботи, послуги) оборонного призначення, що укладені з нерезидентами в межах експериментальних проєктів, порядок виконання яких визначений Кабміном, здійснює: купівлю іноземної валюти, яка зараховується на її поточний рахунок; переказ купленої іноземної валюти з поточного рахунку на рахунок умовного зберігання (ескроу), відкритий в обслуговуючому банку, не пізніше двох робочих днів із дня зарахування купленої іноземної валюти на її поточний рахунок. Вимоги щодо строків використання купленої іноземної валюти, визначені в п. 129 постанови N 18 та пп. 1 п. 44 розд. IV Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті, не поширюються на іноземну валюту, що зарахована на рахунок умовного зберігання (ескроу). Банк здійснює операції з переказу коштів з рахунку умовного зберігання (ескроу) бенефіціару-нерезиденту за державним контрактом служби державного замовника у сфері оборони за настання підстав, передбачених умовами договору рахунку умовного зберігання (ескроу). Банк за настання підстав, передбачених договором рахунку умовного зберігання (ескроу), повертає клієнту невикористану суму іноземної валюти, що знаходиться на цьому рахунку. Повернення іноземної валюти здійснюється банком шляхом переказу невикористаної іноземної валюти на окремий аналітичний рахунок балансового рахунку 2603 "Розподільчі рахунки суб'єктів господарювання" групи 260 "Кошти на вимогу суб'єктів господарювання" розділу 26 "Кошти клієнтів банку" класу 2 "Операції з клієнтами" Плану рахунків бухгалтерського обліку банків України (далі - розподільчий рахунок) для подальшого продажу без доручення клієнта не пізніше ніж на наступний робочий день після дня зарахування іноземної валюти на розподільчий рахунок та зарахування гривневого еквіваленту на поточний рахунок клієнта. Постанова N 7 набрала чинності 18 січня 2025 року.

Зміни до низки урядових НПА щодо окремих питань ведення військового обліку та призову громадян під час мобілізації
Кабмін постановою від 31.12.2024 N 1558 вніс зміни до низки власних постанов щодо окремих питань ведення військового обліку та призову громадян під час мобілізації. Серед іншого передбачено внесення змін до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, згідно з якими, зокрема, уточнено, що за наявності технічної можливості відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період може оформлятися та надаватися автоматично у разі створення запиту на її оформлення військовозобов'язаним через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів на підставі даних, отриманих з інших державних реєстрів або баз (банків) даних, які підтверджують, що військовозобов'язаний має право на відстрочку з підстав, визначених ст. 23 Закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". Водночас визначено, що у разі виявлення шляхом електронної інформаційної взаємодії Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів з іншими державними реєстрами або базами (банками) даних відсутності у військовозобов'язаного законних підстав щодо надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, оформлену автоматично, така відстрочка підлягає автоматичному скасуванню. Постанова набрала чинності 16 січня 2025 року.

НКРЕКП удосконалила порядок контролю за дотриманням ліцензіатами законодавства у сферах енергетики та комунальних послуг
НКРЕКП постановою від 14.01.2025 N 50 внесла зміни до Порядку контролю за дотриманням ліцензіатами, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, законодавства у відповідних сферах та ліцензійних умов. Серед іншого уточнено, що у випадках та порядку, передбачених законодавством, перевірки проводяться за місцезнаходженням та/або місцем провадження суб'єктом, що належить до особливої групи споживачів, ліцензіатом та його відокремленими підрозділами господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, або у приміщенні НКРЕКП та/або її територіального органу. Раніше відповідним положенням передбачалося, що планові та позапланові виїзні перевірки проводяться за місцезнаходженням суб'єкта, що належать до особливої групи споживачів, місцезнаходженням та/або місцем провадження ліцензіатом та його відокремленими підрозділами господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню. Позапланові невиїзні - у приміщенні НКРЕКП або її територіального органу. Крім цього, згідно зі змінами: неотримання посвідчення на проведення перевірки на адресу електронної пошти не може бути підставою для недопущення голови та членів комісії з перевірки до її здійснення; у разі надіслання письмового повідомлення про проведення планової перевірки рекомендованим листом таке повідомлення надсилається також на електронну пошту ліцензіата, зазначену в ліцензійному реєстрі. Також передбачено викладення у новій редакції форми посвідчення на проведення перевірки та встановлення методики визначення сум додатково отриманого або недоотриманого доходу від здійснення діяльності з розподілу природного газу. Постанова набрала чинності 16 січня 2025 року.


Нові ДБН, ДСТУ в ІПС "Зодчий"

alt

Документ для ознайомлення:

Кошторисні норми України. Ресурсні елементні кошторисні норми на ремонтно-будівельні роботи. Збірник 5. Перегородки